Baharın doğal yenileme enerjisinden faydalanarak bedenini, kafasını, ruhunu arındırmak isteyenler için şu 8 öneriyi sizlerle paylaşmak istiyorum…

1. Çiğ sebze ve meyve ağırlıklı beslenin, unlu gıdalar, et ve süt ürünlerinden, siyah çay ve kahveden mümkün olduğunca uzak durun.

2. Çiğ sebze ve meyveleri ağırlıklı olarak bedenimizin doğal olarak bir aırnma ve temizlenme içerisinde olduğu akşam 8 ile öğlen 12 saatleri arasında yiyin. Böylelikle bedeniniz doğal olarak toksin atım prosesine girdiğinde ona destek olacak, kendini temizlemesine yardımcı olacaksınız.

3. Bol su için; içtiğiniz uyun ph değerini kontrol edin, 6 ve üzerinde ph değeri olan suları tercih edin. (bu da bedeninizin toksin atımına destek olacaktır)

4. Hareket edin ve dinlenin.. Bol bol yürüyüş yapın; ormanda, deniz kenarında yürüyün ve lütfen yürüyüş yaparken aynı zaman konuşmaya çalışmayın.. Bana göre doğada yapılan bir yürüyüş hiç durmadan konuşuyor, sohbet ediyorsak nefesimiz doğal nefesten uzaklaştığı için yararlı olacağına zararlı bile olabilir!

5. Nefesinize dikkat edin. Bedenimizin kendini yenileyebilmesi, toksin atabilmesi ve hastalıkları iyileştirebilmesi için açık ve doğal bir nefes gerekli; eğer nefesimizde kuvvetli negatif / limitleyici nefes alışkanlıklaır varsa ne kadar hareket ederseniz edin, yürüyüş yaparsanız yapın ihtiyacınız olan oksijen ve yaşam enerjisi bedeninize girmiyor olabilir.. Türk toplumunun %80inin limitleyici nefes alışkanlıkları var- çoğumuz nefes alma kapasitemizin sadece %30unu kullanıyoruz- bunu arttırmadığımız müddetçe ne yaparsak yapalım ihtiyacımız olan arınmayı ve yenilenmeyi sağlayamayabiliriz.. (doğal nefes ve nefes açma sistemleri için bizi arayın: www.nevsahfidan.com

6. Kendinizi ifade edin.. İnsanın ister sözel ister yazarak ifade etmesi en güzel arınma metodlarından biridir.. Şiir yazın, günlük yazın, hedeflerinizi, isteklerinizi yazın, resim yapın, şarkı söyleyin, konuşun.. Kendinizi ifade edin!

7. Hergün en az 1 saat güneşte kalmaya çalışın. Bahar ayları güneşin henüz rahatsız etmediği bir sıcaklıkta olduğu için bize güneşin en faydalı olduğu dönemdir.. Güneş ışığındna bol bol faydalanın..

8. Sessiz kalın. Gün içerisinde en az bir saat (aralıklı olarak olabilir) yalnız kalın, gözlerinizi kapatın ve içinize dönün; dinlenin.. Medikasyon kelimesinin ‘meditasyon’dan doğduğunu biliyor muydunuz? Sessiz kalmak, kendi içimize dönüp iç dünyamızda dinlenmek, rahatlamak bir kişinin sağlıklı olabilmesi ve kalabilmesi için en önemli unsurlardan biri.. Bol meditasyon yapın..

Hepinize yepyeni, taptaze, dinç, dinamik, mutlu, huzurlu, tertemiz bir bahar diliyorum!
Sevgiyle kalın.

www.nevsahfidan.com