Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Tükenmişlik Sendromu: Siz de Tükendiniz mi?

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Rica ederim!

İnsanlarada değer veriyorsunuz, eşiniz ve aileniz işinizden önce geliyor, Size birşey olmaz boşa sıkmayın kendinizi.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi

Ne bileyim insan korkuyor işte hayat karanlıkta önünü görmeden yürümek gibi. Şuan iyisiniz ama yol ayrımına geldiğinizde ya önünüzdeki koca çukuru seçerseniz :-)))

Alıntı platoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim!

İnsanlarada değer veriyorsunuz, eşiniz ve aileniz işinizden önce geliyor, Size birşey olmaz boşa sıkmayın kendinizi.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Nekadar korkarsan kork kaderinde çukura düşmek varsa elinden birşey gelmez. Eniyisi çukara düşmadiğin günleri güzel geçir. Düşsende elbette kalkmanında bir yolunu bulursun.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi

Standart Bir de beni dinleyin

Universite sinavina girdim cok yuksek yazdim kazanamadim bir daha girdim cok yuksek puan aliyordum yaptigim bir yanlistan dolayi sinavim iptal oldu bir daha girdim sistem degisti ve katsayi kurbani oldum bir daha girdim kazandim ama yanlis bolumu secmisim degistirdim lakin yine yanlis bolumu secmisim ve su an 29 yasindayim ve kendimi bitkin kirgin ve olu gibi hissediyorum. Ve ben Turkiye derecesi beklenen bir ogrenciydim ama su an istemedigim ve sevmedigim bir iste calisiyorum. ama hayata direnecek halim kalmadi. ne yapsam ne etsem olmuyor. kafam allak bullak.

Forumun baska bir yerinde cinsel olarak kendimi iyi hissetmiyorum yazmistim. ve suan anladim ki onunda sebebi bu heralde. Hayat bana kapkaranlik geliyor simdi. yani herseyden korkar oldum. kim ne derse uzuluyorum. Bana nasihat verenlerin hepsi hakli diyorum ve herkesten korkuyorum. kendime hic guvenim kalmamis. Sosyal olarak da normal bir yerdeyim. Yapabileceklerimin 10 da birini yapamadim. herzaman basima bir is geldi ve kotuye gitti. 30 yasima girecem insanlarin en mutlu olmalari gerekn heyecan dolu bir yasi ben olu gibi geciriyorum.

Simdi isyan edemem ama meslegimi degistirmek istiyorum. Bana cok agir geliyor bunu yapmak. Ne yapmaliyim yeniden universite sinavina mi girsem. bilmiyorum ama birisi bana akil versin.

Bu arada bekarim evlenmek beni nasil etkiler. Evlenmelimiyim. Hersey de basarisiz olacagimi hissediyorum ve zaten toplasan 70 senelik bir hayatin en guzel vakitlerini problemle geciriyorum. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

öncelikle aramıza hoş geldin ,
    insan bazen hayatta istemeden yanlışlar yapabiliyor ,ne yazıkki bunu engellemek mumkun olmayabiliyor .
    insanın mutsuz oldugu bir işte çalışması oldukça yıpratıcı olur ,ancak ülkemizin şu anda içinde bulundugu kriz ortamında yeni iş olanaklarıda oldukça kısıtlı ,bir karar alırken bunuda goz ardı etmemek lazım ,
    oncelikle elinizdeki mevcut işi kaybetmemeye bakın ,sonrada yukarıda yazan arkadaş gibi hangi işte çalışmak istiyorsanız onu yapabilmek için neler gerekiyor onu araştırın ,
    birde şunu asla unutmayın ,istediginiz işi yapmak için zaman asla geç degildir ,uzun yıllar mutsuzluk içinde yaşayacagınıza kısa ama öz bir yaşam bence çok daha doyurucu olacaktır ,
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi portekiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

boran ve skassas 2009 yıllarında yazmışlar yorumlarını aradan 3 yıl geçmiş şimdi nasıllar acabaaa..

Sayfa 2/2 İlkİlk 12