Sayfa 2/2 İlkİlk 12
11 sonuçtan 11 ile 11 arası

Konu: Dissosiyatif Füg.

Karar Dönemi

Önceki yazmış olduğum mesajdan rahatsız olduğum için konuyu yeniliyorum.Arkadaşlar bu rahatsızlık bende 7 yıldan beri var.Çok acı veren bir rahatsızlık ama sanırım atlatıyorum.1 dakika önce mutluyken 1 dakika sonrasında ölüme susamış hissedebiliyorsunuz.İşin trajik boyutu ise bu süreçleri tam anımsayamamanızdır.Yani kişilikler arasında savaş çıkıyorsa kişinin esas karakteri bu savaşlarında kendisini diğer kişilikleri alt etmek için intihara bile sevk ettirebilir.Dine inanıp saygılıyken 2 dakika sonra düşüncelerinin tam zıttına bürünebilir.Kendisini herhangi bir varlığın yerine koyabilir.Bunların sadece ufak kırıntılarını hatırlar ve aslında kişi bu savaşında kendini toplumdan tam anlamıyla soyutlar diyebiliriz.Psikolojik rahatsızlıkların en kötüsü denilebilir bu rahatsızlık için.Çocukluklarında şiddet,kavga ortamında büyüyen kişilerde görülme ihtimali daha yüksek gibi duruyor.Ruh kırılması da denilebilir bu duruma.Beynin içinden çeşitli seslerin talimatlar verip kişinin istemsiz o seslere itaat etmesi olarak da yorumlanabilir.Kişi kendisini polis,internet korsanı gibi kişiliklere büründürdüğü gibi doğaüstü güçleri olan varlıklara da eşdeğer görebilir.Bunların birçoğunu hatırlamaz.Belki yaşadıklarını ufak bir anımsatıcı ile ucundan hatırlayabilir hepsi o kadar.Ama psikolojik hastalıklar arasında zirveye oturmuş diye tabir edilebilecek bu rahatsızlık çok acı verici süreçleri içinde barındırır.Bu süreci yaşayan birisi olarak size tavsiyem kendinizi toplumdan soyutlamayın.Herkese güvenin demiyorum ama güvendiğiniz kişilerle bağlarınız devam etsin,hareketli müzikler dinleyin,dinamik olun ve en önemlisi her derdin bir şifasının olduğunu unutmayın bakın bana hiçbir zaman umudumu kesmedim,psikolojiyle ilgilenen hastanelerdeki insan kuyruklarında bulunanlarda kesmemiş olmalı ki halen gidip geliyorlar.Çaresiz değiliz arkadaşlar tam anlamıyla aslında çare biziz.Ümitvar olalım,sonuçta sağlıkta hastalıkta bizler için bu yüzden mücadeleme devam ediyorum ve edeceğim.
    Konu deep_blue tarafından (28-07-2014 Saat 03:23 AM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12