Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bilinç Akışı

Karar Dönemi 'yade' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bilinç Akışı

Bilinç akışı tekniği ile yazan sevdiğim yazarlar var.
    Bazılarının akıl sağlığı pek güçlü değil. "Bozuk" demeyelim de güçlü değil, diyelim. Çünkü bozuk deyince: tamamen bozuk (hiç kullanılamaz) bir alet gibi oluyor. O takdirde kaldırıp atmak gerekir çöpe. Lakin kimsenin akıl ve ruh sağlığı "tamamen" "full" bozuk değildir.

Sürekli yeni arkadaşlıklar kurmanın anlamsızlığı ve zorluğu.

Bir insanla arkadaşlığınız bitmesin istiyorsanız, tatlı tatlı ve düzgün bir şekilde sürsün istiyorsanız; "sonsuza kadar" niyeti ile devam ettirmeli. Fakat bunu yapabilmek için de; hayatın "ebediyete kadar" olduğunun idrakinde olmak gerekiyor galiba.

Kendime uygun bir ciddiyete ihtiyacım var.
    Üzerime tam oturan, terzi elinden çıkmış gibi duran, oturaklı, tarzı olan bir ciddiyete.

Benimkini üzerimden ne zaman çıkardım, ne zaman ve nerede bıraktım, hatırlamıyorum.
    Galiba yalan söylemeye başladığımdan itibaren, kendi gözümde, öz-ciddiyetim kalmadı.
    Ben suçsuzların en kabahatlisiyim. Kaba götlülük beni çeşitli kabahatlere ittirmiş de olabilir. (Bu kaba götlü deyiminin de kabahat kelimesinden dolayı bilinç akışıma girmesi dikkatlerden kaçmasın)

Eş ruh, diye bir şey yok maalesef.
    Eşsiz ruhlara sahip olduğumuzdan dolayı. Yine de bazı ufak beklentilerimiz var o Büyük Ruh'tan.
    Bize bir parça umut kırıntısı olacak, ufacık ahbap ruhlar yollasın diye, yolumuza serpiştirsin diye. Ne bileyim belki de o ufaladığı kırıntıları takip ederek, yola devam edebiliyoruzdur.

Her şey bana, sonsuz yalnızlığımı hatırlatıyor. Ve kaçacak yer arıyorum, bulamıyorum.

Öykü Kişisi gibi, hep yalnız geziyorum. Fakat öykülerde bile, bu kadar yalnızlık olmaz. Bazen diyorum ki, herhalde benim tabutumu bile, aykırı bir ağaçtan yontmuş olacaklardır..

Ölmenin bir anlamı yokmuş!!! Yaşamaya alıştıkları gibi ölmeye de veya senin ölmene de alışacaklar. 93 yaşındaki hollandalı başbakan çift ötenazi ile yaşamlarına son vermiş. Haberin altındaki yorumları okuyorum: çoğunluk "anlam veremiyor" Anlamsız diyor. Ne ilginç değil mi? Ölmek gibi muhteşem gördüğün bir şeye anlamsız deyip geçiyorlar. Gülüyorum. Sinirsel bir gülme ile )

Bir evlilikte cinsellik olmaması insanı fazla streslendirmeyebilir belki. Ama hiçbir tensel temas yoksa, hatta bundan kaçınma varsa problem illaki çıkıyor. Eşini baştan çıkarmaya çalışmak zaten insanın zoruna giden bir şey iken, bir de üstüne bunda başarılı olamamak kadını bin derece hayattan soğutuyor. Bunun bir yerde başka partnere yönelme ihtimali ortaya çıkabilir.

Fakat farklı bir bakış açısı ile bakalım. Bir hikayenin, yazarı öldüğünde, o yazarın yerine geçip hikayeyi bitirebilir misiniz? Tabiiki bir miktar yazarsınız. Ama bir yerde o hikayedeki karakterler sizi de öldürme potansiyelinde olacaktır. Hele hele hikayenin baş karakteri Bülbülü Öldürmek'te daha önce başrol oynadıysa : )))

Neden böyle sinirli ve mutsuzum ki? Bu çok saçma, diyorum bazen.. Zaten yeterince sinirli, mutsuz, kötü kalpli hem de ezik biriyken, neden kendime ekstra sinirlilik ve mutsuzluk katıyorum. Başka bir hayat mümkünmüşçesine..!!
    Burda asla anneme olan kızgınlığımdan bahsetmemeliyim. Yoksa o cendereden çıkamam, o kızgınlıkta boğulurum. Bahsetmeyeceğim lakin, sadece annem değil ki. Benim kızgın olmadığım kimse var mı?
    Sadece bir kişinin yüzüne "kapıyı sert çarpmıyorum, hep araya elimi koyuyorum hatta"
    Onu da bir pislik olduğunu anlayacak kadar çok tanımamaya çalışıyorum. Çünkü ihtimal ki ben ondan daha pislikimdir haddizatında.

Evliliği asıl bitiren şey "konuşulmayan beklentiler" miş. Hayır konuşunca bir şey değiştiremeyeceğini biliyorsan ne olacak? Kimi zaman, konuştuğumda saçmalıyormuşum gibi, kötülüğümü ortaya koyuyormuşum gibi düşünürüm. Kimi zaman, konuşmaya hakkım yokmuş gibi.. Belki de aslında susan kadın ünzile'yimdir. Susturulan... Bilemiyorum. İçimdeki kötülüğü, nefreti yada boşluğu, yönelteceğim doğru yeri bulmam mümkün değil.

Deli deliyi görünce değneğini gizlermiş.

Başlık, bahsedeceğim konuyla alakasız. İlgi çeksin diye yazdım. İçeriğimi okuyanlara teşekkür ederim :-)

Söylemek istediğim: bir insan hem (içsel olarak) "ezik", hem de " eziklik kompleksi"ne sahip olabilmesi ne kadar zor ve aşılmaz bir döngü!
    Bana bu konuda yardımcı olunabilse, ben rehabilite olmuş, aşmış olurum.
    Ama bu durum insanı deli eden bilmeceler gibi bişey :-)
    Tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan, gibi.

Güçsüz olduğum için mi çıkmazdayım yoksa çıkmazda olduğum için mi güçsüzüm?
    Bu problemimin sebebini bulmamda yardım edecek bir psikoloğa gitsem ne olacak? Yine ÇIKMAZDA! yine GÜÇSÜZ olarak kalacağımı biliyorum.
    İlaveten; bu güçsüzlüğüm artık bana GÜÇ gibi gelmeye bile başladı. Trajikomik!

Sayfa 1/2 12 SonSon