Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çok mu şey istiyoruz ???

Cahillik Dönemi

Standart Çok mu şey istiyoruz ???

Dayanmıyorum artık çıldıracam cinnet geçirecem patlıyacam çok mu şey istiyoruz hayattan düzgün bir işim olsun kimseye muhtaç olmadan yaşayalım istiyoruz benim yarım etmeyen adamlar ne işlerde çalışıyor.
    Olmaz olsun böyle hayat .... İşsizliğin parasızlığın yükü altında eziliyorum Allah kahretsin... :
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

sıkma canını moralini bozacak örneklere değilde kapasitesi olupta işssiz ve senin durumunda olanları düşün.

Cahillik Dönemi

Alıntı peakk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkma canını moralini bozacak örneklere değilde kapasitesi olupta işssiz ve senin durumunda olanları düşün.
    düşüüyorum düşünüyorum ama işi içinden çıkamıyorum bıktım bu şekilde yaşamaktan..

Cahillik Dönemi

batsın bu dnya be olmaz olsun üniveriste sınavına girdim barajı aşamadık bir aöf okuyacaktım güya Allah kahretsin bu dünyada intihar etmek için çok sebep var.....

dreamer8
    Guest

Yaşamını başkalarına verilen nimetlerle, fırsatlarla kıyaslarsan ya da kişilerin iyilik-kötülük durumlarına göre ödül ve cezalarla karşılaşması gerektiğini beklersen bu hayatı çözemezsin, mutlu da olamazsın başkanım. Düz mantık; "Beş para etmez adam şuna sahip de ben neden sahip değilim ya da şu kadar kötü insan şöyle rahat yaşıyor da ben niye bu çileyi çekiyorum" dersen ki diyorsun, asla huzuru bulamazsın. Dünyada ödül ve cezalar, kolaylık ve zorluklar kişilerin kalbine ya da haketmesine göre verilmez. Oysa sana göre böyle olması lazım değil mi? Ama malesef öyle değil. Önce bu bakış açısını çözmen lazım. İmkansızlıklarını ve mahrumiyetlerini kabul etmelisin ki pek çok insan gibi ben bunu pek başarabileceğini sanmıyorum

Karar Dönemi mathilda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    batsın bu dnya be olmaz olsun üniveriste sınavına girdim barajı aşamadık bir aöf okuyacaktım güya Allah kahretsin bu dünyada intihar etmek için çok sebep var.....
    En son 4 yil once falan yazmistim buraya.Kpss ye hazirlaniyordum.Hayatimda bircok sey degisti.Atandim öğretmen oldum, evlendim vs.Fakat görüyorum ki sen de hic degisiklik yok ya.Hala icindeki o umutsuzluk,karamsarlik, yakinmalar...Bence bunlari niye yasiyorum diye sor kendine ve hayatindan daha fazla sey eksiltmeden yasa.
    Mutlu olmakla, mutsuz olmanın arasında bir yerde kaybolup gitmekten korkuyorum.

Cahillik Dönemi

Alıntı mathilda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son 4 yil once falan yazmistim buraya.Kpss ye hazirlaniyordum.Hayatimda bircok sey degisti.Atandim öğretmen oldum, evlendim vs.Fakat görüyorum ki sen de hic degisiklik yok ya.Hala icindeki o umutsuzluk,karamsarlik, yakinmalar...Bence bunlari niye yasiyorum diye sor kendine ve hayatindan daha fazla sey eksiltmeden yasa.
    şanslı adammışsın...
    vay bee demek sende evledin yuva kurdu işe girdin vay anasıı beeee
    Konu dert_babası tarafından (23-07-2019 Saat 11:43 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşamını başkalarına verilen nimetlerle, fırsatlarla kıyaslarsan ya da kişilerin iyilik-kötülük durumlarına göre ödül ve cezalarla karşılaşması gerektiğini beklersen bu hayatı çözemezsin, mutlu da olamazsın başkanım. Düz mantık; "Beş para etmez adam şuna sahip de ben neden sahip değilim ya da şu kadar kötü insan şöyle rahat yaşıyor da ben niye bu çileyi çekiyorum" dersen ki diyorsun, asla huzuru bulamazsın. Dünyada ödül ve cezalar, kolaylık ve zorluklar kişilerin kalbine ya da haketmesine göre verilmez. Oysa sana göre böyle olması lazım değil mi? Ama malesef öyle değil. Önce bu bakış açısını çözmen lazım. İmkansızlıklarını ve mahrumiyetlerini kabul etmelisin ki pek çok insan gibi ben bunu pek başarabileceğini sanmıyorum

istemiyorum abi istemiyorum bu saydıklarını anlamak istemiyorum ....
    ben sadece düzgün bir iş bulup kendi halinde kimseye zararım olmadan yaşayıp gitmek istiyorum abi ..şansıma tükürim ...

dreamer8
    Guest

Alıntı mathilda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte herşeyin özeti tam da burada. Bu mesajı çok iyi oku başkanım. Ben de seni tanıyalı 4 yıl oldu. Bir arpa boyu yol alamadın. Millet işe girdi, evlendi, üniv, bitirdi, başka şehre taşındı, ev araba aldı. Sen daha "şansıma tüküreyim" diyorsun. İş-eş-okul-kısmet insanların kucağına hazır verildi sanma. İnsanlar ne sıkıntılar çektiler bunlara sahip olabilmek için. Neden cesaretin yok, neden valizini doldurup gidemiyorsun başka bir şehre, neden hayatla yüzleşmeye korkuyorsun. Bu kadar şikayet eden bir insanın kaybedecek fazla bir şeyi yoktur ve gözü kara olmalıdır. Bin otobüse git ılıman bir şehre. Sokakta mı yatıyorsun, "abi iş var mı" mı diyorsun, cebindeki para bitince evine-ailene mi dönüyorsun. Delir artık başkanım ya, çıldır, hareket et. 5 yıldır..."intihar, batsın bu dünya, dişi sinek, şansıma bahtıma..." cümleleri bari değiştir artık başkanım. Sana verdiğim emeği ben kimseye vermedim şu forumda. En çok senin üzerinde çalıştım ve sonuç malesef hüsran.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Dreamer8 abiye katılıyorum. Kaybedecek birşeyi olmayan, kazanmaya daha yakındır. Sen dirayetli değilsin. Otur pc varsa grafik programları öğren ve freelancer iş bir sürü var. Bu alanda çalışan biri olduğum için biliyorum. Sen artık acıların dan haz alır duruma geldin. At kendini farklı şehre bırak sokakta kal.bu bile şuan ki hâlinden daha faydalı . Çünkü 4 sene sonra geldiğimiz de gene sen aynı yerde olacaksın. Sana kimse el uzatmaz, kimse kimsenin babasının oğlu değil, sen kendin Kendi ayakların üstünde duracaksin.buda deneyimle biraz zor şartlar sayesinde olur.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Sayfa 1/3 123 SonSon