4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Babasız Büyümenin Sonuçları

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Babasız Büyümenin Sonuçları

Yapılan araştırmalar, babasız büyümenin, suçun en belirgin nedenlerinden biri olduğunu gösteriyor. Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 13. Psikiyatri Kliniği Şefi Doç. Dr. Kemal Sayar, yapılan bazı araştırmaların, şiddete dayalı suçlar, çocuk suçluluğu ve madde bağımlılığı ile baba yokluğu arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Sorumluluk sahibi bir babanın varlığının, sosyal hastalıkların tedavisinde kullanılabilecek bir işlev gördüğünü belirten Sayar, '' Babalar, çocuğun büyüme sürecinde önemli roller üstlenirler'' diye konuştu.

Sıcak ve sevecen babaların, çocuklarda cinsiyet rollerinin gelişimini de etkilediğini ifade eden Sayar, şöyle devam etti: ''Örneğin, erkek çocukları büyüme sürecinde babalarından erkeklerin ilgileri, faaliyetleri ve sosyal davranışlarını öğrenirler. Kız çocukları ise erkeklerle güvenli ve rahat ilişki kurmayı öğrenirler. Sevgi dolu babalar, erkeklerde başarı, kızlarda kişisel uyum üzerinde olumlu etkiler yaparlar.''

Baba yokluğu yaşayan çocukların davranış sorunları göstermesinin daha olası olduğunu kaydeden Sayar, ''Araştırmalar, bu çocukların okulda, özellikle matematik ve fen derslerinde pek başarılı olamadıklarını göstermektedir'' diye konuştu. Sayar, baba yokluğu üzerine yapılan araştırmalarla ilgili ortaya çıkan sonuçları şöyle açıkladı:
    ''6 yaşından önce ya da 6 ile 9 yaş arasındaki ebeveynleri boşanan ergen kızlar, aileleriyle birlikte olan kızlara göre daha fazla alkol ya da madde kullanımına yönelmektedir. Kadınların ergen ve yetişkin popülasyonları içinde yaşadıkları ebeveyn ayrılığı erken başlayan cinsel etkinlik, büyük ölçüde suça ilişkin davranışla ilişkilendirilirken, bu kadınların uzun ve memnuniyet verici ilişkiler kurmakta da zorlandıkları görülmektedir.''

Kaynak:Mynet Haber
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Cahillik Dönemi pcshik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

boşuna evin direği değil.. canım babam ne olursa olsun onsuz yapamam...
    Allah kimseyi annesiz babasız bırakmasın...

Karar Dönemi

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılan araştırmalar, babasız büyümenin, suçun en belirgin nedenlerinden biri olduğunu gösteriyor. Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 13. Psikiyatri Kliniği Şefi Doç. Dr. Kemal Sayar, yapılan bazı araştırmaların, şiddete dayalı suçlar, çocuk suçluluğu ve madde bağımlılığı ile baba yokluğu arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Sorumluluk sahibi bir babanın varlığının, sosyal hastalıkların tedavisinde kullanılabilecek bir işlev gördüğünü belirten Sayar, '' Babalar, çocuğun büyüme sürecinde önemli roller üstlenirler'' diye konuştu.

Sıcak ve sevecen babaların, çocuklarda cinsiyet rollerinin gelişimini de etkilediğini ifade eden Sayar, şöyle devam etti: ''Örneğin, erkek çocukları büyüme sürecinde babalarından erkeklerin ilgileri, faaliyetleri ve sosyal davranışlarını öğrenirler. Kız çocukları ise erkeklerle güvenli ve rahat ilişki kurmayı öğrenirler. Sevgi dolu babalar, erkeklerde başarı, kızlarda kişisel uyum üzerinde olumlu etkiler yaparlar.''

Baba yokluğu yaşayan çocukların davranış sorunları göstermesinin daha olası olduğunu kaydeden Sayar, ''Araştırmalar, bu çocukların okulda, özellikle matematik ve fen derslerinde pek başarılı olamadıklarını göstermektedir'' diye konuştu. Sayar, baba yokluğu üzerine yapılan araştırmalarla ilgili ortaya çıkan sonuçları şöyle açıkladı:
    ''6 yaşından önce ya da 6 ile 9 yaş arasındaki ebeveynleri boşanan ergen kızlar, aileleriyle birlikte olan kızlara göre daha fazla alkol ya da madde kullanımına yönelmektedir. Kadınların ergen ve yetişkin popülasyonları içinde yaşadıkları ebeveyn ayrılığı erken başlayan cinsel etkinlik, büyük ölçüde suça ilişkin davranışla ilişkilendirilirken, bu kadınların uzun ve memnuniyet verici ilişkiler kurmakta da zorlandıkları görülmektedir.''

Kaynak:Mynet Haber
    Babasız büyümek gerçekten çok zor hadi zorda olsa büyüdük diyelim ama hala zaman zaman eksikliğini duyuyoruz konu eskide olsa Babasız büyümek herkes için çok zor...... Paylaşım için teşekkürler

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

benim kizim suanda 6 yasinda.4-5 aydir babasini gormuyor.bana kalsa babasi ile gorustururum ama bana zarar verme ihtimali % bir milyon.istrse telefonla arayabilecegimizi ve konusabilecegini soyluyorum ama istemiyor,normalde de telefonda konusmaz.bazen cok darlandigimda babasi ile yasayabilecegini soyluyorum eger istiyorsa.bazi olaylar onun evde oldugu an cereyan etti.bu yuzden mi bilmiyrum babasini sevdigi halde korkuyorum diyor.bazen oyle laflar ediyor ki cvp veremiyorum.sen ben ve babam yasasaydik biz bir aile olurduk dedi.ikimiz bile olsak biz bir aileyiz dedim ve cevreden ornekler verdim.ozel sebeblerden dolayi babasi nerde oldugumuzu bilmiyor.6 yasinda olmasina ragmen farkinda bazi seylerin,seni hic birakmayacagim diyor.okul donemi de biraz karmasik gecti.suanda 2 bucuk aydir gittigi bir okul var.zaman zaman sanirim arkadas problemleri oluyor.hep biri ile oynamak istiyor.ogretmeni ile de konustum.hayal dunyasi genis bazen oyle seyler anlatiyorki bu bir hayal mi yoksa gercek mi diye soruyorum.asabi durumlari da var elbet ama sonunda ikimizde birbirimizden ozur diliyoruz.kardeste istiyor,sirf kendine arkadas olsun diye ama kardesi buyudugunde oda coktan ergenlik donemlerinin basinda olacak.daha zamani var diyorum.yasina gore de cok kanaatkar.neyin ne zaman ne sekilde olabilecegini anliyor.umarim bilmeden ona zarar vermiyorumdur.
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…