9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Her Dönem Aşk

Çıraklık Dönemi atomcekirdegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Talking Her Dönem Aşk

Yıl: 1965
    Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle akşam-ı şerifleriniz hayrolsun dedim..

Yıl: 1975
    Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,
    yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle iyi akşamlar dedim..

Yıl: 1985
    Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra
    kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle hayırlı akşamlar dedim..

Yıl: 1995
    Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..
    Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle selâm dedim..

Yıl: 2006
    Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,
    baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. Hav ar yu yavrum?

Yıl: 2026
    Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. Hay beybi..

ARININ KUYRUĞUNA ZEHİR AĞZINA BAL VERİLMİŞTİR;NEYE TALİPSEN ONU ALIRSIN...

Nefertiti
    Guest

Güleyim mi,ağlayayım mı şaşırdım inan.
    Aşkın unutulduğu,,sınırsızca verme isteğinin yerine çıkar ilişkilerinin geçtiği bir dönemde yaşıyoruz.İnsana ait bir oluşum olduğunu bildiğimiz halde neden sahip çıkmıyoruz aşka? Neden hep insana ait olmayan,insanın doğasına aykırı olan,insanı güzelleştiren değil; çürüten,yozlaştıran değer(sizlik) lere sahip çıkıyoruz,benimsiyoruz?

Sevgili genç arkadaşlarım;Lütfen sahip olabileceğimiz en güzel duygu olan aşkı yozlaştırmayalaım,sahip çıkalım.

"Aşk birken iki olmaktır"

Banned

Alıntı atomcekirdegi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıl: 1965

baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. Hav ar yu yavrum?

güzel giriş...

7hill
    Guest

süper bir paylaşıımmm

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Nefertiti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güleyim mi,ağlayayım mı şaşırdım inan.
    Aşkın unutulduğu,,sınırsızca verme isteğinin yerine çıkar ilişkilerinin geçtiği bir dönemde yaşıyoruz.İnsana ait bir oluşum olduğunu bildiğimiz halde neden sahip çıkmıyoruz aşka? Neden hep insana ait olmayan,insanın doğasına aykırı olan,insanı güzelleştiren değil; çürüten,yozlaştıran değer(sizlik) lere sahip çıkıyoruz,benimsiyoruz?

Sevgili genç arkadaşlarım;Lütfen sahip olabileceğimiz en güzel duygu olan aşkı yozlaştırmayalaım,sahip çıkalım.

"Aşk birken iki olmaktır"

sayın nefertti 'ye katılıyorum,
    yıl kaç olursa olsun aşk var olacaktır ve dünyanın en güzel duygusudur,
    Aşk birine ait olma duygusudur bir bütün olmaktır,
    bunu bu kadar yozlaştırmaya ne gerek var?
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Banned

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın nefertti 'ye katılıyorum,
    yıl kaç olursa olsun aşk var olacaktır ve dünyanın en güzel duygusudur,
    Aşk birine ait olma duygusudur bir bütün olmaktır,
    bunu bu kadar yozlaştırmaya ne gerek var?
    ben katılmıyorum... aşk en saçma duygudur... çünkü istemeden olur, bir amaç yoktur ve neden sevdiğimizi de bilmeyiz...

Karar Dönemi mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Thumbs up

Alıntı intihar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben katılmıyorum... aşk en saçma duygudur... çünkü istemeden olur, bir amaç yoktur ve neden sevdiğimizi de bilmeyiz...
    katııyorum bncede

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı intihar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

evet aşık olanların yaptıkları saçma olabilir ve buda çok dogaldır,zaten uzmanlarca aşkın beyinde meydana gelen biyokimyasal bir olay oldugu ispatlanmış,bu yuzden kişi meydana gelen bu degişiklik sonucu mantiki duşunme yetenegini kaybeder,bir tek amaç vardır aşık oldugu insanla o anı yaşamak ve mutlu olmak ,o an için gerisinin hiçbir önemi yoktur.
    evet insan istemeden aşık olur,bu bir kimyasal tetiklemedir ve şuna aşık olacagım diye kendinizi etkileyemezsiniz,

ama sevgi farklıdır, bir insandan hoşlanabilir onu sevebilirsiniz aşkla sevgiyi birbirine karıştırmayın.

insan aşık olup sonrada sevebilir veya terside olabilir çok sevdigi birine aşık olabilir ,

bunları anlamak için ancak yaşamak gerekir ,yaşamadan o duyguyu anlamak hissetmek çok zordur.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Banned

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet aşık olanların yaptıkları saçma olabilir ve buda çok dogaldır,zaten uzmanlarca aşkın beyinde meydana gelen biyokimyasal bir olay oldugu ispatlanmış,bu yuzden kişi meydana gelen bu degişiklik sonucu mantiki duşunme yetenegini kaybeder,bir tek amaç vardır aşık oldugu insanla o anı yaşamak ve mutlu olmak ,o an için gerisinin hiçbir önemi yoktur.
    evet insan istemeden aşık olur,bu bir kimyasal tetiklemedir ve şuna aşık olacagım diye kendinizi etkileyemezsiniz,

ama sevgi farklıdır, bir insandan hoşlanabilir onu sevebilirsiniz aşkla sevgiyi birbirine karıştırmayın.

insan aşık olup sonrada sevebilir veya terside olabilir çok sevdigi birine aşık olabilir ,

bunları anlamak için ancak yaşamak gerekir ,yaşamadan o duyguyu anlamak hissetmek çok zordur.

9 şubat, aşkla sevgiyi karıştırmadım... aşk saçma dedim, ama sevgi değil elbette, çünkü insan kendi istediği için sever... neden seviyorum diye sorunca cevabı vardır, ama neden aşığım deyince yoktur...