5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: İlaçlarla olan sınavım.....

Cahillik Dönemi

Standart İlaçlarla olan sınavım.....

30 yaşındayım kendimi bildim bileli hep ilaç kullandım kiminden fayda gördüm kiminden faydadan çok yan etkisini gördüm.....
    ama ilaçlarla hep bir sorunum sıkıntım oldu. ilkokuldayken doktoru biri akineton diye bir ilaç verid yeşl reçete ilacı kullandım ilk başta baya iyi geldi epilepsi hastasıydım hatta ilk başta iyileştim bile dedim sonra yan etkileri çıktı ortaya çok kötü oldum çocuktum ikokul 3. sınıfa gidiyordum ilacın yan etkilerini kaldıramadım nedense böyle anlarda hep annem aklıma gelir ağlamaklı olurum. aradan yıllar geçti antidepresan kullanmaya başladım onu da benzer yan etkileri oldu yavaş yavş kendimce azaltmaya çalıştım olmadı hele bugün çok kötüydüm işyerinde zor ayakta durdum başım döndü midem bulandı halsizlik yorgunluk ilaca geri dönme kararı aldım nedense böyle durumlarda hep ağlamklı oluyrum çok duygusallaşıyorum....
    işyerinde olmasam ağlayacaktım. bu tarz ilaçların ciddi yan etkileri var bizimde kaderimiz buymuş demek ilaçlardan yana çok çektim halada çekiyorum şu an bunları yazarken bile midem bulanıyor ilacı içsem bir türlü içmesem bir türlü nereye varacak bizim sonumuz Allah hiç kimseyi sağlığıyla imtihan etmesin...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Amin. akinetonu ben gibi bir bipolar olan arkadaşıma doktor titreme için vermişti. İlaçlardan ben de çok çektim.

Lamictal mesela defalarca kusturdu beni. Bipolarlara her doktor antidepressan vermiyor hasta eder diye yerine lamictal veriliyor. Çabuk eriyen bir hap , hemen eriyor. Bir de tam yutamassam ağzıma yapışırsa o tat o koku beni öldürüyor.

2011 de osmangazi tıp fakültesinde hastaneye yattığımda, ki nickimin ve profil resmimim osmangazi olma sebebi de budur, bana girer girmez bir ilaç yüklemişlerdi. Zombi gibi olmuştum. Eşim yemek yediriyordu , kaşığı yemeğe daldırıp ağzıma götüremiyordum.Eşim yedirmesine rağmen yarısını da üstüme döküyordum.

Bir başka ilaç faicası yine osmangazide 2013'te fakültede anksiyetem için dideral verdiler. 2 gün kullandım dikkatim kaymaya başladı. Telefon ettim bu ilaç beni kötü ediyor dedim. Etmez dediler, neyse devam ettim. MAni ve psikotikliğe kaydım; 2 ay hastanede yattım.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amin. akinetonu ben gibi bir bipolar olan arkadaşıma doktor titreme için vermişti. İlaçlardan ben de çok çektim.

Lamictal mesela defalarca kusturdu beni. Bipolarlara her doktor antidepressan vermiyor hasta eder diye yerine lamictal veriliyor. Çabuk eriyen bir hap , hemen eriyor. Bir de tam yutamassam ağzıma yapışırsa o tat o koku beni öldürüyor.

2011 de osmangazi tıp fakültesinde hastaneye yattığımda, ki nickimin ve profil resmimim osmangazi olma sebebi de budur, bana girer girmez bir ilaç yüklemişlerdi. Zombi gibi olmuştum. Eşim yemek yediriyordu , kaşığı yemeğe daldırıp ağzıma götüremiyordum.Eşim yedirmesine rağmen yarısını da üstüme döküyordum.

Bir başka ilaç faicası yine osmangazide 2013'te fakültede anksiyetem için dideral verdiler. 2 gün kullandım dikkatim kaymaya başladı. Telefon ettim bu ilaç beni kötü ediyor dedim. Etmez dediler, neyse devam ettim. MAni ve psikotikliğe kaydım; 2 ay hastanede yattım.
    tokatlımısın usta ???
    Valla eskiden benide çok defa hastaneye yatırmak istediler ama ben kabul etmedim ailem durumumu bilmiyordu hiç kimse bilmiyordu doktor da ailemle görüşmek için ısrar edince bende uzun bir süre gitmedim hoş gerçi aslında iyiyim biraz toparladım ama işyeri beni çok kasıyor isetdiğim sevdiğim iş değil sabah çok erken kalkıyorum v.s v.s....

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tokatlımısın usta ???
    Valla eskiden benide çok defa hastaneye yatırmak istediler ama ben kabul etmedim ailem durumumu bilmiyordu hiç kimse bilmiyordu doktor da ailemle görüşmek için ısrar edince bende uzun bir süre gitmedim hoş gerçi aslında iyiyim biraz toparladım ama işyeri beni çok kasıyor isetdiğim sevdiğim iş değil sabah çok erken kalkıyorum v.s v.s....
    Tokatlı değilim neden öyle dedin? osmangazi tıp fakültesi eskişehirde.
    Konu osmangazi tarafından (20-09-2019 Saat 11:03 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tokatlı değilim neden öyle dedin? osmangazi tıp fakültesi eskişehirde.

tokatta osmangazi üniversitesi varda ordan dedim ....