5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: A.Fobi de, 7 ay dışarı çıkmadan yaşadım...

Karar Dönemi

Standart A.Fobi de, 7 ay dışarı çıkmadan yaşadım...

Ben a.fobili panikbozukluğu en üst seviyede yaşadım...Öylesine nalet bir hastalık Allah kimsenin başına vermesin.. A.Fobisiz Pa yaşayanlar bence çok şanslılar..nedeni de anxsietenin tavan yaptığı an da sokağa çıkabiliyor olmaları..Gerçektende bu çok büyük bir şans..

Hastalığın başladığı yıllarda isminin dahi olmadığından neye uğradığımı şaşırmıştım..sadece ben bu hastalıkla didişiyordum sanki... İstanbul da akla gelebilecek bütün proflara gittim... verilen antidepresanları aksatmadan kullanıyordum...söz dinleyen bir hasta olmama rağmen geçmiyordu bu illet..

Bir sabah okula gitmeden evvel ilaçlarımı içtim (aralarında ismini yazmak istemediğim bir ilaca o gün başlamıştım) ve sokağa çıktım. araca bindim..Okulumun karşı caddesinde indim ve iner inmez de bir beton yığını gibi kımıldayamadım, çok samimiyim adımlarımı atamıyordum, kasılmıştım. ne kadar ürkütücü bir şeydi...

Yoldan geçen bir bayandan destek istedim ve beni okula bıraktı.. Hemen bir arkadaşım yanıma geldi ve anlattım olanı, geçmemişti kasılmam.. hemen beni dr uma götürdü, acilen içeri alındım ve ilacın yan etkisinin kasılmama neden olduğu söylendi, bir iğne verildi, iğneyi olur olmaz bedenimdeki kasılma geçti.

Ama bu durum benim 7 ay ı ma mal oldu, nedeni de ertesi sabah sokak kapısından okula gitmek için çıktığımda, bu defada psikolojik olarak yürüyemedim, adım atamadım, kasılacağım diye geri döndüm. o dönüşle 210 gün sokak kapısına değilde, daire kapısına dahi çıkamadım...Ben de a.fobi böyle başladı...

30 yıldır her nüks de a.fobi tekrarlamakta....

tayfunmert
    Guest

Allah acil şifalar versin kardeş gerçekten ama mücadeleni yitirme

PA tetikliyor zaten bu A.fobi'yi.PA krizi geçiririm diye evden çıkmıyorsun.En azından bişey olsa en rahat evimde olurum.Acil hastaneye yetiştirilirim diye düşünüyorsun.Bu yüzden evden çıkamıyorsun.Aslında hani derler ya.Korkunun üstüne gidiceksin diye.Gerçekten öyle...
    Korkunun üstüne gidiceksin sende.Mesela dışarı çıkmaya korkuyorsun ki bende de hergün oluyor..PA yüzünden..Ama zorunlu okuluma gitmek zorundayım.Yolda yürürken başım döner ,ayaklarım titrerdi..Ama hergün okulda kaldım hatta dışarda kaldım ve araştırma yaptım kendi bölümüm üzerinde.Peki geçti mi diyceksiniz?Hayır geçmedi ama azaldı.Çok düşünmüyceksin ayrıca.Genelde şu konu üzerine düşünürüz hepimiz."Ya dışarda bana bişey olsa, Kim beni hastaneye götürücek? veya biri bulabilicek mi beni?"İnan bana kardeşim Türk insanı her konuda yardımseverdir.Düşünme kötü olasılıkları.Allah acil şifalar versin.
    Çocukken her akşam yatmadan once, Tanrı'ya bana bisiklet vermesi için dua ederdim..Birgün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadıgını anladım.Ertesi gün gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim..

Karar Dönemi

Merhaba..
    Dışarıya çıkmayı uzun yıllar sonra başardım ancak,şimdi sınırlar belli,yani 50km çapında uzaklaşabiliyorum.Bunun içinde vapur yok,tren yok,asönsör hiç yok..
    Bir öneriniz var mı..

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara

çok çok geçmiş olsun,sakın pesetme,mücadeleye devam,allah sabırlıuklar versin....