6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Antidepresan ve Her Akşam Alkol Almak

Karar Dönemi

Standart Antidepresan ve Her Akşam Alkol Almak

Bu durumdan artık rahatsız olmaya başladım. Yaklaşık 5 aydır efexor xr 150mg kullanıyorum. İlacın faydasını görüyorum. Yaklaşık 3 aydır her akşam 4-5 duble rakı içiyorum. Vallahi alkolünde sözde faydasını görüyorum. Akşam 7-8 gibi içmeye başlıyorum 12 gibi uyuyorum. Sabah uyandığımda akşamdan kalmalık olmuyor artık. Akşam 5-6 ya kadar enerjik oluyorum, sonra ruh halim kötüleşiyor. 7-8 gibi alkol alıyorum. Kesintisiz yaklaşık 3 ay her akşam... Karaciğerimde zaten yağlanma vardı. Şimdi hep her gün ilaç, her gün alkol... Doktora gitme fırsatı bulamadım bir türlü randevu alıyorum sonra iptal etmek zorunda kalıyorum. Ne dersiniz çok yaşar mıyım?

Karar Dönemi

Rakı güzel bir içki mayalı içki olmadığı için zarar vermez. Fakat efexor bırakmak istediğin zaman gelince seni çok zorlayacaktır. Sana tavsiye yol yakınken efexor ü bırak. Başka bir antidepresan başlasın doktorun. Bırakmayı her denediğimde öfke krizleri yaşadım neredeyse atak geçiriyordum. Bir haftadır duxat başlandı şimdi rahatım.

Karar Dönemi

vallahi ciddi faydası oldu bana efexor' u. Bakalım bırakınca ne olacak. Umarım dediğin gibidir dostum. Bak yine içmeye başladım. Bu sabah kendime söz vermiştim içmeyeceğim diye... Alkolik mi oluyorum nedir?

Cahillik Dönemi

efexor 150 mg ı uzun zamandır ben kullanıyorum ama dikkat et alışlanlık yapar bırakması zordur bir gün içmesen feleğin şaşar...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi Kulube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 yıldır efexor kullanan ve şu an yasal uyuşturucu olduğunu düşünen ve bu yüzden bırakma aşamasında olan birisi olarak sana tavsiyelerimden bahsetmek isterim. Efexor bana doktorun anlattığı kadarıyla serotonin artışı ve de enerji yani adrenalin hormonlarını da arttıran bir ilaç. Yazılmasının temel nedeni enerji vermesi. Bu harika! Bende ne panik atak kaldı ne diğer ağır şeyler. Şimdi olumsuz yanlarına gelirsek; senin hiç ilacı içmediğin bir gün oldu mu? Umarım olmamıştır. Doktorum bana vermeden önce şunu demişti "Bu ilacı herkese vermeyiz çünkü unutup fazla doz alımında ya da ilacın günlük dozunu almayı unuttuğunda ciddi yan etkiler gerçekleşir.". Ben ilacı almayı unuttuğumda günün akşamına doğru vücudun geneline yayılan, ufak elektrik çarpmalarına benzer kasılmalar; kafayı, hatta bazen gözleri sağa sola çevirdiğinizde yaşanan çarpıntı, sarsılma hissi. Hatta şöyle oluyor bayılıp sanki aniden ayılmışsın gibi afallama. Şimdi bırakma aşamasında yaşadığım en büyük zorluk 37. 5 grama geçince oldu. O kadar çok sinirliyim ki etrafımdaki herkesi kendimden uzaklaştırıyorum ve durmadan bağırıyorum. Bu ilacı kullanırken çok fazla intihar deneyimim oldu fakat doz azaldıkça bu deneyimler hatta intihar isteği de kayboldu.
    Aslında doktorun dediği gibi efexor xr bilinçli insanlar için olan bir ilaçtır. En büyük yan etkisi çoğu kişide gözüken intihara meyl etmedir. Ve bildiğim kadarıyla bırakan çoğu kişi yokluğunu uzun süre çekiyor.
    Konu Kulube tarafından (09-12-2019 Saat 10:00 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası
    "Kitaplar, başka bir yerde olmak isteyen insanlar içindir."

Karar Dönemi

Ve ben kafa sarsıntısının efexor yoksunluğuna bağlı olduğunu bilmiyordum. Nörolojiye gitmeyi düşünmüştüm. Çok seviniyorum kurtuldum.