2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Melaba =)

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Melaba =)

Nasılsınız sevgili abilerim ablalarım kardeşlerim. 8 -9 yıl öncesinden şimdiye kadar buralarda konuşup dertleştiğimiz, mesai harcadığımız kişileri gördükçe gençliğim gözlerimin önünden geçiyor. =) umarım hepiniz iyisinizdir. Neden bilmiyorum ama özlemişim sizi. Bende ayrı bir yeriniz var.

Şimdi aklıma geldi. Ben bu sabah american psycho filmini izledim gecesine de buraya girdim.yıllar sonra. Hayrolsun inşallah.

Anlatacak pek bişeyim yok ne konuşacağımı da çok bilmiyorum. En iyisi kendi kendime dertleşeyim. Deneme tarzı bir yazı olsun.

İçimizden geldigi gibi yasamadikca, konusmak istediklerimizi konusamadikca, yapmak istediklerimizi yapamadikca, surekli birilerinin onayini almak ya da surekli birilerini onaylamak zorunda kaldikca, kopup gidiyoruz kendimizden. Kendimize karsi samimiyetimiz azaliyor.
    Yalnizken sarhos olurken bile, donup kendimize bakmiyoruz. O anın keyfini cikarmiyoruz. Hep izleniyoruz. Hep sorgulaniyoruz. Surekli takip ediliyoruz. Birilerini memnun etmek, birilerini mutlu etmek, birilerinin de islerini halletmek zorundayiz.

En sonunda da zaman kavramini yitiriyoruz. Yasamanin nasil bir sey oldugunu unutuyoruz. Ve korkuyoruz icimizden geceni soylemekten.

İnsanlar çok kötüler ve güçlerini birilerini ezmek için kullanmaktan çekinmiyorlar. Herkes menfaat ve birilerinden bisiler koparmanin derdinde. Kımısi gülümseyen yüzlerin arkasına gizlenip nazik tavirlarla istiyor almak istedigini. Kimisi sert ve acimasizca. Ama herkes istiyor.

Icinden geldigi gibi yasamadikca ve ozunden uzaklastikca bu hal zamanla daha da tutsak ediyor seni. Bir zaman sonra birilerinin isini goren bir mutfak robotu haline geliyorsun. Ustelik rica edilme safhalarida cok cabuk geciliyor.

Neyi farkettim biliyor musunuz? İyi insan diye bir şey yoktur. Kötü insanda yoktur haliyle. Sadece bazı insanlar, digerlerini kullanabilmek adina, kendi duzenlerini kurabilmek adina iyiligi ve iyi insan olmayi icat etmisler . Mesela iyi insan ne yapar ? Diger insanlara yardim eder. Örneğin afrikalilara. Ingiltere amerika ispanya fransa afrikaya gider ordan tonlarca altin elmas ve degerli madenlerini alip kendi ulkesine goturur. Oradaki insanlari kolelestirip onlari da bir maden gibi esya gibi kullanir. Ve biz turkler veya iyi insanlar gidip afrikadaki insanlara yardim ederiz. Yardim etme gorevini neden biz ustumuze aldik ? Neden birisi cikip demedi onlarabinlerce ton altinini caldiginiz adamlara bir parca ekmek verin diye. Cunku onlar kotu insanlar biz iyi insanlariz degil mi ? Kapitalizm midir nedir bilmiyorum ama bu para düzeni iyiliğin bile ticaretini yapıyor.

Ve farkettim ki kötü insan olmak, kötülük yapmak sizi saygın birisi yapıyor. Güçlü yapıyor. Sizinle istedigı gibi konusan kisiler kendine ceki duzen veriyor. Baskalarina kotuluk yapmak insanin kendine yaptigi en buyuk iyilik oluyor. Hic kimse kusura bakmasin bu boyle.

Size tanidigim en iyi , en saf ve temiz insani anlatayim. Icinde gram kotuluk barindirmayan, yoldan gecerken karincayi incitmeyen dunya iyisi birisi. Hic kimsenin icini kimse bilemez elbette ama ben bir tane bile yanlisini hatasini gormedim. Bir insani kiracak minicik bir sozunu duymadim. İşte bu iyi insan o kadar iyiydi ki , herkes onunla canı istedigi gibi konusuyor ve dalga geciyordu. Kimse takmiyordu. Birileri onu süreklı asagiliyor ve dalga geciyordu. Onu hep eziyorlardi. Cok iyi biliyorlardi ki ondan kimseye zarar gelmezdi.

Bide onun tam tersini gordum. O kisiye de kimse bisi diyemiyordu cunku o kotuluk yapmayi iyi biliyordu.

Her neyse. Hayat bize ogretiyor. Ogrendikce de sasiriyoruz. Bakalim yeni gun bize ne ogretecek. =)
    why so serious

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öfke duygusunun kötü birşey olduğundan bahsedilir ama faydasız duygu yoktur. Öfkelendiğimiz zaman karşı tarafa sınırlarımızı gösteriyoruz. İyi dediğimiz insanlar genelde öfkesini dışa değil kendine yöneltiyor, ve kendisine zarar veriyor. iyi insanlar çok fazla süistimal ediliyor. İnsan önce kendini düşünmeli, kendi menfaatlarından fedakarlık edebilir bazen ama varlığı için özür dilemek fazla.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...