Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
39 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Obsesyondan kurtuldum,

Cahillik Dönemi negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende okb hastası bir bayanım..nişanlanmama rağmen evlenemedim..yani bunu istemedim..çünkü ne kadar seversem seveyim bir şeyler eksikti karşımdaki insanda..yani işte tamam budur diyemedim..elle tutulur bir problem yoktu..çevremdekiler daha ne istiyosun be kızım diyolardı..ama benim kafamdaki hayat bu değildi..o insanla devam etmek değildi..sebebi yoktu belki de vardı bilmiyorum..birde evlilik çok büyük bir sorumluluk olarak karşımda duruyordu..okb li bir beyin olarak o kadar korktum ki oky dedim ben bu işin altından kalkamam..kaç kurtul dedim..çok sevmeme ardıma bakmadan kaçtım..çocuk neye uğradığını şaşırdı..ama en büyük sebebi sanırım benim hastalığımı anlamaya çalışmamasıydı.bunu şımarıklık olarak algılamasıydı..oysa peşi sıra gelen korku düşüncelerimi kontrol edemiyordum..farklı olduğum o kadar açıktı....nasıl evlenebilirdim..ama benim hastalığım epey ağır.tek başına okb değil..buna panik bozuklıuk ve fobilerde eklenmişti...benim istediğim şartlar oluşturulsaydı evlenirdim galiba..okb de biraz bencillik oluyor sanırım..evlilikte çok fedakarlık isteyen bir kurum...elime yüzüme bulaştırdım ve yapamadım..hiçte pişman olmadım belki genele vurulduğunda yanlıştı ama benim için doğru bir seçimdi..bence ona onu anlamaya çalıştığını hissettir ve tam olarak hangi konuda sıkıntısı var öğren..belki o zaman daha çok yardımcı olabiliriz...erkek olarak sadece evlilikten kaçıyor da olabilir..hoşgeldin bu arada
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Karar Dönemi

hoşbulduk.inan ben hiç ona niye böylesin niye takıyosun demedim 1 yıl oldu.hep anlamaya çalıştım destek oldum oluyorum da ama diyorum ya o bazı şeyleri sadece bizim ilişkimizde ve o obsesif olduğu için oluyo sanıyo bu düşüncesini yıkamıyorum bi türlü.aslında çok ileri boyutta değil onunki ama karar veremiyor bir türlü bu da beni üzüyor ama dediğim gibi ben durumunu falan hiç sorun etmedim etmiyorum da.ama ona inemiyorum işte korkularını acabalarını nasıl gideririm bunu bilemiyorum(

bunu sen değil doktorlar giderebilir ancak..ama okb tedaviye en çok direnen hastalıklardan biri...tedavi oluyor mu?sorun hastalığı değilse hazır olana kadar evlenmeyin.ne olucak ki?kendisi istediğinde evlenirsiniz olur biter
    GÖZLERİNDEN ANLADIM ÖNCE SONRA SÖZLERİNDEN... HİÇ Mİ SEVMEDİN HİÇ Mİ SEVİLMEDİN? YAĞMURDA YAŞATMAZ SENİ GÜNEŞTE ARTIK MEVSİM SONBAHAR

Karar Dönemi

evet uzmandan yardım alıyor ilaç da kullanıyor.ben zaten hemen evlilik falan demiyorum ama bazen oluyorki rahat hiç sorun yok bazen oluyorki benim varlığım bile ağır geliyo ona yada ben öyle hissediyorum zor işler yaaa

zordur muhakkak..sinirli olması çok doğal çünkü büyük ihtimalle mükemmelliyetçidir..ama şuna inan bu kendi kişiliği değil..yanında olursan birlikte atlatırsınız..

Karar Dönemi

inşallah canım yaa zor bir süreç ama ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum

Karar Dönemi

Standart okbliiiiiiiii

Herkese merhaba.Bu üçüncü mesaj denemem.Malum yeniyim ya,bir türlü istediğim yere soruyu ulaştıramadımBen 1 yıldır okb liyim.Hastalık öykümü geniş bir zamanda sizlerle paylaşmak istiyorum ama öncelikli olarak 9 Şubata sormak istediğim,obsesyondan kurtulan arkadaş acaba nasıl bir tedavi uygulamış ve iyileşmesi ne kadar sürmüş bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.Bende artık anne olmak istiyorum ama ilaç kullandığım için olamıyorum.Benimle fikirlerinizi paylaşırmısınız acaba arkadaşlar

Karar Dönemi

Sevgili NEGATİF;Ben evlendikten 2 hafta sonra hastalığımın teşhisi kondu.Eşim o günden beri en büyük destekçim,hiçbir zaman şikayet etmedi,ve iyileşmem için elinden gelen herşeyi yapıyor,bu yüzden en çok onun için iyileşmek istiyorum.Hayat bu kime ne olacağı belli olmaz,evlilik dediğin her şartta,her koşulda birlikte olabilmektir.Böyle bir insan çıktığında karşına anlayacaksın zaten içini rahat tut.
    Konu okbli tarafından (15-01-2009 Saat 04:51 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Red face okb

Arkadaslar yaklasık 10 yasından beri bende bu hastalıkla ugrasıyorum okb bir rahatsızlık verisi kişiliktir,benim kendi tanıma göre çogu insandan ust düzey düşünebilme ve aşırı ayrıntıcı olumaktayız arkadaşın dedigi gibi ormanı görmek yerine tek tek ağaçlara bakarız...ben tedavime anksiyette bozuklugu olarak basladım zaman zaman geçti yok oldu ama yine kendini gösteriyor ilerleyen zamanlarda ve simdi 21 yasındayım 1 senden beri yine tedavi görüyorum...hapla tedavi yerine psiko terapi tedavi görmenizi tercih ederim konusarak dahada rahatlaya bilirsiniz...benim uğrasımlarıma göre okb bence üst düzey bir kişilik çoğu insandan farklı olup imkansızı başarabiliriz...ama bunu yapmak yerine beynimiz negative düşüncelere takılır bunları yapamayız...Beyini rahatlatmak icin kendi kendime meditasyon rahatlama teknikleri buldum bunları sizinle paylaşabilmek icin daha yeni üye oldum.....
    1-Fenomenlik;Fenomenleri herkez bilir kaşık yamultmak v.s ben bu dalın astral seyehat tarafı ilgimi cekti ve hipnoza bennzedigini icin bunu tercih ettim gece yatmadan bu yolla kendi düşüncelerimi kontrol ettim çogunu hallettim [ama okb biten degik yenilikci bi hatalıktır]
    2-Resim;okb nin remini cizdim- Evet sacma gelebilir size ama söyle anksiteye korku ve kaygı yaratır okb bi insanda yeri geldiggnizde tügleriniz ürperir...işte ben bunu bir ilham kaynagına cevirmeyi denedim ve olduda çok güzel şeyler çıkabiliyor...;
    3-Müzik;aniden anısızın dilinize dolanan bir müzik gelir aklınıza cıkmaz aklınızdan gün boyunca o müzik sürekli söylersiniz...bunun ggibi obsesyonlarımı müzik gibi dinleyip sakinlesmeyi tercih ettim...

Arkadaşlar unutmayın bu çok yaygın bi hastalıktır,bu ruh hastalıgı degil bir kişiliktir...takıntıları hariç takıntılarınızı yenseniz bile kişiliginiz yine şüpheci olucaktır her şüphe eden obsesif olmaz komplusif yani uygulama yapanlar okblidir...ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.ben bu takıntılarım yüzünden kendimi öldürmeyi bile düşündüm

Bir şey daha;Kendinizi tanıdıgınızda zaten egriyi dogruyu biliceksiniz kendi karakterinizde o yüzden bırakın rulet oynayın bedeninizdeki bir organ ruhunuzu kontrol edemez izin vermedikce

Karar Dönemi

Unhappy bana bu konuda yardımcı olun lütfennnn

bende opsesyon hastasıyım benim hayatımı değiştireck bi soru sormak istiyorum benim sorunum bunu utanarak söylüyorum ama nolur affedin sizede söyleyemezsem kmseye söyleyemem.büyük abdeste çıktıktan sonra popomun hemen temizlenmemes bu acaba hastalıktan dolayımı aranızda böyle olanlar var mı yoksa başka bişey m bu.lavoboda çok üzün süre kalmazsam allerimi daha az yıkamaya alıştırabilim ama büyük abdesten sonra temizlik uzun sürdügü için dayanamıyorum artık ve tekrar özür diliyorum herkesten.şimdiden teşekkürler..

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon