Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Öfkeli ergene nasıl davranmalı?

Karar Dönemi dipsizkuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hepimizin ergenlik dönemi olmuştur.önce kendimizden fikir çıkartırız ben o yaşta böylesi bir durumda ne yaparız diye ve sonra uygularız çözümsüz kaldı degilmi.çünkü bunalım çağında yaşıyoruz. 70 yaşındaki adamdan 7 yaşındaki çocuğa kadar bir öfke seli günümüz toplumunda yetiştirdiğimiz çocuklar sizinde bildiginiz gibi 7 yaşına kadar bir kişilik oluşturma çağı yaşarlar gördüklerinden söylenenlerden aile içinde anne babanın birbirine davranışlarından abi veya ablaların birbirine karşı söylemlerinden .. ve ondan sonraki uygulama yaşında ergenlik dönemine kadar bunu uygulamaya çalışır.daha sonraki dönemide ise gerçeği doğruyu ve yanlışı ayırarak hayatına devam ederler.sonuçta öyle görmüşlerdir istedikleri şeylerin oluşmasında insanlar birbirine bağıra çağıra kendilerini kabul ettirdiklerini ..
    dolayısıyla aynısını yapıyorlar.büyükler istiyorki kendi istekleri gibi olsun çocuklar zara görmesin .görsün yaşam deneme yanılma yöntemiyle oluşuyor teorik bilginin eksik kaldığı yerde.kişilik böyle oluşuyor. rahat bırakın bir yere kadar.. yaptıklarının yanlış olduğunu tüm alt yapısı ve gerekçeleri ile anlatılmalı olacak sonuç ta en anlaşılır şekilde gösterilmeli.canı yanmalı ki daha çok bir gün acı çekmesini istemiyorsanız. eskilerin iki cümlesini çok severim. çocuk sobaya elini uzatır cız. deriz. çcuk bir fırsat bulup yine yaklaşır değdirecektir.bunu öneyemessiniz. sonra bırakırız gider dokunur.bir çığlık değilmi.. şimdi siz çocuğu götürün de sobaya yaklaştırınız. mümkünmü. hayır. ikincisi ise ağzı sütten yanan yoğurdu üfleyerek yer değilmi.. ikiside beyaz.. bırakın ağzını yaksın. sobaya değdirsin ergenlik çağında da tabi sizin kontrolünüzde yine..
    herkese başarılar.. kolay gelsin..
    YAŞAMIN KIYISINDA; DÜŞÜNCENİN IRMAKLARINDAYIM

Cahillik Dönemi

öfkel,i ergen başlığı bile yetti zor çok zor bir dönem ergen tamam ama anneyede yazık babayada ben ergen olamamışım onu anlıyorum.öfke ne demek

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Bence okadar basit değil, bebeğin elini yakmasına benzemez ergenin yiyebileceği haltlar
    Kollamak lazım bu dik kafalı yeni yetmeleri
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Cahillik Dönemi

1000 alkış benden

Alıntı Dreamcatcher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ergenlik dönemi ne zaman bitecek acaba ben de ergen oldum hem çalıştım hemde ailemle ilgilendim.17 yaşındaki kızıma bir laf söylesem 5 tane sayar bana.Odasını topla demek bir yana ben topluyorum yoksa yaşayamaz odasında dağınıklıktan ergen lik zor ama anne baba için çok daha zooor
    Dövseniz bi faydası olur mu acaba

Hani ben sizin için dedim Şaka Şaka!!!
    Düşüncelerimizin izdivacından doğacak fikirlerimizle çoğalacak idelerimiz... Okuyarak ve okutarak yani

Karar Dönemi dipsizkuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ergenmi öfkeli yoksa ; o ortamı hazırlayanlar,ve bunu farkında olamıyanlarmı..
    YAŞAMIN KIYISINDA; DÜŞÜNCENİN IRMAKLARINDAYIM

Yer
    cennet

Alıntı dipsizkuyu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ergenmi öfkeli yoksa ; o ortamı hazırlayanlar,ve bunu farkında olamıyanlarmı..
    Ergenlik ortamla alakası olan bişey değilki, baya kanı kaynıyor, veletlerin. Bela arıyolar. Kızmasan bi tarafa kaçacak, kızsan bi tarafı dökecek, gelde bul ortasını.

ama

Alıntı platoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ergenlik ortamla alakası olan bişey değilki, baya kanı kaynıyor, veletlerin. Bela arıyolar. Kızmasan bi tarafa kaçacak, kızsan bi tarafı dökecek, gelde bul ortasını.
    İşte siz ve sizin gibi düşünen insanlar yüzünden ergenler bu problmeleri yaşıyor!Bunu bilmenizde fayda var.Eğer böyle düşünen kişilerin bu yanlış düşünceleri olmasaydı emin olunki bu forumda ergenlik dönemi diye birşeye gerek kalmayacaktı çünkü problem olmayacaktı.Bizim problemimiz bu düşüncelerdir başka birşeyle ilgili derdimiz yoktur...

Yer
    cennet

Alıntı FleckmarFugitive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte siz ve sizin gibi düşünen insanlar yüzünden ergenler bu problmeleri yaşıyor!Bunu bilmenizde fayda var.Eğer böyle düşünen kişilerin bu yanlış düşünceleri olmasaydı emin olunki bu forumda ergenlik dönemi diye birşeye gerek kalmayacaktı çünkü problem olmayacaktı.Bizim problemimiz bu düşüncelerdir başka birşeyle ilgili derdimiz yoktur...
    Ben ergenlik dönemini yeni yeni atlatan bir insanım, ne olduğunu nasıl olduğunu gayet iyi biliyorum.
    Ben konuyada mizahi olarak yaklaştım.
    Ergenlik dönemindeki gençlerin geleceğinden çok o anı düşündüğünü herkes bilir. Nekadar toplum ve aile ahlakına ters düşebildiklerinide herkes bilir.
    Ergenlik dönemini istediği gibi yaşayan gençelerin büyüdüklerinde o hayattan vazgeçebilecekmiler. Her istediğini yapabilen gençler hayatın tüm güzelliklerini birkaç yıl içerisinde tüketip boşluklara düşerler. Elbette çokta sıkmamak lazım ama isteklerini kontrol altına almayı öğrenecek kadarda kısıtlanmalılar.

ama

Karar Dönemi Fobik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beni sıktıkları için evden kaçıyorum. Anneannemlerde dayımlarda kalıyorum bazı günler.
    Düşmanımı cesur ve kuvvetli yap! Eğer onu yenersem utanç duymayayım. Apachi Kabilesi Kızılderililer

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon