7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: İşimden memnun değilim...

Cahillik Dönemi

Standart İşimden memnun değilim...

s.a arkadaşlar ;
    yeni bir işe girdim yaklaşık 2 ay oluyor araba parçası üreten bir fabrikada çalışıyorum ama gel görki işi işyerini bir türlü sevemedim.. fabrika ortamı sabah beş buçuk da kalkıyorum akşam 5:30 da kadar ayaktayım iş zor ağır beraber çalıştığım adamlar sıkıntılı vicdan merhamet insanlık adamık bu fabrikanın kapısından geçmemiş..
    çok zorlanıyorum işi de bırakamıyorum üzerimde çok büyük baskı var özellikle annem -babam benim bu işe girmem için çok uğraştı işde arıyorum ama bilmiyorum nereye varacak bu işin sonu ekmek parası diye çok şeyi sineye çekiyorum çok şeye sesimi çıkartmıyorum ama nereye kadar dayanırım bilmiyorum..ben sanırdım ki bugüe kadar hayatta ki en ağır imtihan insanın işsiz gezmesiymiş derdim hep meğersem beterin beteri varmış hayatta en ağır imtihan insanın sevmediği bir işde çalışmak zorunda olmasıymış.....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşyerlerinde nedense herkes kendi işini başkasına yıkmaya çalışıyor. Kamuda da öyle. Başkasının işini yapmayınca işten kaçan, tembel, çalışmayı sevmeyen biri damgası yiyorsunuz. Adamına göre muamele heryerde, ters biri isen her dediğini yaptırırsın, değilsen kendi iş arkadaşların bile yokuş yapıyor kendi işlerini yapmaya.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşyerlerinde nedense herkes kendi işini başkasına yıkmaya çalışıyor. Kamuda da öyle. Başkasının işini yapmayınca işten kaçan, tembel, çalışmayı sevmeyen biri damgası yiyorsunuz. Adamına göre muamele heryerde, ters biri isen her dediğini yaptırırsın, değilsen kendi iş arkadaşların bile yokuş yapıyor kendi işlerini yapmaya.
    haklısın ustam benimde biraz yüzüm yumuşak artık bizi ne olarak görüyorlar bilmyrum benden 4-5 yaş küçük adam askerlik arkadaşı gibi konuşuyor benle..
    valla çalışılacak yer değil ama çaresizlik işte ne yaparsın....

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısın ustam benimde biraz yüzüm yumuşak artık bizi ne olarak görüyorlar bilmyrum benden 4-5 yaş küçük adam askerlik arkadaşı gibi konuşuyor benle..
    valla çalışılacak yer değil ama çaresizlik işte ne yaparsın....
    bizim kurumda 2 kişi var benden 5 er yaş küçük. Ben de sinir oluyordum senli benli konuşmalarına alıştım. Benden kaynaklanıyor diye düşünürdüm. Sizin işyerinde de varmış böyle tipler. Demekki benle alakası yok, bir de bizimkiler üniversite mezunu. Okumakla adam olunmuyor her zaman demişimdir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim kurumda 2 kişi var benden 5 er yaş küçük. Ben de sinir oluyordum senli benli konuşmalarına alıştım. Benden kaynaklanıyor diye düşünürdüm. Sizin işyerinde de varmış böyle tipler. Demekki benle alakası yok, bir de bizimkiler üniversite mezunu. Okumakla adam olunmuyor her zaman demişimdir.
    aynen ustam valla bazı şeyler insanın içinde olacak sevgi saygı, merhamet gibi...
    ben pazratesi randevu aldım psikiyatrise gidip konuşacam içimi dökecem bazen işte öyle bir bunalıyorum ki arkamda bir not bırakıp intihar etmeyi bile düşünütorum...

Çıraklık Dönemi

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen ustam valla bazı şeyler insanın içinde olacak sevgi saygı, merhamet gibi...
    ben pazratesi randevu aldım psikiyatrise gidip konuşacam içimi dökecem bazen işte öyle bir bunalıyorum ki arkamda bir not bırakıp intihar etmeyi bile düşünütorum...
    büyük ihtimal yatıralım diyecek.bana da dedi zira.ben kabul etmedim.

Cahillik Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimal yatıralım diyecek.bana da dedi zira.ben kabul etmedim.
    yav normalde benimde yatmam lazım hastanede ama ailem yakın çevrem durumumu bilmiyor çevreme nasıl açıklarım bu durumu ??
    hem doktor bunu bana 5-6 sene önce söyledi yatmam gerektiğini ama ben kabul etmedim hem ilaçların yan etkilerinden biraz konuşmak istiyorum bakalım ne diyecek zaten çok sık gitmiyorum...