10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: iş hayatından soğudum...

Cahillik Dönemi

Standart iş hayatından soğudum...

bundan yaklaşık 6 - 7 ay önce işten çıkarıldım en son çalıştığım yerde öyle şeyler yaşadım öyle insanlar gördüm ki özel sektör deçalışmaktan bıktım usandım nefter eder oldum psikolojim bozuldu..
    ama gel gör ki çalışmadan da olmuyor üzerimde bu konuda çok büyük baskı var sizce ne yapmam lazım nasıl davranmalıyım ????
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

maalesef sorunsuz sıkıntısız bir işin olduğunu düşünmüyorum. Herkesin derdi kendine uzaktan göründüğünden büyük geliyor. İş ve eş konusunu halletsen inan yeni sorunların olacak. İnsanlarla uğraşmak zor. İnsanlardan uzak bir yerde yaşasan yine temel ihtiyaçların için onları görmen gerekir. Yine iş aramalısın tabi zengin bir aileden gelmiyorsan, ama işe girdiğinde küçük büyük sorunların olacağını şimdiden kabul etmelisin.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesef sorunsuz sıkıntısız bir işin olduğunu düşünmüyorum. Herkesin derdi kendine uzaktan göründüğünden büyük geliyor. İş ve eş konusunu halletsen inan yeni sorunların olacak. İnsanlarla uğraşmak zor. İnsanlardan uzak bir yerde yaşasan yine temel ihtiyaçların için onları görmen gerekir. Yine iş aramalısın tabi zengin bir aileden gelmiyorsan, ama işe girdiğinde küçük büyük sorunların olacağını şimdiden kabul etmelisin.
    eyvallah doğrudur ama benim engelli durumum olduğu için normal insanlardan 2 kat fazla zor işim çünkü özels ektörde bizi çok eziyorlar...
    o yüzden devlet işi istiyorum....

Senin konun ama izninle küçük bir şey anlatmak istiyorum. 2 hafta önce babalık izninden döndüm işe. Kayıt servisinde 2 arkadaş idari izne çıktı. Servis boş kaldı. Oraya yardıma gittim. Kısa çalışma ödeneklerinde 67 firmam var ayrıca onların işlemleri de sürüyor, şef izinli olduğu için kendi servisimdeki acil yazıları da yazıyordum. 6 ay önce ayrıldığım servisten de işlem yapılması gereken işlem geldi. Dikkatim ve hafızam ilaçtan ve hastalıktan dolayı zayıf olduğu için de hızlı çalışamıyordum. Her gün 1 2 saat mesaiye kaldım. Cumartesi de 7 buçuk saat çalıştım. Geçen hafta da stajyeri verdiler 1 devam edecek. Dun de gittim işe akşam çalışmak için laptop getirdim kurumdan neyse geçen hafta şube müdürü sordu aşağıda kim var dedi. Stajer var dedim , sen ne yapıyorsun o zaman de gülerek. Yaptığın işlerin çabanın görünmemesi durumunun göz ardı edilmesi çok sinirimi bozuyor.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Senin konun ama izninle küçük bir şey anlatmak istiyorum. 2 hafta önce babalık izninden döndüm işe. Kayıt servisinde 2 arkadaş idari izne çıktı. Servis boş kaldı. Oraya yardıma gittim. Kısa çalışma ödeneklerinde 67 firmam var ayrıca onların işlemleri de sürüyor, şef izinli olduğu için kendi servisimdeki acil yazıları da yazıyordum. 6 ay önce ayrıldığım servisten de işlem yapılması gereken işlem geldi. Dikkatim ve hafızam ilaçtan ve hastalıktan dolayı zayıf olduğu için de hızlı çalışamıyordum. Her gün 1 2 saat mesaiye kaldım. Cumartesi de 7 buçuk saat çalıştım. Geçen hafta da stajyeri verdiler 1 devam edecek. Dun de gittim işe akşam çalışmak için laptop getirdim kurumdan neyse geçen hafta şube müdürü sordu aşağıda kim var dedi. Stajer var dedim , sen ne yapıyorsun o zaman de gülerek. Yaptığın işlerin çabanın görünmemesi durumunun göz ardı edilmesi çok sinirimi bozuyor.
    eyvallah doğrudur....
    bütün kurumlar da aynı değildir herhalde batsın bu dünya batsı bu iş haatı özel sektör hepsi yerin dibine batsın...

attığım mesajlardan bir kaç tanesini okuduysan hep bir şeylerden şikayet etmişimdir. Aslında anlat ferahlarsın denilir ama işin aslı öyle değil. Bir yerde olumsuz duygularımızın dışa vurumunun sadece kendimize değil anlattığımız kişi ya da kişilere de zararlı duygulanıma soktuğunu okumuştum. Şikayet etmek kalbi beyni kötü etkiliyordu. Benim alışkanlık haline gelmiş Bulabilirsem linki eklerim.

Cahillik Dönemi

attığım mesajlardan bir kaç tanesini okuduysan hep bir şeylerden şikayet etmişimdir. Aslında anlat ferahlarsın denilir ama işin aslı öyle değil. Bir yerde olumsuz duygularımızın dışa vurumunun sadece kendimize değil anlattığımız kişi ya da kişilere de zararlı duygulanıma soktuğunu okumuştum. Şikayet etmek kalbi beyni kötü etkiliyordu. Benim alışkanlık haline gelmiş Bulabilirsem linki eklerim.
    doğrudur bende zaman zaman dert yanarım şikayet ederim ama bazı şeyler insanın elinde değil kontrol bizde olmuyor her zaman hayatta hiçbir istediğim yolunda gitmiyor bugüne dek doğru düzgün ne iş ne de eş bulamadık ne olacak bizim sonumuz ???

https://www.uplifers.com/sikayet-etm...en-3-ozelligi/

Linki buldum , müsait olduğunda oku istersen.

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

sen bazen degil, her zaman dert yaniyorsun.isin yoksa issizlikten, isin varsa da isini,is yerini begenmemekten sikayetcisin.senin sorunun menuniyetsizlik.hicbirseyden memnun degilsin.ben neredeyse 1 bucuk saat yolculuk yapiyorum ise gitmek icin.iki vasita degisiyorum. arabam olsa yarim saat ama bir gun bile sikayet etmiyorum.iyiki calisacak bir isim var diyorum.is yerinde basima gelen sorunlari soylemiyorum bile. cunki kendime guveniyorum bir sekilde ustesinden geliyorum.sen armut pis agzima dus istiyorsun ama oyle bir dunya yok canim benim...
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…

Cahillik Dönemi

Alıntı SeLf_ConTRoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bazen degil, her zaman dert yaniyorsun.isin yoksa issizlikten, isin varsa da isini,is yerini begenmemekten sikayetcisin.senin sorunun menuniyetsizlik.hicbirseyden memnun degilsin.ben neredeyse 1 bucuk saat yolculuk yapiyorum ise gitmek icin.iki vasita degisiyorum. arabam olsa yarim saat ama bir gun bile sikayet etmiyorum.iyiki calisacak bir isim var diyorum.is yerinde basima gelen sorunlari soylemiyorum bile. cunki kendime guveniyorum bir sekilde ustesinden geliyorum.sen armut pis agzima dus istiyorsun ama oyle bir dunya yok canim benim...
    söylediklerinle alakası yoktur.....
    bizde kendimize güveniyoz o konuda bir sıkıntı yoktur... benim genel olarak insanlarla sorunum var insanlara özellikle yeni tanıştığım insanlara her zaman mesafeli durmuşumdur çünkü insanlardan bugüne kadar çok darbe yedim çok kazık yedim..sen benim işyerinde yaşadıklarımı bilsen ağzın açık kalır..
    engell adamın çalışacağı yer devlet işidir özel de engelli adamı çok eziyorlar canım benim....