5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bi sorum var ...

Karar Dönemi

Standart Bi sorum var ...

Merhaba. 2008 yılından beri okb ve majör depresyon tedavisi görüyorum.geri hizmete alındım öğretmenken bu yüzden. Şu an düz memurum. Başka bir yerde iş verildi ama çok zorlanarak yapıyorum. Sık sık ise rapor almak durumunda kalıyorum. Şimdiki işim çok sıkıntı verici. İnsanlarla yüzyyüze olmak istemiyorum. Sadece arkadaşlarımla ve evraklarla haşır neşir olmak istiyorum. Doktorum bugün engelli raporu alıp insanlarla muhattap olmayacağın başka bir yerde çalışabilirsin sana bu konuda yardımcı oluruz dedi. Sağlık kurulundan yüzde kaç engelli raporu çıkar bana?

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sürekli gittiğin bir doktor yok mu? Ona sorsan iyi olur. Zaten başka bir hastaneden alabilmen zor olur.

Fikir olması açısından;

Kişinin 2 engel durumu olduğunu düşünelim.
    Kişinin gözlerinde %50 oranında engel, işitme durumunda ise %12’luk engel oranı olduğunu varsayalım.
    Kişinin yüksek orana sahip olan engeli gözlerinde bulunduğu için öncelikle %50’lik engel oranının %100’den çıkarılması gerekmektedir. Bu durumda elde edilecek sonuç %50 olacaktır.
    İkinci işlem olarak elde edilen %50 sonucunun ikinci engel durumu olan işitme oranı ile çarpılması gerekmektedir. Bu durumda elde edilecek olan sonuç ise 600 (50 x 12) olacaktır.
    Elde edilen sonucun 100’e bölünmesi gerekmektedir. 600/100 işleminde elde edilen oran 6 olacaktır. Bu durumda %6’lık oranın en yüksek olan gözlerde bulunan engel oranına eklenmesi gerekmektedir.
    %50+%6 işlemi sonucunda kişinin engel oranı %57 olarak hesaplanacaktır.
    İlgili kişi 60 yaşın üzerinde ise engel oranına %10 ekleme yapılacak ve sonuç %67 olacaktır.
    https://www.ssk.biz.tr/engelli-raporu-hesaplama-2018/

C- Duygudurum Bozuklukları
    a.Manik nöbet, bipolar duygudurum bozukluğu, yineleyici depresyon, kronik depresyon
    1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 40
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 70
    b.İnatçı duygudurum bozukluğu (siklotimi, distimi)
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 10
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 30

http://www.diabetcemiyeti.org/c/ozur...ri-yonetmeligi

Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma sonrası stres bozukluğu
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 30
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 70
    http://www.diabetcemiyeti.org/c/ozur...ri-yonetmeligi
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

bak şimdi dostum bunun için heyete girecen önce tam teşekküllü bir dveşet hastanesine müracat etmen lazım sağlık kuruluna gidecen orda sana raporu ne için alacağın sorulacak küçğk bir dilekçe ile seni heyete sokacaklar orda bütün polikinlikeri tek tek gezecen ne hastalığın şikayetin varsa hepsini söyle ne kadar çok hastalığın olursa rapor yüzden o kadar yüksek çıkar zaten bu işin şartı yüzde 40 ve üzeri rapor alman lazım diğer türlü aldığın rapor hiçbir işe yaramaz aksi halde boşa gezmiş olursun şimdi gelelim senin durumuna burda sana en çok oran verecek kısım psikiyatri doktoru psikiyatri doktoruna ne hastalığın varsa şikayetin varsa hepsini anlat izah et onun kanaati doğrultusunda heyetten karar çıkacak ve bu da rapora yüzdelik oranda yansıyacak geçmiş olsun.....
    bende yeni işe girdim bende işi sevemedim sürekli ayaktayım bakalım ne olacak..
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bak şimdi dostum bunun için heyete girecen önce tam teşekküllü bir dveşet hastanesine müracat etmen lazım sağlık kuruluna gidecen orda sana raporu ne için alacağın sorulacak küçğk bir dilekçe ile seni heyete sokacaklar orda bütün polikinlikeri tek tek gezecen ne hastalığın şikayetin varsa hepsini söyle ne kadar çok hastalığın olursa rapor yüzden o kadar yüksek çıkar zaten bu işin şartı yüzde 40 ve üzeri rapor alman lazım diğer türlü aldığın rapor hiçbir işe yaramaz aksi halde boşa gezmiş olursun şimdi gelelim senin durumuna burda sana en çok oran verecek kısım psikiyatri doktoru psikiyatri doktoruna ne hastalığın varsa şikayetin varsa hepsini anlat izah et onun kanaati doğrultusunda heyetten karar çıkacak ve bu da rapora yüzdelik oranda yansıyacak geçmiş olsun.....
    bende yeni işe girdim bende işi sevemedim sürekli ayaktayım bakalım ne olacak..
    Hayırlı olsun çok sevindim senin adına uzun zamandır iş arıyordun.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun çok sevindim senin adına uzun zamandır iş arıyordun.
    eyvallah saol teşekkür ederim ama pek memnun değilim mecbur gidiyoz fabrika ortamı günde 9 saat ayaktayız otırma diye birşey yoktur çalışan tipleri hiç sevmedim bilmiyrum nereye kadar sabredecez...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...