Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kendi içimde boğuluyorum

Karar Dönemi Amarth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Kendi içimde boğuluyorum

Arkadaşlar biliyorum çok sorunluyum çoğu zaman bu duygular içindeyim.. Neyse ben kendimi nasıl düzeltebilirim. Artık o kadar soyutladım ki kendimi insanlardan, Bi iki arkadaşım dışında konuştuğum kimse yok onlarıda yakında kaybedicem galiba. İnsan ilişkilerinde berbat hale geldim robot gibiyim adeta. Hiçkimseye sevgi veremiyorum bi sıkıntım olduğundada karşıma alıp konuşmuyorum kimseyle artık sadece dinliyorum sorunları olanları hep dinliyorum,izliyorum olan biteni birinin bana tokat atması lazım ki kendime gelmek istiyorum. Maneviyatımı kazanmak istiyorum. Nedir bu boşluk duygusu yorumlarınızı bekliyorum
    Konu Amarth tarafından (26-05-2008 Saat 04:12 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi olvido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara

arkadaş olmadan hayat çok sıkıcı
    sakın arkadaşlarını kaybetme ve yenilerini edinmek için farklı ortamlara gir
    bu ara sevdiğin şeyleri yapmayı dene iyi gelecektir sana

Karar Dönemi

Question

Alıntı Amarth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biliyorum çok sorunluyum çoğu zaman bu duygular içindeyim.. Neyse ben kendimi nasıl düzeltebilirim. Artık o kadar soyutladım ki kendimi insanlardan, Bi iki arkadaşım dışında konuştuğum kimse yok onlarıda yakında kaybedicem galiba. İnsan ilişkilerinde berbat hale geldim robot gibiyim adeta. Hiçkimseye sevgi veremiyorum bi sıkıntım olduğundada karşıma alıp konuşmuyorum kimseyle artık sadece dinliyorum sorunları olanları hep dinliyorum,izliyorum olan biteni birinin bana tokat atması lazım ki kendime gelmek istiyorum. Maneviyatımı kazanmak istiyorum. Nedir bu boşluk duygusu yorumlarınızı bekliyorum
    tokat atmamıza gerek yok buralardan ayrılma her şey halolur...sevgilerimle...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aşıkk la aynı kanaatteyim,bizlere katıl ve paylaş sana çok iyi gelecegine kesinlikle eminim burası bir tur grup terapisi özelliginde,insanın sadece dinlemesi yetmez içinde biriktirdiklerinide boşaltması lazımki bardak taşmasın , sırtındaki yükler azalsın ve bizler bu yükü paylaşmak için buradayız.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Evet zaten burası da olmasa derdimi anlayan yok hiçkimseyle konuşmuyorum dediğim gibi ara sıra dışardaki insanlara bakıyorum ne kadar geri kaldığımı anlıyorum insan ilişkilerinde vs... Motive edecek kimse yok ailemin sıkıntılarıyla da ben uğraşıyorum hiç derdim yokmuş gibi...

Karar Dönemi

Her insan böyle bir dönem geçirir o aradığın yokadı anca kendine atabilirsin kendi kendine silkelenebilirsin. Eğer çok uzun süredir bu varsa bence uzman birinden yardım almalısın ilerde daha büyük boşluklara düşmeden.

Karar Dönemi psk_kagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhaba amarth. öncelikle kaç yaşındasın bunu merak ediyorum. İnsanlar dönem dönem bu gibi sıkıntılarla mücadele etmek durumunda kalabiliyorlar. senden şu istediğim seyi yapmanı önemle istiyorum.....:
    Öncelikle sen arkadaslarınla beraber oturup konusmasan bile onları dinleyebiliyorsan ve dogal olarak onların ortamında bulunabiliyorsan hala onlar için ""Değerlisin"" demektir ki bu çok önmeli. bu önemin farkında olmanı ve kısa konuslar bile olsa onlarla diyaloğa girmeni istiyorum. bunu nasıl yapabilirsin... evde oturdugunda eline bir kagıt ve kalem al. daha sonra biraz düşün arkadaşların ne tür sohbetlerden hoşlanıyor. onları madde madde kagıda yaz ve bir sonraki görüşmenizde o konulardan sohbetler açmayı dene. zaman içerisinde bakacaksın ki nasıl farkında bile olmadan onlarla konusmayı bıraktıysan farkında bile olmadan onlarla tekrar eski sıcak ortamınıda kazanacaksın.
    saygılarımla... Psiokolog Bilge Kağan

Alıntı psk_kagan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba amarth. öncelikle kaç yaşındasın bunu merak ediyorum. İnsanlar dönem dönem bu gibi sıkıntılarla mücadele etmek durumunda kalabiliyorlar. senden şu istediğim seyi yapmanı önemle istiyorum.....:
    Öncelikle sen arkadaslarınla beraber oturup konusmasan bile onları dinleyebiliyorsan ve dogal olarak onların ortamında bulunabiliyorsan hala onlar için ""Değerlisin"" demektir ki bu çok önmeli. bu önemin farkında olmanı ve kısa konuslar bile olsa onlarla diyaloğa girmeni istiyorum. bunu nasıl yapabilirsin... evde oturdugunda eline bir kagıt ve kalem al. daha sonra biraz düşün arkadaşların ne tür sohbetlerden hoşlanıyor. onları madde madde kagıda yaz ve bir sonraki görüşmenizde o konulardan sohbetler açmayı dene. zaman içerisinde bakacaksın ki nasıl farkında bile olmadan onlarla konusmayı bıraktıysan farkında bile olmadan onlarla tekrar eski sıcak ortamınıda kazanacaksın.
    saygılarımla... Psiokolog Bilge Kağan
    18 yaşındayım fakat bende aşağılık kompleksi olduğnu farkettim sanki suçluymuşumda başkalarına kendimi suçsuzmuş gibi göstermeye çalışıyorum. Neden böyle bunu nasıl düzeltebilirim. İnsanlara fazla saygı gösteriyorum . O zamanda fazla değerli olmuyorum insanların gözünde haliyle. Çok sıkıldım bu durumdan artık insanların bana saygı göstermesini istiyorum... Bu tavırlarımdan vazgeçmek istesemde içimde beni buna iten bişeyler var her fırsatta boyun eğme eğilimindeyim... Ailemin bana zamanında göstermediği şevkati, değeri v.b. duyguları ben nasıl kendi kendime verebilirim... Kimse beni değerli kılmazken ben nasıl kurtulabilirim bu durumdan...
    Konu Amarth tarafından (29-05-2008 Saat 04:11 PM ) değiştirilmiştir.

yorum yazacak kimse yok galiba? Bunun için tavsiyeleriniz neler arkadaşlar bi uzmana mı başvurmalıyım yoksa kendi çabalarımla nasıl yenmeliyim bu davranışlarımı?

Red face çok sorunlusun

Alıntı Amarth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence kızmaama senin canın sadece sıkılıyor.bu tür şeyler genelde herkeste olur.kaç yaşındasın bilmiyorum ama tahminim çok gençsin.bu boşluk duygusu gençlerde çok görülür .sıkma canını zamanla geçer .

Sayfa 1/2 12 SonSon