2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: "Zorlu Duraklardan Dersler Çıkararak!..." { Kemal KABCIK }

Standart "Zorlu Duraklardan Dersler Çıkararak!..." { Kemal KABCIK }

= 000.000.001 =

İnsan, öncelikle, kendi kendisine yararlı olabilmeyi düşünmelidir!. Ve daha sonra Yurdu adına, Yurt Güvenliği adına, Yurduna karşı problem olmadan yaşanan bir hayat tarzını keşfedebilmelidir, diye düşünüyorum. Kendisine yararı dokunabilen, kendi kendisine iyilik yapabilen, duyarlı bir insan, Yurt Güvenliği ve Yurt Huzuru adına da etkili olabilir, diye düşünüyorum. Kendini, kötülüklerden yana ıslah edebilen bir insan; iyiliğin izinde, verimli bir hayat sürebilmek için çaba sarf edebilmeli ve huzur ile ümidini Yurttaşları ile paylaşabilmelidir, diye düşünüyorum!.
    { Kemal KABCIK / Antalya / 16 Ekim 2008 Perşembe 06:53:27 }
    "Okumak ve Kaleme Almak; Yaşamak ve Yaşatmak İçin Olmalıdır!."

Standart "Zorlu Duraklardan Dersler Çıkararak!..." { Kemal KABCIK }

= 000.000.002 =

Okuma aşkına ait iklimin baharında yaşayabilmeyi, ve sürekli olarak, okuma aşkının baharında kalabilmeyi arzu eden bir insan olabilmeliyim!. Kaleme alınmış ve okumuş bulunduğum tüm kitap anlatılarını hayra yormalı ve pozitif düşünerek, hayatıma bir yön verebilmeliyim, diye düşünüyorum!. “İyi Olan”dan “Daha İyi Olan” anlatıyı keşfetmesini öğrenebilmeliyim!. Duyarlılık yüklü kalemlerin; iyiliği-doğruluğu ve de güzelliği yaşatan olabilmesini istemeliyim!. Ve bu düşünce doğrultusunda samimiyetle ilerlemeli ve kendime ait düşüncelerimi de samimiyetle kaleme alabilmeliyim!. İz bırakan, derinlik düşünürü insanlar; dualarla nasipleniyordu!. Ve ben; dualarımın verimliliği ve içtenliği ile, başarıyı yaşayabilecek olanım!. Bu amaç doğrultusunda, davranış biçimim ve sarf ettiğim sözler üzerine, üzerime düşen sorumluluğu üstlenerek, kendi hayatıma hükmedebilmeliyim!. Bu kararımda, istikrarlı olabilmeli ve daima gelişim göstererek, hayatın zorlu duraklarından, dersler çıkararak ilerleyebilmeliyim, diye düşünüyorum!.
    { Kemal KABCIK / Antalya / 16 Ekim 2008 Perşembe 06:57:09 }
    "Okumak ve Kaleme Almak; Yaşamak ve Yaşatmak İçin Olmalıdır!."