5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: arkadaş grubuyla anlaşamama

Karar Dönemi

Standart arkadaş grubuyla anlaşamama

İyi günler. Uzun zamandır arkadaş grubumla anlaşmazlık içindeyim. Sıkıntı çektiğim konu sürekli alay edilmek. Açıkça uyarmama rağmen bu durumun değişmemesi ve adımın alıngana çıkması. Çok eski arkadaşlarız. Başlarda sorun etmeyip tölerans gösteriyor hatta kendimle alay ediyordum. bir süredir ikaz ediyorum tamam yeter diye ama değişmiyor durum. şimdi sessize aldım kendimi. size sormak istediğim bu sürekli ortaya alınma dalga geçilmeye neyin neden olabileceği. görünen o ki ikaz ederek bunu değiştiremiyorum.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bir kitapta okumuştum, uzun zaman oldu hatırladığım kadarıyla yazayım. bir çocuk var okulda çok dalga geçiyorlar ve hiç arkadaşı yok. psikoloğa gidiyorlar, tavsiye şu kendine kötü davrandıklarında buna tepki vermemek iyi davranışlara olumlu yanıt vermek. çocuk bunu uyguluyor ve okulda bir sürü arkadaşı oluyor. Sen de kendine istemediğin davranışlarda bulunanlara bu davranışı gerçekleştirdiğinde olumlu veya olumsuz tepki vermemeyi deneyebilirsin.
    Konu osmangazi tarafından (05-05-2020 Saat 04:44 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Dalga geçmeye tepki vermemek olgunluk belirtisi yalnız. Dalga geçildiğinde yapmacık bir tepki vermeme durumu garip bi hal gibi gözükebilir. Yani bu tür bir şey kendiliğinden olmalı.

Başlarda tolerans gösterdiğin için arkadaşların bundan güç alıp devam edebiliyor olabilir. Söylemene rağmen de hala yapılıyorsa arkadaşların bunu pek önemsemiyor olabilir.
    Bunun neyden kaynaklandığını tam bilmiyorum fakat sürekli dalga geçilmek hoş bir durum değil ve kendimi sessize aldım demişsin. Yani kendini sessize alarak hala o arkadaşlarınla mı takılıyorsun?
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

hayır bir süredir iletişim kurmuyorum. çünkü yapacak birşey kalmadı. bir süre görmezden geldim durumu ama artık bana itibar ve saygıları olmadığına eminim. kısacası beni kaybetmek umurlarında da değil. aksi halde çekinir ve devam etmezlerdi. işin içinde kıskançlık da olabilir emin olamıyorum.

Karar Dönemi

zaten bir süredir iletişimi kestim
    . çünkü aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemek manasız. yok yok beni önemsiyorlar yalanını daha fazla sürdürmemeliyim. değer veren gelir özür diler, hatasını anlar. ya adamı kırdık olmadı böyle derler. pek umurlarında olduğunu düşünmüyorum