Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Çok mu şey istiyoruz ???

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte herşeyin özeti tam da burada. Bu mesajı çok iyi oku başkanım. Ben de seni tanıyalı 4 yıl oldu. Bir arpa boyu yol alamadın. Millet işe girdi, evlendi, üniv, bitirdi, başka şehre taşındı, ev araba aldı. Sen daha "şansıma tüküreyim" diyorsun. İş-eş-okul-kısmet insanların kucağına hazır verildi sanma. İnsanlar ne sıkıntılar çektiler bunlara sahip olabilmek için. Neden cesaretin yok, neden valizini doldurup gidemiyorsun başka bir şehre, neden hayatla yüzleşmeye korkuyorsun. Bu kadar şikayet eden bir insanın kaybedecek fazla bir şeyi yoktur ve gözü kara olmalıdır. Bin otobüse git ılıman bir şehre. Sokakta mı yatıyorsun, "abi iş var mı" mı diyorsun, cebindeki para bitince evine-ailene mi dönüyorsun. Delir artık başkanım ya, çıldır, hareket et. 5 yıldır..."intihar, batsın bu dünya, dişi sinek, şansıma bahtıma..." cümleleri bari değiştir artık başkanım. Sana verdiğim emeği ben kimseye vermedim şu forumda. En çok senin üzerinde çalıştım ve sonuç malesef hüsran.

tesüf ederim abi böyle düşündüğünü hiç bilmiyorum ...
    kolay mı sanıyorsunuz öyle başını alıp gitmek sen benim başımda nasıl bir anne baba var biliyon mu ? babam dese ki gidersen bu eve bir daha geri dönme kapı sana kapalı dese ne yapacan ? bundan daha ağır bir şey var mı ? hadi onu geçtim sen benim nasıl bir hastalığım olduğunu bilmiyon abi sen benim nasıl nöbet geçirdiğimi görsen korkarsın emin ol.
    sabah ben uyanınca yarım saate de ben kendime zor geliyorum. hatta bazen öyle oluyor ki nöbet geçirmekten kafaya takmaktan hiç uyuyamıyorum...
    yazık çok yazık ben derdimi sana 5 yıl boyunca boşuna anlatmışım... :
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dreamer8 abiye katılıyorum. Kaybedecek birşeyi olmayan, kazanmaya daha yakındır. Sen dirayetli değilsin. Otur pc varsa grafik programları öğren ve freelancer iş bir sürü var. Bu alanda çalışan biri olduğum için biliyorum. Sen artık acıların dan haz alır duruma geldin. At kendini farklı şehre bırak sokakta kal.bu bile şuan ki hâlinden daha faydalı . Çünkü 4 sene sonra geldiğimiz de gene sen aynı yerde olacaksın. Sana kimse el uzatmaz, kimse kimsenin babasının oğlu değil, sen kendin Kendi ayakların üstünde duracaksin.buda deneyimle biraz zor şartlar sayesinde olur.

ne alakası var kardeşim ??? sen benim halimden derdimden ne anlarsın ne biliyon ki ne konuşuyon ?
    biz feleğin çemberinden geçmiş adamız. bu hayatta birşeyler yaşamak için görmek için illa çekip başka şehre gitmek mi gerekiyor. ? ben zaten frelance çalşan biriyim. elektrik-elektronik teknisyeniyim zaten kendi çapımda birşeyler yapıyorum sadece bu son 2 senede işler biraz kötü hepsi o
    ayrıca o evlenenler işe girenler atananlar bende fazla şey yaşamamıştır emin ol....

Cahillik Dönemi

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne alakası var kardeşim ??? sen benim halimden derdimden ne anlarsın ne biliyon ki ne konuşuyon ?
    biz feleğin çemberinden geçmiş adamız. bu hayatta birşeyler yaşamak için görmek için illa çekip başka şehre gitmek mi gerekiyor. ? ben zaten frelance çalşan biriyim. elektrik-elektronik teknisyeniyim zaten kendi çapımda birşeyler yapıyorum sadece bu son 2 senede işler biraz kötü hepsi o
    ayrıca o evlenenler işe girenler atananlar bende fazla şey yaşamamıştır emin ol....
    Ben senin halinden elbet anlamam. Bilmem, ama gördüklerimiz kadar diyoruz ki biz olsak napardık.Ben şahsen artık ölümüne kumar oynar gibi hayatı yaşardım. Başka şehre git diyorum çünkü bağımlılık duygun kaybolur. tek kalınca aklın daha çözüm üretir. ailen den umudun varsa kal bu hayata devam..neyse inş iyi olursunuz ne diyeyim. eleştiriyede kapalısın biraz. epilepsi hastası olduğunuda az çok biliyorum.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Cahillik Dönemi

bekara kadın boşaması kolaymış başını alıp valizini alıp çekip gitmek kolay mı öyle ????

dreamer8
    Guest

Başkanım senin halinden ben anlamazsam kim anlar. Sen de biliyorsun ki seni forumda en iyi tanıyan kişiyim ben. Denklem çok net ve basit. Eğer bir insan intihar kelimelerini ciddi ya da alışkanlık şeklinde diline dolamaya başlamışsa kaybedecek pek bir şeyi yoktur. Kaybedecek şeyi olmayanlar da harekete geçer ve rahatlıkla risk alırlar. Eğer hala risk alamıyorsan, intiharlık durumda değilsindir. Bizler bu yorumları sana faydamız dokunsun diye yapıyoruz, senle inatlaşmak için değil. "Yorum" doğru söylüyor. 4 sene önce aynı cümleleri kuruyordun, 4 sene sonra belki yine aynı noktada olur ve aynı cümleleri kurarsın. Eğer senin sorunlarını umursamasaydım şuraya bir satır yazmazdım. Dost acı söyler başkanım. Hırslan, yırtıcı ol biraz.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben hiç hırslanamıyorum. Ne azim ne hırs bazen şevk geliyor, planlar yapıyorum, sonra yine tembellik. Bazen hiç başlayamıyorum bazen başladığımın devamını getiremiyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

ulan Victor hugo beni görse sefilleri yeniden yazardı şerefsizim ...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Psikolojinin temeli; düşünceler duygu ve davranışları belirler. Çok duygusalım sanırım. O yüzden modum değiştiğinde eski düşünce ve duygularımdaki kararlılık, yapma isteği kayboluyor ve istediğim şeyleri yapamıyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan Victor hugo beni görse sefilleri yeniden yazardı şerefsizim ...
    Kitabın ortasından konuştun yine başkanım. Senin gibi sıradışı arkadaşların roman kahramanı olarak edebiyatın içerisinde kullanılması oldukça verimli olurdu. Senin hikayeni anlatan her türlü kitabı okurum.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon