Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ölüm riski

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ölüm riski

Eşimle hamileliğin son zamanlarına geldik. Plesanta rahme yakın ve bu kanama olursa çok riskli bir amaliyat olacak. Doktorla bugün tekrar görüştüm, bu tip ameliyat çok yaptığını sadece 1 kişinin rahmini aldığını söyledi. Kaç kişi ölümle sonuçlandı dedim söylemek istemedi.Her ameliyat riskli dedi, bu da her ameliyat kadar mı riskli dedim hayır daha riskli dedi. Eşim ağlıyor dedim, üzgün. Ben poliannacılık oynamayamam dedi. Her duruma karşı kendimizi hazırlamamız gerektiğini anlatmaya üstü kapalı anlatmaya çalışıyor diye düşünüyorum. Eşimde ben de ağlıyoruz. Uzun zamandır ağlamamıştım belki 7 senedir. Eşimle eski anılarım aklıma geliyor, kavgalarım, mutluluklarım, 10 senedir evliyim ama bir 5 sene de sevgililik dönemimiz oldu. 15 yıldır birlikteyiz. Eşim çocuğum annesiz büyüyecek diye ağlıyor.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

1 sene önce hastaneye felç olarak gittim. fıtık o kadar sıkıştırdı ki bacaklarım hiçbir şekilde oynamıyordu. o kadar korktum ki hala atlatamadım.felç kalırım sanıyordum.ancak ameliayttan sonra yürümeye başladım. korkum yine kaldı ama sonuç olumlu.bir diğer hikaye hamile bi kadının tümörü vakası. çocuk için büyüme hormonu salgılandıkça tümör de büyüyor. ameliyat için devletten araya girip fiyat indirimi yapanlar bile oldu. o halde 150 yada 180 bin lira gerekiyordu. şirketçe 2 günde parayı toparlandı ve galiba dünyada bir kaç tane bu şekilde deneyimi olan doktora ameliyat yaptırıldı. içini ferah tut. gücünün yetemeyeceği şeyler için kendini heba etmenin manası yok. sen elinden geleni yap ve kendini suçlama. ayrıca eşine de söyle oda suçlamasın.

Kafama hakim olamıyorum, sürekli düşünüyorum. Çok dua etmiştim eşimin değerini bileyim diye şimdi biliyorum. Günlük kaygılarımdan sorunlarımdan kurtulmak için dua etmiştim. Şimdi sürekli bunu düşündüğüm için diğer sorunlarım aklıma gelmiyor, hepsini unuttum. Ben çok bencil biriyim sanırım bu durumda bile kendimden bahsediyorum.
    Konu osmangazi tarafından (04-06-2020 Saat 04:48 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafama hakim olamıyorum, sürekli düşünüyorum. Çok dua etmiştim eşimin değerini bileyim diye şimdi biliyorum. Günlük kaygılarımdan sorunlarımdan kurtulmak için dua etmiştim. Şimdi sürekli bunu düşündüğüm için diğer sorunlarım aklıma gelmiyor, hepsini unuttum. Ben çok bencil biriyim sanırım bu durumda bile kendimden bahsediyorum.
    bi söz vardı "ne istediğinize dikkat edin, bir gün onu alabilirsiniz" diye. hayırlısını dilemek bu işin normal yolu.dediğin gibi günlük basit sorunlarını unutup daha da zor tek bir sorunla uğraşıyorsun ama günlük sorunların unutuldu.dindarlık durumunu bilemiyorum ancak şu ayet herkes için biçilmiş kaftan

isra 80 Ve şöyle niyaz et: Rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi sağla; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla. Bana tarafından, hakkıyla yardım edici bir kuvvet ver.

Cehennem ve kabir azabı çektirme direk cennetine koy diye eşim dahil bir kaç kişi için aylarca dua etmiştim,o zaman böyle bir risk olduğunu bilmiyordum. Şimdi doktor eğer doğumda ölürse şehit olur diyor. Şehitler heralde direk cennete gider. Anlayamıyorum etrafımda gerçekleşmiş olaylara bakıyorum sanki eşimin doğumda ölümüne zemin hazırlıyor, zihnim bulanık.

Benim ömrümden al eşime ve babama ver, onlardan önce öleyim, onların öldüğünü bana gösterme diye de dua ettim. Tabi her dua kabul olacak diye bir şey yok, evliya değiliz. Bakalım ne olacak.
    Konu osmangazi tarafından (12-06-2020 Saat 04:39 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

abi merhabalar,Allah eşiniz ve çocuklarınızla,sevdiklerinizle hayırlı uzun ömürler nasip etsin.
    Allah'ın bir şeyi vermek için bir şeyi alması gibi bir şartı yok.bizler Allah'tan isterken mütevaziliğin dışına çıkmayalım diye kullar olarak bazen "ya bu kadar da istemeyeyim" diye düşünüyor olabiliriz kendimizce.ama istenen hiçbir şey Allah'a ağır gelmez.o yüzden isterken,olacağına inanarak hayırlı-güzel olanı istemeliyiz.ayrıca sizin ölümünüzün acısını onların yaşaması da onlara haksızlık olmaz mıydı?

Merhaba amin inşallah. Allah razı olsun. Ben kendini çok düşünen bir insanım sanırım ,bencilim, onların acısından dolayı zarar görmemek için onlardan önce ölmek istiyorum. İntihar zaten edemem , direk cehennemlik olmak istemiyorum, ayrıca korkağım intihar için , o yüzden böyle dua etmiştim. Gerçi öbür türlü cennete gireceğimin de bir garantisi yok.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

iyi dileklerim seninle.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Sağol nickname.

Cahillik Dönemi

büyük geçmiş olsun Allah şifa versin ..
    inşallah eşiniz de yavrunuz da sağlıklı bir şekilde atlatır bu olayı ...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Sayfa 1/3 123 SonSon