4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Bipolar ve Kısır Döngü

Standart Bipolar ve Kısır Döngü

Ağırlıklı olarak majör depresif seyreden hastalığımda ilk kez geçen yıl 8 aya yakın hipomani ve mani kafasına çıktım. Daha önce en fazla 2 bilemedin 3 ay depresiflikten arınıyordum. Tabi işim gücüm olmadığından çöküş kaçınılmaz oluyor.

Manik haldeyken zeka düzeyim,algılarım, konsantrasyonum ve odaklanmam zirve yapıyor. Depresif halime dönünce tam tersi oluyor. Kendimi gerizekalı bir embesile dönüşmüş gibi hissediyorum.

2 yıl foruma girmemişim. Bu süreçte engelli raporum ile birlikte gerek e-kpss puanı isteyen memur alımlarına gerek e-kpss puanı istemeyen işçi alımlarına başvurdum. hadi e-kpss puanım iyi değil anlarım fakat işçi alımlarında da kuralarda bir türlü şansım olmadı

Adam gibi bir iş bulamayıp kendimi bu boşluktan kurtaramadıkça bu kısır döngü hep devam edecek ve ben ailem ve sevdiklerimin başına bela olmaya devam edeceğim. 1 hafta sonra 33 oluyorum , doğduğum güne lanet olsun!
    Kaybedenler kulübünün daimi üyesi.. Eksiksiz bir Loser...

Çıraklık Dönemi

bizimki gibi bir ortadoğu ülkesinde önceliğin kendi kendine yetebilmen olsun. iş konusunda biraz daha gayret göster ve en azından asgari de olsa maaşlı bir iş bul. köle de olma bu arada. sonrasında , temel ihtiyaçların karşılanınca, üst düzey ihtiyaçlarını konulup tartarız.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı miskin oğlan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağırlıklı olarak majör depresif seyreden hastalığımda ilk kez geçen yıl 8 aya yakın hipomani ve mani kafasına çıktım. Daha önce en fazla 2 bilemedin 3 ay depresiflikten arınıyordum. Tabi işim gücüm olmadığından çöküş kaçınılmaz oluyor.

Manik haldeyken zeka düzeyim,algılarım, konsantrasyonum ve odaklanmam zirve yapıyor. Depresif halime dönünce tam tersi oluyor. Kendimi gerizekalı bir embesile dönüşmüş gibi hissediyorum.

2 yıl foruma girmemişim. Bu süreçte engelli raporum ile birlikte gerek e-kpss puanı isteyen memur alımlarına gerek e-kpss puanı istemeyen işçi alımlarına başvurdum. hadi e-kpss puanım iyi değil anlarım fakat işçi alımlarında da kuralarda bir türlü şansım olmadı

Adam gibi bir iş bulamayıp kendimi bu boşluktan kurtaramadıkça bu kısır döngü hep devam edecek ve ben ailem ve sevdiklerimin başına bela olmaya devam edeceğim. 1 hafta sonra 33 oluyorum , doğduğum güne lanet olsun!
    2000 yılından beri ben de bipolarım. Dosyayı kaçırıp fotokopisini çektirtmişti babam, geçen evraklara bakıyorum 11 yaşındayken evraklar çıktı. Görüşmeler yapmışız doktorla doktorun notları vardı. Neyse merak ettiğim sizin de çekingenlik utangaçlık sosyal korku gibi durumlarınız var mı? Ben bipolardan 8 senedir bir zarar görmüyorum ilaçlarımı düzenli kullanarak ama kuşkuculuk kişiliğime yapıştı, hiç olmayacak ihtimaller aklıma geliyor, hiç olmayacak şekilde sevdiklerime zarar vermek aklıma geliyor. Dikkatim de hafızam da zayıf. Bazen karşımdakinin dediklerini bile anlamıyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşkurdaki şube müdürü bile özel sektör için işveren deliyi işe alacak da başına iş mi alacak dedi . Benim arkadaşım hastanede beraber yattığımız ben gibi bipolar olan arkadaşım, hala görüşürüz, ekpssden 90 puan alıp eskişehirde 1. olmuştu, o üniversiteye giderken ona matematik çalıştırmıştım, geçememişti, sonra kendi çalışarak zar zor geçmişti. 4 ay kendini derse verdi, 90 aldı. Bence kamuya yüklen.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...