4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Kitap Okuma Alışkanlığı

Karar Dönemi

Standart Kitap Okuma Alışkanlığı

Küçükken Define Adası,Robin Hood,Tom Sawyer gibi kitaplarla başlamıştım okumaya.Özellikle Define Adası'nı çok seviyordum.Sonra kısa tarih romanlarıyla devam ettim.Daha sonra romanların boyutu büyüdü.Okay Tiryakioğlu'nun romanlarıyla biraz daha gerçeklik içeren kurgu tarih okumaya başladım.O zamanlar kitap okurken romanları adeta yaşıyordum.Sonlarında gözlerim yaşarıyordu.Bir de klasiklerden Üç Silahşörler'i çok seviyorum.Onun da uzun baskısını 2-3 kere bitirdim sanırım.Üniversitede akademik tarihe sardım.Alanında yetkinliğini ıspatlamış yazarların,araştırmacıların,hocaların kitaplarını aldım kendime küçük bi kütüphane oluşturdum,youtubedan saatlerce oturup televizyon programlarını seyrettim.İslamiyet öncesi Türk Tarihi,Osmanlı Tarihi,Selçuklu Tarihi..
    Bunları okumak,dinlemek bayağı keyif veriyordu saatlerce okuyordum,dinliyordum.
    Daha sonra ne olduysa bu hevesim bir anda kayboldu.Kendimi zorlayarak geri kazanmaya çalıştım.Ama askerde dahi silahlık olmama rağmen kitap okumadım pek..
    Okuduğum herşeyi aklımda tutmam gerekiyormuş gibi hissediyordum zaten bırakmaya başladığım zamanlarda.Okuduğum aklımda kalmıyor,okurken dalıp gidiyorum,bazen okuyorum ama sadece okuyorum sayfanın sonuna geldiğimde ne okuduğumu anlamamış oluyorum.
    Bu kısa süreli heveslerim gibi değil.Yeniden kazanabilmeyi umuyorum.Paylaşmak istedim.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

olsun oku. fark etmesen de sana ekleniyor.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Çıraklık Dönemi

ben de şimdi kitap okumakla ilgili bişeyler yazacaktım. sizlere tavsiyem , eğer düzenli kitap okuma alışkanlığınız yoksa, sabahattin ali ve stefan zweig iel başlayın. kürk mantolu madonna kitabını mutlaka okuyun. okudukça bakış açınız, anlayışınız ve değerlendirmeleriniz değişecek.daha da önemlisi içiniz değişecek. ama bir kötü yanı etrafınızın kendini bitiren insanlarla dolu olduğunu göreceksiniz. bunun yanında yeni şarkılar yerine türküler ve farklı ritimler içeren şarkılar dinlemenizi öneririm.

Cahillik Dönemi

bende severim kitap okumayı kafame estikçe alırım genelde siyasi politik ideolojik psikoloji türü kitaplar okurum...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...