Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Atakların ve İlaçların beyni atıllaştırması.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Atakların ve İlaçların beyni atıllaştırması.

Öğrencilik dönemimde ders çalışmamda problem yokken işe girdikten sonra 2 atak ve bir kaç ilaç daha eklendi. Şimdi görevde yükselme sınavlarına çalışamıyorum. Yazılan terimleri kurumları aklımda canlandıramıyorum. Atakların ve ilaçların bunun üstünde etsikisi var mıdır yoksa uzun süre ders çalışmadığım için mi hantallaştım , o yüzden mi?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

Bildiğim kadarıyla var.

Hem atağın,hem ilacın.

Antidepresan,antipsikotik vs. ilaçlar ne kadar faydalıda olsa verdiği zarar özellikle uzun vadede gerçekten çok büyük.

Defalarca bırakmayı,azaltmayı bende denedim ama başarabildiğimi söyleyemem.

En zoru ise öğrencilik yıllarında özellikle odaklanma,hafıza ve dediğin gibi hantallık sorunları.

En sevmediğim sorunlardan biri ise kilo aldırması.

Bide insanın uykusuda çabuk geliyor,çalışmak için geç saatlere kalmak ya da gecelemek de çok zorlaşıyor.

Çok ciddi uğraşman lazım, savaş vermen lazım.

Ama imkansız da değil.
    Konu Denge tarafından (09-02-2020 Saat 12:07 AM ) değiştirilmiştir.

İyi bir satranç oyuncusu olduğumu söylerler. yıllar önce lisedeyken hasta olmama rağmen ve o zaman ortanın altında bir seviyede olmama rağmen kaymakamlık 3. madalyası almıştım. Dikkatim kötü olsa satranç oynayamam heralde. Hafızam ise oldum olası zayıftır.İlkokula giderken yazın cami hocasına gider , elifi yaz tatilinde bitirir kurandan bir kaç sayfa okur , okullar açılırdı. Ertesi sene yazın ben unutmuş olurdum tekrar eliften başlardım. Böyle tekrar ederdi yaz tatilleri. Zoru hiçbir zaman başaramadım, şu an elimdekileri ise şans demek istemiyorum, Allah'ın lütfu oldu.
    Konu osmangazi tarafından (09-02-2020 Saat 01:05 AM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

Azimli sıçan dağ delermiş Osmangazi.

Onun için elinden geleni yap,gerisini Allaha bırak.

Nasipse olur,nasip değilse zaten hayırlı değildir.

Asıl olan şu ki ye's'e kapılmamak,düştüğün zaman biran önce kendini toparlayıp yeniden kalkmak lazım.

Yoksa bugünün dünyası fazlasıyla gaddar,merhameti yok.

Kimse hastasın filan dinlemez,hatta rekabet gereği,menfaatleri gereği bu zayıflığını kullanıp seni oyunun dışına atmak için fırsat kollarlar.

Savaşmazsan aç kalırsın,kimsede seni umursamaz.
    Konu Denge tarafından (11-02-2020 Saat 07:21 AM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Belli bir zaman sonra parça parça başarı ile beslenmeyince öğrenilmiş çaresizlik de işin içine giriyor. Ne kadar ilaçlar etki ediyor bunu bilemezsin, ama ufak ufak şeyler yapıp biraz alışman gerek, ondan sonra başka şeylerle kendini deneyebilirsin. Sevdiğin alanlarda da benzer şeyler var mı onlara bak.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Girme hakkım olduğu halde şeflik sınavına girmedim. Yargının kitaplarını aldım, başvuru parasını yatırdım, sendikanın kitabını satın aldım 2-3 yıl önce. Ancak sınava gitmedim. Arkadaşların biri bu sınavla şef oldu. 3 ay önce yanına verdiler beni, benden 2 yaş küçük şefim var

Ne zamandır iş meslek danışmanlığı sınavına hazırlanmak istiyorum, o şeflikten daha iyi, şeflerde danışman olmak istiyor ama çalışmak çok zor geliyor , 4 sayfa okudum 1 haftada...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Ben sizin yapamayacağınıza olan inancıniza bağlıyorum. Kendinize neden çalışamıyorum diye sorup gerçekten nedenlerini yazmanızı tavsiye ederim. Siz bu forum da sayfalarca yazı okudunuz ve az çok takip ettim kadar mantıklı cevaplar yazılarınız oldu buda demektir ki sadece sizin ilgi alanınıza girmesi gerekiyor. Ve güçlü bir neden. Neden bu sınav kazanmak zorundayım ama sizin gerçekten inanacaginiz bir gerçek gerekiyor.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Çıraklık Dönemi

ilaçların uyuşturma etkisi var.ancak olay sadece buna bağlanmamalı.yaş itibari ile de bir takım değişiklikler meydana geliyor.örneğin ben orta okul lise dönemlerinde neredeyse hiç kaynakla web kodları yazmayı öğrenmiştim.o zamanlar adsl bile yoktu.gel gelelim şimdi ara ara uğraşıyorum ancak günün verdiği yorgunluğun üstüne AMACI HOBİ olunca pek kafa almıyor.ama diğer yandan benden 10-15 yaş kadar büyük eniştem astsubay ve dışardan yüksekokul okudu mezun oldu.

Çıraklık Dönemi

Hayata istediğimiz gibi tutunamamış olabiliriz.

Gücümüzün üstünde yükler yüklendiğini düşünebiliriz.

Yeni açılımlara cesaret edemeyebiliriz ki bu tedirginlik darbe yemiş insanlar için normaldir.

Ama yaşamak istiyorsak dik durmak,sağlam durmak ,yeri gelince herkesle ve herşeyle mücadele etmek zorundayız.

Hayatta mutlu olan insanlar geleceğe dair akıllı riskler alıp üstesinden gelebilen insanlar.

Tabiki üçkağıtçılara inanın demek değil bu.

Kendi kabuğunuza çekilip kendinize yalıtılmış alanlar yaratmayın.

Mümkün değil çünkü insan sosyal bir varlık.

İletişim kuramazsanız,korkak yaşarsanız bir yerde patlarsınız.

İçine kapanmak sorunlarınızı geciktirmekten ,sizi daha müşkül hallere sokmaktan başka bir işe yaramaz.
    Konu Denge tarafından (11-02-2020 Saat 02:45 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

ilaç kullanmayan insanlarla aynı kulvarda koşmak zor. ilaçlar isteksizlik tembellik yapıyor. özellikle olanzapin. diğer insanlara göre dha fazla efor sarf etmek gerekiyor. bence elinden geldiği kadarını yapmalısın. beyin açılır biraz gayretle.
    gerçi ben işi gücü bırakıp soyutladım kendimi sonunda. tercih meselesi. yapabildiğim kadarını başarı olarak görmeyi de beceremedim. en kötüsü de bu.

Sayfa 1/2 12 SonSon