6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Olumsuz yaşam olayları

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Olumsuz yaşam olayları

wellbutrin 150 lik kullanmaya başladıktan sonra bunlar nerdeyse kaybolmuştu. Kesince tekrar başladı. Durup dururken aklıma geliyorlar ve ya moralim bozukuyor ya da sinirleniyorum. Bunların tamamlanamayan duygularla alakalı olduğunu okumuştum, sizinle paylaşmak görüşlerinizi almak istedim;

İşyerinde samimi olduğum bir arkadaşım var. Bel altı konuşmayı şakalar yapmayı çok sever. Bana da çok yardımı olmuştur. Eşimile 8 yıldır bebeğimiz olmuyor , bir kaç düşük ve ölü olan bebeği aldırmamız dışında bir kaç hastanede tedavi olmayı denedik. Arkadaşım bunlar hakkında soru soruyordu. Bende ve eşimde tıbbi bir sorun bulunamadığını söylediğimde kuzenin bir hastade tedavi olduğunu ve bebeklerinin olduğunu falan söyledi. Bu, hastane, tedavi işlerinden konuşurken arada sperm sayısı az mı diye sordu. Sorunumuz yok deyince "azsa tamamlarız" dedi. O an sormak da aklıma gelmedi ne demek istediğini. Sonra düşündükçe eşime karşı belden aşağı bir şaka mı yaptı diye çok sinirlendim. Sonra acaba bitkilerle veya tıbbi bir şey mi önerecek diye düşündüm ama emin olamadım. Kendisine sen şöyle demiştin ne demek istedin diye sorsam ve belden aşağı bir şaka olsa da olmasa da benim bunu anladığımı düşünecek ve küçük duruma düşeceğim. Eğer bu aklına gelmediyse neden o zaman çıkışmadım sinirlenmedim diye düşünecek. Hiç alakası olayan durumlarda bu olay eklıma gelir ve boralim bozulur.

Sizce ne demek istemiş olabilir, ne yapmalıydım veya yapmalıyım.
    Konu osmangazi tarafından (30-08-2019 Saat 10:40 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

açıkcası ben o kişinin ............. yapardım.zamanında bu şekilde şakalar yapan bi iş arkadaşımı demir sopayla dövmeyi düşündüm.o sırada müdür yardımcısına denk geldim ve olayı şiddet kullanmadan çözdük.arkadaşın belki kendi açısından önemsiz gibi konuşmuş olabilir ama bu onu karakteri.burada tonlaması da önemli.örneğin seni maddi manevi güçlendirmeyi de kast etmiş olabilir ki bunu %5 ihtimal olarak söylüyorum.bu olayı hatırlatma ve üstüne gitme.tekrar bu şekilde ayarsız bişeyler derse cevabını verirsin.

Bitkilerle veya tıbbı bir yöntem de önerebilir diye düşündüm. Çok soğukkanlı söyledi ben o an diğer anlam aklıma bile gelmedi.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Eksikse tamamlarız derken tabi ki eşinle ilgili aklına gelen o saçma sapan şeyi kastetmedi. Bitkisel destekle, kendini hamam-sauna gibi sıcak yerlerden koruyarak, spor yaparak, sigaradan uzak durarak, keçiboynuzu pekmezi vs ürünler ile kanlanmanı artırarak, pelvik masaj yaparak vs daha aklıma gelmeyene pek çok yöntemle aperm sayısının artırılabileceğini kastetmiştir. Arkadaşın öyle bir şeyi kastetmedi emin ol.

Arkadaş bir hafta izin aldı. Yukarıda bir arkadaşın tayininden ötürü memurlar toplandık. Telefonum çaldı, izin alan arkadaşın katılımcısı bana çabuk aşağı in çıkışımı yap diyor. İndim aşağı bana mı dedin çabuk ol diye dedim. yok falan başka telefonla görüşüyordum dedi. Dilekçe yaz diyorum ben dilekçe değil çıkışımı yaptırmaya geldim diyor. Dilekçe de yazmıyor. Öyle bir belge yok diyorum dilekçe yazman lazım. İşyerini aradı zorla dilekçe yazmaya ikna ettik. Dilekçeyi yazdı bizi tehtit ediyor bak eğer bunun yüzünden bir işe giremessem vs. Tabi bunları bağırarak söylüyor, ben de bağırıyorum. Sinirden bacaklarım titremeye başladı. Güvenlik geldi. Diyorum ki daha sonra işe giriş bildirgeni getirirsen çıkışını güncelleriz, yasaklılığın kalkar. Hayır diyor ben onu başkandan hallederim diyor, size gerek yok diyor. Sonra kimlik kartını gösterdi at çöpe dedim. Al sen bunu buna bakarak yaparsın diyor çıkışı. Bana işimi mi öğretiyorsun demem lazım aklıma gelmedi. O zaman çok gerilidim ama şimdi aklıma geldi ya manik atak geçiren bir bipolarsa benim gibi diye düşünmeye başladım. Öyleyse ona kızamazdım. Belki de sarhoştur.

Kendimi başkalarından daha küçük gördüğüm zamanlar oldu bu aşırı rahatsız etmiyor ama karşıdaki beni küçük görürse ya da benim küçük gördüğüm benle denk gibi konuşura bu aşırı rahatsız ediyor. Bu yaş, mevki, bilgi konusunda olabilir, genelde yaş oluyor rahatsızlık konusu. Bugün şube müdürü ile birkaç kişi toplandık işyerinde konuşuyoruz. Bir arkadaş sigarayı bırakamadım dedi ben de girdim araya ben de bırakamadım dedim. Şube müdürü sen sigara da mı içiyordun len dedi bana. benden 5 yaş büyük ben müdürüm diyorum o len diyor. geldiğimden beri şöyle deseydim böyle deseydim diye kafamda kuruyorum...
    Konu osmangazi tarafından (15-04-2020 Saat 08:02 PM ) değiştirilmiştir.