Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dayanamıyorum

Standart Dayanamıyorum

En iyi hangi cümle yansıtır hislerimi? Hangi küfür dindirir duyduğum öfkeyi? Sadece sıradan biri gibi yaşamak istiyorum. Sıradan biri gibi görünmek, sıradan biri gibi yemek, eğlenmek, gülmek.. Sıradan insanlar gibi arkadaşlarımla bir araya gelip vakit geçirmek istiyorum. Evde pinekleyerek, bilgisayar başında gözlerimi öldürerek değil. Kalabalığın arasına karışmak istiyorum ve bunu yaparken onlardan değilmiş gibi hissetmek istemiyorum. Korkmak istemiyorum artık, utanmak.. Sorulan sorulara kısa cevaplar vermek istemiyorum. Neden geriliyorum ki? Neden titriyorum? Neden terlemeye veya kızarmaya başlıyor yüzüm? Ben kötü biri değilim. Anlamıyorum, bir imtihan mı bu? Yoksa bir ceza mı? En az herkes kadar sıradan biriyken neden bu hale geldim? Ne kadar uğraşsam da eskisi gibi olamayacağımı biliyorum. Büyük bir haksızlık gibi geliyor bazen. Beni bu hale getiren herkesten, ailemden hatta kendimden bile hesap sormak istiyorum. Öfkem dinene kadar yakıp yıkmak istiyorum. Düzenin kurulu mekanizmasını bozmak, süratle dönen çarklarını paramparça etmek istiyorum. Çok yoruldum forum. Çok yoruldum artık.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun. Benzer belirtiler bende de var. Ailelerin küçükken aşırı korumacı olmasına, yerine herşeyi yapmasına, sorumluluk yüklemekten korkmasına, hayatın zorluklarına karşı hazırlamaması ve olumsuz yaşam olaylarının etkisi olduğunu düşünüyorum. E bir de kişilik içe dönükse fazla seçenek kalmıyor.; sosyal fobi ve depresyon. Güçsüz olmak istemiyorum, aciz olmak istemiyorum. İlk defa bir şey yapacağım zaman ya da seyrek yaptığım bir şeyde haftalar önce nasıl yapacağımı planlamak , defalarca prova yapmak istemiyorum. Herkesin basitçe yaptığı şeyleri gözümde büyütmek istemiyorum. İstemsizce olumsuz yaşadığım olayların aklıma gelmesi ve durup dururken üzülmek, kızmak... Bunlar beni yoruyor. Nasıl çalıştığımı zerre kadar bilmeyen telefonla arayan birine o konuda bir şey yapamayacağımı anlattığımda onun da "o zaman sen neden oturuyorsun orda" dediğinde ona haddini bildirmek istiyorum. Bunu yapamadığımda ne oluyor, bu olay istemsizce aklıma gelen düşünce olarak kaydediliyor ileride hatırlamak üzere.

Bir de şu konu var. Evet insanlar tarafından seviliyorsun ama sevgi yetmiyor. Saygı da duyulmak istiyorsun ama çoğu şeye evet deyince saygı duymuyor kimse. Kimseye çoğu zaman öfkeni gösteremeyince karşı taraftan çizgileri olmayan biri olarak görülüyor, süistimal ediliyorsun.
    Konu osmangazi tarafından (24-05-2020 Saat 09:42 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Sık sık beni bu hale getiren şeyleri düşünüyorum. Eğer hiç yaşanmasalardı daha farklı bir hayatım olabilirdi. Yaşıtlarım gibi yaşamaktan keyif alıyor olabilirdim. Hastalığım yüzünden ortaya çıkan fiziksel belirtilerimi görenler, bana bir garip bakıyor. Benim aciz biri olduğumu düşünüyor, ama geçmişte en az onlar kadar normal ve neşe dolu olduğumu bilmiyorlar.

Hastalığınız neydi?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

İlk açtığım konularda anlatmıştım. Şu an çok karma karışık bir şey oldu. Artık içinden çıkılmıyor. Çok ileri seviyelerde okb ve sosyal anksiyete diyeyim kısaca. Bilmiyorum, çok ilerledi ve önüne geçemedim. İşin kötü tarafı daha 18'ime bile girmedim hala. Birkaç ay kaldı girmeme. Çok erken buldu beni, hiç bulmama ihtimali de varken. Ne kadar daha dayanırım bilemiyorum, umarım intiharı denemem.

Sizin sorununuz ne tam bilmiyorum, ama yaşamaya devam edin, hayattan keyif almaya çalışın. Şu forumdaki en ağır hastalardan biri olduğuma inanıyorum. Ve ilerde tamamen aşabilir miyim bu illeti bilmiyorum.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

önceden de yazdığın bi kaç yazıyı hatırlıyorum.
    her seferinde yaşının büyük olduğunu sanarken 18 bile olmadım diyorsun, heralde olgunluk bu.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Alıntı HasanKartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin sorununuz ne tam bilmiyorum, ama yaşamaya devam edin, hayattan keyif almaya çalışın. Şu forumdaki en ağır hastalardan biri olduğuma inanıyorum. Ve ilerde tamamen aşabilir miyim bu illeti bilmiyorum.
    Bir stajerimiz vardı bu sene, lise son sınıf öğrencisi. Konuştuk biraz benzer problemleri varmış, bir psikologla görüştüğünü ve hayatının değiştiğini anlattı.

Ben 10 yaşında falandım psikiyatriste gittiğimde okbye yol açan düşünceyi paylaşmaktan korktum,utandım yine de gitmeye devam ettim. Kendimi ifade edebilseydim şimdi bir çok psikiyatrik problemim olmazdı. Babama da yaşı gençken belki kurtarabiliriz falan demişler.

Yani yaşın gençken doktora da psikoloğa da devam et ileride benim gibi 3-4 tane psikolojik rahatsızlığın olmasın. Bir kere bipolar olursan dönüşü yok. Ben depresyon, mani, psikotik depresyon, sosyal fobi, okb rahatsızlığım oldu. Bir şizofren gibi internette konuştuğum kişilerin aynı kişi olableceği gibi televizyondaki programdan benle iletişime geçtiklerini falan bile düşündüm. Belki de psikiyatrideki tüm hastalıkların belirtilerini yaşadım. Birini çözüyorsun biri patlak veriyor. Bulunduğun durumdan çok ama çok daha kötü hale gelebilirsin ileride, tedavini ol.
    Konu osmangazi tarafından (26-05-2020 Saat 04:33 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Osmangazi'ye kesinlikle katılıyorum. Önceden normal, neşeli biri olduğunu söylemişsin ki yaşın hala çok genç. Bu tür şeyler zamanla üstüne eklenerek gidiyor. Erken teşhis dedikleri şeyin önemini kesinlikle anladım yıllar geçtikçe. O yüzden tez vakitte doktora gitmeni öneririm.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Daha önce gittim, ama devletteydi. Özel kliniklerde seans ücretleri çok pahalı. Keşke devlet ruh sağlığı için daha farklı bi hizmet verse. Kbb'ye gider gibi 10 dakika dinleyip yolluyorlar.

Sayfa 1/3 123 SonSon