Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: İntihar girişimim ve sonrası

Cahillik Dönemi

oyyyyy oyyyyy hastayım ölüyorum çok ateşim var hastaymmmm... (:
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İntihar hakkında birşeyler okudum. Mesela intihar hakkında konuşmak intihar olasılığını arttırmazmış. İntiharda duygusal faktör anahtarının çaresizlik olduğu söyleniyor. İnsanlar depresyona girebilir, üzülebilir , hayal kırıklığına uğrayabilir; fakat çaresiz olduklarını hissetmeye başladıklarında intihar etme riski artarmış. Kendimizi tamamen yalnız hissetmekten başka hangi düşünce ve inanç bizi daha fazla çaresiz kılar ki diyor. Bu hiç kimsenin gerçek sizi görmediği duygusunu ve bu yüzden, ya size endişelenme dedikleri, ya problemlerinizi çözmeye çalıştıkları ya da gerçekten çok rahatsız oldukları ve size kızdıkları için, yakınınızdakilerle konuşmamayı kapsar. İnanç ve ümit , ilişkilerden duygusal bağlılıktan güç alırmış.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

aynen öyle. insanlar müge anlının programını izliyor ama hiç teknik bilgilere dikkat etmiyor. oradaki psikolog intiharla ilgili her şeyi anlatıyor. ani rahatlamalara dikkat edin diyor.bu vaz geçtiği anlamına gelmez diyor. dediğin gibi çaresizlik.

Çıraklık Dönemi

ameliaytlarda verilen anestezi bile öldürmüyorken basit ilaçların öldüreceğini düşünmek komik gerçekten.anca dank ediyor insanın kafasına.o buhran halini atlatabilirse kendisine zarar vermez.kendisinde o gücü bulamıyorsa çevresinden birisinin yardım etmesi gerekli.gerekirse döverek anlatmalı mantıklı olanı.

düşünceler duygu ve davranışları belirler deniliyor ya buna sebep olan düşünceler yapıcı olanlarla değiştirilmeli. Bilişsel terapi bu şekilde çalışıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

aslında çevremizdeki insanlar tv izlemeyi bıraksa ne kadar güzel olacak.bu arada eşim randevuya gelmedi. bi türlü kalkamadı yataktan. ben de sinirlenip tek başıma gittim.

Çocukken çok televizyon izlerdim. Sabah başına geçer akşama kadar çekirdekle beraber çok iyi giderdi. Şimdi çocuklara kesinlikle tv izletmeyin deniliyor. Tvnin beynin sağ lobunu atıl bıraktığını ve zararlı olduğunu söyleyen yazılar vardı. Ayrıca tv izlemek tek taraflı izleme olduğundan siz konuşmadığınız ve sağlıklı diyaloğa girilmediğinden de bahsedenler vardı.

Çıraklık Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocukken çok televizyon izlerdim. Sabah başına geçer akşama kadar çekirdekle beraber çok iyi giderdi. Şimdi çocuklara kesinlikle tv izletmeyin deniliyor. Tvnin beynin sağ lobunu atıl bıraktığını ve zararlı olduğunu söyleyen yazılar vardı. Ayrıca tv izlemek tek taraflı izleme olduğundan siz konuşmadığınız ve sağlıklı diyaloğa girilmediğinden de bahsedenler vardı.
    kabaca bakarsak beynin bi kısmı çalışmayacak zira herşey görsel olarak verilmiş. hayal gücü ile boşluk doldurmaca yok.izlemek çok basit bir iş.anlamaya bile gerek yok.çok daha vahimi sürekli tv izlemek , tvnin gerekli bir ihtiyaç olduğunu sanmak zamanla insanın yaşam anlamını boşaltıyor. bunun da beteri cep telefonu bağımlılığı.

Çıraklık Dönemi

dün öğleden sonra ne olduysa, rutin işler vardı sadece, keyfim yerine geldi ve saat gece 2 ye kadar müzik dinledim. zira başka şey kesmedi. bi ara gece gezecektim ama serseri felan denk gelir diye çıkmadım. polat alemdar çok.bugün de memlekete gidip motorlu anteni oraya kurup uzak bağlantı ile kullanıcam. benim gerçek gündemim bu işte .

benim işler sıkıntılı zaten dikkat dağınıklığından yavaş çalışıyorum. 2 kişi idari izne çıktı, korona bitince dönecekler . 2 sinin yaptığını yetiştirmeye çalışıyorum. 6 ay önce ayrıldığım eski servisimden bir iş geldi 3-4 günü alacak. Evrak birikti. Biriyle uğraşırken biri birikiyor. Yarın işe gideceğim bu gidişle cumartesi pazarları da haftanın 7 günü çalışacak gibi görünüyorum. İş kanununa da 657 ye de aykırı da Neyse vardır bunda da bir hayır
    Konu osmangazi tarafından (21-08-2020 Saat 07:21 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon