3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: İletişim sorunum ve kendime güven sorunum

Unhappy İletişim sorunum ve kendime güven sorunum

Merhaba arkadaşlar;
    iş yerinde arkadaşlarla doğru düzgün iletişim kuramıyorum misal karşı taraf bir konu anlatırken dinlemeye çalışıyorum ama dinleyemiyorum kafamda yine odaklayamadım kendimi karşı tarafta bunu anladı hatta bakışlarımdan anladı vb düşünceler geçiyor bunlar geçtiği içinde kimse ile iletişim kuramıyorum arkadaşlarım bana söylemiyor ama onlarda bunun farkında

Çevreme bakıyorum o kadar iletişimi düzgün insanlar varki ve bu düzgün insanların o kadar geniş bir arkadaş çevresi varki kendimi bu konuda çok kötü hissediyorum evden işe işten eve modundayım çevremde neredeyse hiç arkadaşım yok oysa birileri ile konuşmaya dertleşmeye ihtiyarcım var

Bu sorunumun yanında dışarıda yada iş yerinde yürürken insanların yanından geçerken tüm insanların bana baktığını benim hakkında yorumlar yaptığını düşünüyorum bunu düşündükçe yürüyüşüm değişiyor kendimi sıkıyorum

ortalama 6 senedir Efexor 150 mg kullanıyorum doktara her sene gidiyorum doktor memnunmusun diyor bende memnunum diyorum ve ilaç raporunu uzatıyor bundan önce lustral vb bir kaç ilaç kullandım fakat faydasını göremedim ve her ilaç değişiminde çok gergin oldum sırf bu yüzden ilaç değiştirmek istemiyorum

biraz uzun bir anlatım oldu ama kusura bakmayın değerli yorumlarını için teşekkürederim

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

konuşmaya ihtiyacın vardır muhakkak.
    dertleşme kısmı ise insanın kendi sorunlarını anlatması sanırım ve bunu yapman zor gibi gözüküyor hele ki karşı tarafı dinlemiyorsan çünkü bu karşılıklı olabilir.
    + insanları dinlemeye çalısmak çabalamak , bunların yerine insanlarını dinlemediğini kabul et. Birisi sana bir şey anlattıgında ilgin varsa dinlersin. İlgin yoksa zorlaman bunu değiştirmez daha kötü yapar.
    İnsanları dinlermiş gibi yaptıgını söyleyip dinlemediğimi anlarlar mı diye şüpheleniyorsun çünkü. Demek ki buna odaklısın yani kaygıya.
    İnsanların yanından geçerken bana baktıgını , yorumlar yaptıgını düşünüyorum demişsin, sen başkaları hakkında aynılarını yapıyor musun peki?
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuşmaya ihtiyacın vardır muhakkak.
    dertleşme kısmı ise insanın kendi sorunlarını anlatması sanırım ve bunu yapman zor gibi gözüküyor hele ki karşı tarafı dinlemiyorsan çünkü bu karşılıklı olabilir.
    + insanları dinlemeye çalısmak çabalamak , bunların yerine insanlarını dinlemediğini kabul et. Birisi sana bir şey anlattıgında ilgin varsa dinlersin. İlgin yoksa zorlaman bunu değiştirmez daha kötü yapar.
    İnsanları dinlermiş gibi yaptıgını söyleyip dinlemediğimi anlarlar mı diye şüpheleniyorsun çünkü. Demek ki buna odaklısın yani kaygıya.
    İnsanların yanından geçerken bana baktıgını , yorumlar yaptıgını düşünüyorum demişsin, sen başkaları hakkında aynılarını yapıyor musun peki?

bazen bende yapıyorum etrafımdan geçen insanlar hakkında yorum siz söyleyince fark ettim insanları dinlemekten kastım iş yerinde misal molaya çıkıyorum meburen 5-6 arkadaş ile aynı masaya oturuyorum muhabbet geçiyor yorum yaptığım sırada yada karşı taraf bana bir şey söylediğinde ya gözlerimi kaçırmak durumunda kalıyorum yada karşı tarafın üstte de dediğim gibi anlattıklarına odaklayamıyorum kendimi malesef hatta acaba vitamin eksikliği olabilir mi diye vitamin de içtim değişen bir şey olmadı

ilaç konusunda da dediğim gibi değiştirmek iyi mi değil mi arada kaldım değerli yorumlarınız için teşekkürederim