5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Merhaba ve Danışma

Karar Dönemi

Standart Merhaba ve Danışma

Arkadaşlar merhaba...

Benim forma kayıt olmamın nedeni bir kaç konuda düşünceleriniz ve önerilerinize ihtiyacım olması,

Biraz uzun olabilir ama benim sıkıntımın kaynağı olan öykü şöyle.

Üniversite ve lisede çekingen bir tip idim, genelde insanlar arasında çıkmaktansa doğa gezileri yapardım. Okula pek gitmezdim. Daha sonra psikiatrist kontrolünde ilaç kullanarak çekingenlik gösterdiğim birçok konu kayboldu. Ne zaman ilaç kullanmayı bıraksam tekrar çekingenlik hali, düzgün konuşamama, düşündüklerimi doğru bir şekilde ifade edememe gibi sıkıntılar baş göstermeye başlıyordu. Ayrıca olaylar karşısında mantıktı düşünemiyordum. Üniversitede gözüm bozuk olduğu için göz doktoruna gittiğimde bana sağ gözümün çok az kaydığını söyledi. O aman daha önce biyoloji dersinden hatırladığım beynin sol yarısı vücudun sağını, sağ yarısı ise vücudun sol tarafı kontrol ettiği bilgisi aklıma geldi. O zaman benim sağ gözüm kayıyor ise göz dış dünyadan gerekli algılamayı yapamıyor ve beynin sağ yarım küresi baskın olarak çalışıyor olmalı diye düşündüm.

Bu tarihten sonra yaklaşık 3 sene boyunca ilaç kullanmaya devam ettim, (doktor kontrolünde değil). Fakat bir gün zannedersem kullandığım lenslerden bir tanesini bulamayınca lensi sadece sağ gözüme taktım. Hayatım o gün sanki değişti olayları algılamam değişti, konuşmam değişti, olaylara baktığım zaman birkaç yönden bakabildiğimi gördüm ve belki insanlar inanmayabilir ama o günden beri 2 sene geçti ilaç kullanmadan yaşayabiliyorum. Düşüncelerim çok duru, konuşmam çok güzel, hal ve hareketlerim çok rahat, çekingenlik yok.

Zannediyorum yıllardan beri çalışmayan sol beyin çalışmaya başladı. Aşağıda belirtilen sol beynin fonksiyonlarını yaşayarak gördüm.

“Sol beyin konuşma, söz dizimi, yazma, okuma, aritmetik gibi fonksiyonlarını kullanarak edindiği bilgileri sağ beyne aktarır. Bilginin asıl değerlendirmesi sağ beyinde yapılır ve orada kayıt altında bulundurulur.”

Ne zaman gözlük taksam konuşmam tekliyor, mantıklı düşünmeyi kaybediyorum, insanlar arasında çıkmak istemiyorum. Dolayısıyla tek lensi sadece sağ göze (-5 miyop) takarak rahat bir şekilde yaşıyorum.

Yalnız benim sıkıntım şu an böyle tek lens tek gözle yaşamaya devam etmek çok saçma geliyor. Bunun bir tedavisi olmalı diye düşünüyorum.

Bu durumun tedavisi var mıdır, ne yapmak gerekir yol gösterirseniz sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim

kamiloglu
    Guest

öncelikle hoşgeldin siteye...

arkadaşım sen çözümü bulmuşsun sana başka nasıl yardımcı olabileceğiz ki ama BURADA beyni kullanmak ve zihinsel aktiviteyi artırmakla ilgili farklı konular da mevcut. ilgileneceğini düşünmekteyim.
    lens konusuna gelince iyi bir fikir ve iyi bir deneyim elde etmişsin. önemli olan sonuç değilmidir, tek lens taksan da bişey kaybetmessin. sanırım gözünün birinin diğerine göre çok daha büyük derecelerde bozuk olması da tamamen beyinle ilgili bir konu. dediğin gibi sol beynini iyi kullanamaman sağ gözündeki miyopun derecesinin büyümesine neden olmuştur. çünkü göz beynin dışarıya yansıyan tek parçasıdır. yani göz beynin bir uzantısı olarak kabul ediliyor...

Karar Dönemi

Hoşbulduk,

Hocam cevabın için teşekkür ederim, fakat sol beyni daha baskın hale getirmenin başka yolları var mıdır.

Sadece lens kullanarak, beyni dış dünyaya sağ göz vasıtasıyla açma işi amele yöntemi gibi geliyor bana. Bilmiyorum bu işin mutlaka başka yolu olmadı diye düşünüyorum...

Bir sürü psikologtan aynı şekilde bu konu ile ilgili yardımcı olmalarını bekleyerek mail attım fakat siz hariç dönen olmadı.

Ya derdimizi anlatamadık, ya da insanlık bazı insanlar için ölmüş

Çıraklık Dönemi

merhabalar hoşgeldinis...
    sizin adınısa sevindim bunu farketmiş olmanıs güsel bişey...
    suan için yeterli bilgim yok ama hocalarımla konusup size yardımcı olmaya calıscm...

ii paylasımlar...
    bugün tamamda,yarın?????

Karar Dönemi

Butterfly kardeşim,

Bir gelişme var mı?