3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: bu gıcık şey geçmiyor

Karar Dönemi

Standart bu gıcık şey geçmiyor

refakat eden arkadaşımın yanına gidecektim ama acil kapısına kadar geldikten sonra vazgeçtim. hangi kattaydı? oda numarası neydi? hastaneye kaldırılan babasının ismini vererek "nerede kalıyor acaba" diye sorabilirdim ilgili kişiye ama bu ilgili kişi kimdi? o işlem yapmak için gidilen sekreterlerin yanıtladığı sorular dahilinde miydi, hastaların nereye yatırıldıkları? eğer değilse utanç verici bir durumla karşı karşıya kalabilirdim. arkadaşımı arayıp sorabilirdim. ama oraya gittiğimde nasıl davranacağımla ilgili endişelerim bana engel oldu bu sefer. acaba yatmakta olan babasının elini ôpmem mi yoksa sadece uzaktan selamlamam mı abes olurdu? eve geldim.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

benim de ağır bir sosyal fobim var fakat bu kadar değil sanırım. en azından bu durumda birilerine sora sora bulurdum çünkü sormak utanmak degil bana göre en azından.. o el öpme konularında bende insanlarla aynı frekansta degilim, başkalarını görüyorum sanki senkronize bir şekilde uyum sağlayıp el öpüyolar veya yanaktan öpüyolar vs. ben ise napıcagımı düşünmek durumunda kalıyorum malesef.. çok kötü bir şey.. bu sosyal etkileşimleri içselleştirememişiz ve kafamızda tam oturmamış, nerde napılcağına doğru uyum sağlayamayıp sürekli kafamızda düşünmek zorunda kalıyoruz. Fakat ben bir süredir sanki biraz daha rahatım yani şey de oldu ben yaşlı birini yanaktan öpecektim, adam elini öpme şekline getirdi sonra elini çekti ben eline uzandım adam yanağını uzattı vs böyle salak salak şeyler de yaşadım millette anlayamıyor kafaları karıştırdım çok komik bir durumdu fakat çok önemsemedim ya artık ne biliyim bir süre sonra hafifliyor.. yaşım 27 , anca biraz daha iyiyim diyebilirim. Kendine vakit ver, bu tür şeyler yaş ile birlikte hafifliyor bu kesin bilgi. Hatta 40-45 yaşlarında çoğu sosyal fobi neredeyse bitiyor. Çünkü toplumun süperegosu artık seninle ilgilenmek yerine herkes kendi dertleriyle ilgilenmeye odaklı oldugu için sen ister istemez kendini rahat hissediceksin bu sana yansicak. Yaşını bilmiyorum tabii. Örneğin gençlerde bu tür şeyler sık olabilir çünkü herkes birbiriyle ilgileniyor vs.. çok uzattım, senin ve benim yerimdeki insanlar için hayatı ıskaladıgımızı söylüyorlar bu tür şeyler yüzünden, maddi durumun varsa ciddi bir doktora gitmeni öneririm çünkü gerçekten hoş degil.. en kötüsü ise dedigim gibi zamanla hafifler
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

İçinden ne geliyorsa onu yapmışsın. Yerin dibine batma korkusu insanı hapsediyor. Olayları olmadan korkutucu bir durumda kurgulamak insanın elinde olan bir şey değil. Fakat her zaman içini dinlememeli insan. Utanç duvarına savaş açmak bir yaşam biçimi haline gelmeli.