5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Okb tedavi?si? I?le i?lgi?li? Son i?laç geli?şmeleri?

Standart Okb tedavi?si? I?le i?lgi?li? Son i?laç geli?şmeleri?

Arkadaşlar okb tedavisinde etkinlik bakimindan ssri grubu ilaçlar ile-anafranil arasinda bir fark olmadiği sonucuna varildi.

Okb tedavisinde antidepresanlar yüksek doz kullanildiği için ve anafranilin yan etkileri Daha fazla olduğu için artik ssri grubu kullanilacak

ve son olarak okb tedavisinde ssri'nin yanina eklenen ilaç olan en güçlü ve etkin ilaç aripiprazol yani Abilify olarak tespit edildi.

Aripiprazol 0.5 mg gibi Düşük doz ile başlanip yavaş arttirilmali haberiniz olsun yoksa yerinizde duramaz bulantidan ölürsünüz.
    Kendisi En az zararli ilaçtir çünkü bir kutu abilify ile bile intihar edemezsiniz.

Eğer huzursuzluk kaslarda gerginlik yerinde duramama hissiniz varsa doktorunuzdan mutlaka biperiden isteyin.
    Konu obsesifevrenler tarafından (14-11-2020 Saat 05:03 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhaha niye her i harfinin sağ yanına ? koydunuz? takıntıya mı alakalı? benim de bazı düşünce tekrarlarından dolayı kendime yıllarca fiziksel zarar vermişliğim var. şu an da oluyor ama nadirleşti.
    Konu osmangazi tarafından (14-11-2020 Saat 02:40 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Osmangazi abi pc yapmış takıntı değil uyardığın için sağol bipolardın sen sanırım abilify tek başına da iyi gelebiliyor takıntılara haberin olsun bipolarda antidepresan kullanılamıyor ya onu kullanıyor çoğu doktor.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende hem bipolar hem sosyal fobi hem de okb var. dikkat dağınıklığı hafıza zayıflığını hiç saymıyorum.

Özel bürosu olan doktorların ilaç yazma yetkisi yok. Özeldeki bir doktorun verdiği wellbutrini 3 tane doktora yazdırtamadım. Halbuki bu isimlere git yazarlar demişti.

depresyon için antidepresan verilemediği için genelde bipolarlara lamictal veriliyor ama lamictali kokusu ve hemen eriyen mide bulandırıcı tadıyla içmek tek başına beni depresyona sokuyor.
    Konu osmangazi tarafından (14-11-2020 Saat 08:28 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Abi nerede yaşıyorsun bilmiyorum da şey yapabilirsin sgklı özeller var oraya gidebilirsin ama tabi küçük şehirse bilemem olmayabilir burada çünkü istanbulda var ben öyle yapıyorum. Ama benim dosya kabarık diye kimse geri çeviremiyor benim ağır çünkü hastalık ondan ha bu arada EKT düşünebilirsin.

ALINTI YAPIYORUM
    Biz daha önce obsesif kompulsif bozukluğu olan ve bipolar bir hastada 3 yıl müddetle idame EKT dediğimiz tedaviyi sürdürdük. Yani sürdürüm tedavisi ve 3 yılın sonunda hasta şimdi yaklaşık 3 yıldır hasta herhangi bir tedavi almaksızın hayatını çok sağlıklı bir biçimde sürdürüyor. Daha önce annesini babasını döven, evde cam çerçeveyi indiren hem ağır obsesif kompulsif takıntı belirtileri olan hem de şiddet gösteren bipolar bozukluğu olan bir hasta şu anda kendi iş yerini işletiyor ve evlenmiş durumda, eşi hamile bugünlerde doğum yapacaktı yani gayet iyi gidiyor. Hatta ben onunla ilgili gelişmeleri siz sevgili okuyuculara da kimlik bilgilerini çarpıtarak aktarmak ve hastalıkla ilgili bilgi vermek için konuştuğumda bir tür kısa görüşme, röportaj gibi teklifte bulunduğumda ‘’Hocam çok meşgulüm isterseniz Pazar günleri arayabilirsiniz.’’ dedi. O kadar işlevsel hayata dönmüş ve işler yolunda gidiyor. Bu da uzun yıllar süren EKT tedavisinin idamesiyle mümkün oldu.

KAYNAK:http://haluksavas.com.tr/cevap.php?soruid=132