2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Hayal gücüyle sanal seyahat Son güncellenme tarihi:

Nefertiti
    Guest

Standart Hayal gücüyle sanal seyahat Son güncellenme tarihi:

Hayal gücüyle sanal seyahat Son güncellenme tarihi:

Artık felçli hastalar da popüler sanal yaşam adresi Second Life'tan faydalanabilecek. Yeni cihaz, depresif hastalar için de umut...

Japon araştırmacılar, sanal dünyanın popüler adreslerinden 'Second Life'ta parmak kımıldatmadan, sadece hayal gücünün yardımıyla dolaşılabileceğini müjdeledi. Çalışmanın felçli hastalar için kullanılması amaçlanıyor. Daha önce yapılan çalışmalarda, insanların beyin dalgalarını kullanarak bilgisayar imlecini oynatması sağlanmıştı, Keio Üniversitesi araştırmacılarıysa bu teknolojiyi internet dünyasına uygulayan ilk ekip oldu.

Kafasına, beyin dalgalarını analiz edebilen elektrotlarla kaplı bir cihaz geçirilen kişi, kendisinin yürüdüğünü hayal ederek Second Life'taki karakterini ileri hareket ettirebilecek. Teknoloji, felçli insanlara sanal dünyada başkalarıyla sohbet etme, alışveriş yapma imkânı verecek.

Kendini gezerken görecek
    Ekipten Junichi Uşiba, Second Life'ta hareket etmenin, rehabilitasyon için isteksiz, depresyondaki felçlileri de motive edeceğini söylüyor: "Bu teknoloji, felçli insanların diğerleriyle iletişim kurmalarını ve sanal dünyada birçok işi birlikte yapabilmelerini sağlayacak. Kendi karakterlerinin ortalıkta dolaştığını gözleriyle gördükleri zaman beyin aktiviteleri harekete geçebilir ve bu bazı fonksiyonları iyileştirebilir."

Ekip felçli hastaların sanal dünyaya nasıl tepki verdiklerini görebilmek için teknolojiyi gerçek felçlilerle deneyecek.

KAYNAK://www.radikal.com.tr

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok yararlı bir uygulama , insan hayal ederek vede beyni ona odaklayarak pekala bazı şeyleri gerçekleştirebilir, mademki beyin gucuyle nesneleri hareket ettirebilir duşunceleri iletebiliriz o zaman bunu yapmaya hiçbir engel olamaz.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN