Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: İntihar girişimim ve sonrası

Karar Dönemi

Geçmiş olsun öncelikle, ben seni çok iyi anlayabiliyorum.Bir insanın diğer insanlarla empati yapması da yetenek gerektirir. Senin hayattan vazgeçme sebebin ne yada varsa psikolojik rahatsızlığın?

Çıraklık Dönemi

Alıntı Huzunlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun öncelikle, ben seni çok iyi anlayabiliyorum.Bir insanın diğer insanlarla empati yapması da yetenek gerektirir. Senin hayattan vazgeçme sebebin ne yada varsa psikolojik rahatsızlığın?
    benimki çaresizlik ve saçmalıktan ötürü. okb sosyal fobi karışımı bişeyler var.ama sürekli saçma şeylere maruz kalınca bu böyle gitmez diyorsun.ama bu bi çözüm değil.o kafayla bunu idrak edemiyorsun.

Çıraklık Dönemi

bugün metal müzik yerine pop dinleyince, öncesindeki neşeli halime önceden yaptığım hobi vb şeylerle tekrar dönebileceğimi düşündüm. neşeli müzikler, özellikle spor, kitap okuma, film izleme.belki biraz daha ilaç desteği.ama dertler aynı değil.bu arada son randevumdan sonra doktorum abozilu tekrar verdi sinir yatıştırması için.ilacı ben eczaneden alınca yazdığını anladığım için itiraz edemedim.bir tane içtim ve sonuç yine zombi. 2-3 gün etkisi sürdü. anca kurtuldum.

Çıraklık Dönemi

dün gece rastgele baktım ve sıra olduğunu gördüm, hemen aldım. abizol yerine farklı bi ilaç veri doktor. galiba uyutacak zira akşam içmemi ve uyku durumumu sordu.galiba içimde ailemin eşimle herhangi bi şekilde takışmasına karşı panik atak oluştu.sorunun kaynağı eski yeni kafalılık.haliyle çözümü yok gibi görünüyor.

bu arada bilgisayarımı sattım. aştım sanıyordum ama bilgisayar bağımlılığını aşamamışım .kurcalamasam da evde o güçlü alet olmak zorunda hissediyorum. elimdeki küçük laptop youtube dışında iş yapmadığı için onu otomatikman saymıyorum.

Çıraklık Dönemi

kişinin iyi yada kötü hissetmesi %90 kendisi ile alakalı.olaylar karşısında moralini bozup hayıflanmak kolay ve basit olduğundan çokça bu yolu seçiyoruz.nitche'nin dediği gibi kişi kendi kendisine duygularını yaşar.iyi yada kötü hissetmek bize bağlı.

Karar Dönemi

Montevo canım benim çok çok geçmiş olsun kendini birşeylerle meşgul etsen belki iyi gelir en çok sevdiğin şeylerle mesela.bir müzik enstrümanı çalmayı deneyebilirsin,bu dünyada çektiğin acı ne kadar çoksa ahirette de mükafat o kadar çok inan buna,doğrusu üzüldüm,bende zamanında teşebbüs etmiştim ama inancım bana sabretmem gerektiğini öğütlüyor o yüzden sen de sabret zaten bu dünya hayatı ne kadar ki,inan bana eğer ecelinle ölürsen kazananlardan olacaksın.Ben senin adına buna inanıyorum.Hiç üzülme Allah çok büyük,o merhametlidir.belki bazı şeyleri görmemiz gerekiyordur.bana özelden de yazabilirsin. dertleşmek istediğin zaman yanındayım.tekrar geçmiş olsun kendine dikkat et,Allah'a emanet ol

Çıraklık Dönemi

Alıntı Kubbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Montevo canım benim çok çok geçmiş olsun kendini birşeylerle meşgul etsen belki iyi gelir en çok sevdiğin şeylerle mesela.bir müzik enstrümanı çalmayı deneyebilirsin,bu dünyada çektiğin acı ne kadar çoksa ahirette de mükafat o kadar çok inan buna,doğrusu üzüldüm,bende zamanında teşebbüs etmiştim ama inancım bana sabretmem gerektiğini öğütlüyor o yüzden sen de sabret zaten bu dünya hayatı ne kadar ki,inan bana eğer ecelinle ölürsen kazananlardan olacaksın.Ben senin adına buna inanıyorum.Hiç üzülme Allah çok büyük,o merhametlidir.belki bazı şeyleri görmemiz gerekiyordur.bana özelden de yazabilirsin. dertleşmek istediğin zaman yanındayım.tekrar geçmiş olsun kendine dikkat et,Allah'a emanet ol
    Çok saolun. Aslında inançlı birisiyim ve mantıken de, hadi atayizim diyelim ki, intiharın bi çözüm olmadığını biliyorum ama o an çaresizlik ve kurtulamayacağını düşünmek buna neden oluyor. Belki o an yanınızda sizi anlayan ve suyunuza giden birisi olsa rahatlayacaksınız. Evet bazı şeyleri görmemiz gerekir, sadece duymak bi tecrübe sağlamıyor. Tekrardan teşekkür ederim.

Cahillik Dönemi

benim de başımda öyle bir anne baba var ki varlığı yoklupundan beter ...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kendine Yöneltme (Turning Toward One’s Self)
    Genelde saldırgan dürtülerimizle başa çıkmada kullanılan bir savunma düzeneğidir.

Bizi engelleyen, yani dürtümüzü doyuma ulaştırmamızı engelleyen varlığa karşı öfke duyarız. Ancak bu öfke her zaman gösterilemez. Çünkü başkalarına kızmak, bağırmak vs davranışlar yasak, ayıp, uygunsuz olarak nitelenmiş ve içe atım düzeneği ile içselleştirilmiş, yani kişiliğimizin bir parçası olmuştur.

Örneğin babasına kızan bir genç neler yapabilir? Bastırabilir, inkar edebilir, bilinçli olarak kendini engelleyebilir, kızabilir, öfkesi yer değiştirip başkasına kızabilir ya da kendisine yöneltir. Başını duvarlara vurabilir, kendisini kesebilir ya da intihar edebilir.

Özkıyımların (intihar) büyük br kısmının nedeninin kendine yöneltme düzeneği ile olduğu kabul edilmektedir.

https://www.psikonet.com/savunma-mek...nedir-126.html

Bu da ilgimi çekmişti, ego savunmalarından biriyle ilişikmiş intihar etmek.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendine Yöneltme (Turning Toward One’s Self)
    Genelde saldırgan dürtülerimizle başa çıkmada kullanılan bir savunma düzeneğidir.

Bizi engelleyen, yani dürtümüzü doyuma ulaştırmamızı engelleyen varlığa karşı öfke duyarız. Ancak bu öfke her zaman gösterilemez. Çünkü başkalarına kızmak, bağırmak vs davranışlar yasak, ayıp, uygunsuz olarak nitelenmiş ve içe atım düzeneği ile içselleştirilmiş, yani kişiliğimizin bir parçası olmuştur.

Örneğin babasına kızan bir genç neler yapabilir? Bastırabilir, inkar edebilir, bilinçli olarak kendini engelleyebilir, kızabilir, öfkesi yer değiştirip başkasına kızabilir ya da kendisine yöneltir. Başını duvarlara vurabilir, kendisini kesebilir ya da intihar edebilir.

Özkıyımların (intihar) büyük br kısmının nedeninin kendine yöneltme düzeneği ile olduğu kabul edilmektedir.

https://www.psikonet.com/savunma-mek...nedir-126.html

Bu da ilgimi çekmişti, ego savunmalarından biriyle ilişikmiş intihar etmek.

kabaca arabeskisizm. şaka bi yana geçen gün iş yerinde yükseklerden bi müdür beni gördü ve çağırdı.bi kaç nasihat ve öneri verdi.ben, onun durumumdan haberdar olmadığını sanıyordum.halbuki varmış. soğuk soğuk terledim, anksiyetem coştu resmen.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon