Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Atakların ve İlaçların beyni atıllaştırması.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Acaba ilaçların irade ve sabır azaltıcı yan etkisi var mı? Yoksa bu zayıflık kişiliğimden mi geliyor?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba ilaçların irade ve sabır azaltıcı yan etkisi var mı? Yoksa bu zayıflık kişiliğimden mi geliyor?
    illaki yan etkileri var.direkt şudur diyemeyiz.kişiye göre değişen hatta durum göre değişen yan etkileri oluyor hapların.

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illaki yan etkileri var.direkt şudur diyemeyiz.kişiye göre değişen hatta durum göre değişen yan etkileri oluyor hapların.
    O zaman boşa kürek sallıyorum bazı şeyleri yapamadığım için boşuna öğrenilmiş çaresizlik yaşıyorum. Olmadığını olmayacağını kabullenmem lazım.

Ama bazı şeyler çelişiyor. Başka bir bipolar arkadaşla konuştum dün. Onun da bir arkadaşı varmış o da bipolarmış ve şu an doktora yapıyormuş. Bu ialçların yan etkisiyle nasıl oluyorda yapabiliyor. KAfa var demekki adamda ilaçlar çok etkilemiyor demekten başka birşey aklıma gelmiyor. Ya da bazı şeyleri gözümde büyütüyorum , bilmiyorum.
    Konu osmangazi tarafından (01-03-2020 Saat 01:34 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

O zaman boşa kürek sallıyorum bazı şeyleri yapamadığım için boşuna öğrenilmiş çaresizlik yaşıyorum. Olmadığını olmayacağını kabullenmem lazım.

Ama bazı şeyler çelişiyor. Başka bir bipolar arkadaşla konuştum dün. Onun da bir arkadaşı varmış o da bipolarmış ve şu an doktora yapıyormuş. Bu ialçların yan etkisiyle nasıl oluyorda yapabiliyor. KAfa var demekki adamda ilaçlar çok etkilemiyor demekten başka birşey aklıma gelmiyor. Ya da bazı şeyleri gözümde büyütüyorum , bilmiyorum.
    ben de çekingenlik okb ve sosyal fobi olduğu halde uydu anteni kurulumlarına tek başıma gidiyordum.üstelik eğleniyordum da.bu bir kaçış noktası gibi algılanıyor olabilir.

ben de çekingenlik okb ve sosyal fobi olduğu halde uydu anteni kurulumlarına tek başıma gidiyordum.üstelik eğleniyordum da.bu bir kaçış noktası gibi algılanıyor olabilir.
    Okb ve sosyal fobin varsa büyük ihtimal mükemmelliyetçisindir de... İnsanlar saygısız ve kaba... Onlardan saygılı ve kibar olmalarını beklemek de benim onlardan mükemmeli beklememden kaynaklanıyor diye düşünüyorum, kendi mükemmelliyetçiliğimden.

David burnsun kitabından

"diğerlerinin mükemmel olmaları konusunda ısrarcı davranırsanız çok basit bir şekilde kendinizi mutsuz edersiniz

mükemmeliyetçi iseniz bir şeyi eksiksiz yapmak konusunda o kadar ısrarcısınızdır ki onu ertelemeye başlarsınız, mutluluğun sırrı bunları başarmak için alçakgönüllü hedefler belirlemektir. sefaleti istiyorsanız mükemmeliyetçiliğinize ve erteleyiciliğinize yapışın değişmek istiyorsanız sabahları gününüzü planlayın ve her etkinlik için ayıracağınız zamana karar verin"
    Konu osmangazi tarafından (01-03-2020 Saat 09:26 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi

mükemmeliyet denilince aklıma en az %90 doğru yapılmış bir iş geliyor.ben biraz paçoz yapıyorum.janjanı düşük diyelim.tabi bu tıbbi bir açıklama değil.bi başkasının inceleyip bakması gerekli.evet insanların asgari bi saygı göstermelerini beklerim.yıllardır sürekli bel altı muhabbet bıktırdı.

mükemmeliyet denilince aklıma en az %90 doğru yapılmış bir iş geliyor.ben biraz paçoz yapıyorum.janjanı düşük diyelim.tabi bu tıbbi bir açıklama değil.bi başkasının inceleyip bakması gerekli.evet insanların asgari bi saygı göstermelerini beklerim.yıllardır sürekli bel altı muhabbet bıktırdı.
    Online oynadığım bir oyun var. Biri hakaret etmeye başladı. Aynı şekilde cevap verebilirdim ama yapmadım. Ne zararımı gördün de hakaret ediyorsun yazdım cevap vermedi başka.

Yine oyunda 27 yaşında biri ve bilgilerimi görüyor. Kardeşim diye hitap ediyor ve ben bundan rahatsız oluyorum. Abi deyince başım göğe ermiyor ama böyle konuşanlara üzülüyorum. Acaba egom çok mu yükseklerde. Bilişsel terapide birçok çözümü var bunun ama sanki kendimi avutuyor gibiyim, tatmin etmiyor çözümler.
    Konu osmangazi tarafından (02-03-2020 Saat 12:10 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi

Online oynadığım bir oyun var. Biri hakaret etmeye başladı. Aynı şekilde cevap verebilirdim ama yapmadım. Ne zararımı gördün de hakaret ediyorsun yazdım cevap vermedi başka.

Yine oyunda 27 yaşında biri ve bilgilerimi görüyor. Kardeşim diye hitap ediyor ve ben bundan rahatsız oluyorum. Abi deyince başım göğe ermiyor ama böyle konuşanlara üzülüyorum. Acaba egom çok mu yükseklerde. Bilişsel terapide birçok çözümü var bunun ama sanki kendimi avutuyor gibiyim, tatmin etmiyor çözümler.
    "kardeşim" kelimesini herkes hemencecik kullanıyor.diğer insanlarda ve bazı kişilerin bana hitabından çok kolay kullandıklarını görünce kızıyorum."ben bu kişiden üstünüm" diye düşünmüyorsan ego sorunu olduğunu sanmıyorum.ayrıca türkiye gibi orta doğu ülkesinde, kendisine entelektüel diyenlerin bile orta doğulu olduğu bi yerde psikolojik çözümler nihayetine ulaşamıyor.ben köylük bi yere yerleşip neredeyse tek başıma yaşamayı düşünüyorum.özellikle sosyal medyadan uzak kalmayı umuyorum.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12