8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Cipralex kullanmaya başladıktan sonra daha duygusal ve saplantılı oldum

Karar Dönemi

Standart Cipralex kullanmaya başladıktan sonra daha duygusal ve saplantılı oldum

merhaba arkadaşlar kendimden bahsedeyim öncelikle.
    3 yıl boyunca çeşitli uyuşturucular kullandım bunlar var olan anksiyetemi dahada yükseltti sanırım. Paranoya ve bazı değişik psikolojik sıkıntılarda başladı sonrasında yani. bırakma döneminde yani geçen sene bu aylarda beyin hasarı yaşadım uyuşturucu kaynaklı. 2 ay boyunca büyük sıkıntılar cektim vs.
    Bu senenin ocak ayında dayanamadım cipralex kullanmaya başladım günlük 5mg ile başladım sonra 10mg ye çıktım. önceden ssri tipi ilaç deneyimim pek olmadı ve önceden ben aşık olabilen biri değildim.
    Cinselliği bile çok aramıyordum yani cinsel gücüm yüksek olsada. Neyse bu ilaca başladıktan sonra bir kıza aşık oldum başka şehirde yaşayan biri bir yerde tanıştık görüntülü vs konuştuk. yüz yüze görüşmedik ama kameradan görüştük baya.
    Kız çok boş birisi sevginin s sini değil hiçbirşeyini hak edebilecek birisi değil. bir çok erkekle konuşuyor hepsiylede cinsel manada ben böyle birini saplantı yaptım yani kendime üzülüyorum.

Bu ssri tipi ilaçlar aşk duygusunu bazı insanlarda körükliyebiliyormuş birisi evet ilaçtandır desinde işimi gücümü yerine koyduktan sonra bu allahın cezası ilacı bırakayım.
    Yani bıkdım bu kızı kafamda düşünmekten parasızlıktan işsizlikten arayıp arayıp bir cacık bulamamaktan.
    Uyuşturucuları bıraktık artık keyif alcagımız aktivitede yok alkol icecek paramızda yok. bu ilaç yapıyormu böyle birşey ?

öyle bir kızki bu her türlü yardımı yapıyorsunuz psikolojik vs. canı sıkkın canını düzeltiyorsunuz birşey istiyor yapıyorsunuz 3 gün sonra sizi görmezden geliyor garip bir varlık ya bir köpek bile daha sadıktır belkide.

doktorla görüştüm lustrala başlattı o hiçbir işe yaramayınca ben tekrar cipralexe geçtim bir nebze olsun insanmısım gibi hissettiriyor bana bu ilaç ama saplantı kafamın içinde dönüp dönüp duruyor.
    şu nalet olasıca yaz havası sanki bogazımı sıkıyor gibi geliyor. 1 saat önce mutluyum örneğin 1 saat sonra tam zıttı sekilde sinirli oluyorum sevdiğim insanları kırıyorum.

Bu ilaca başlatıktan sonra alkolik gibi birşey oldum hayattımda 2biradan fazla bira içmemiş birisiydim. hergün 5-6 tane kırmızı tuborg içmeye başladım. votka vs içmeye başladım bir ton borcum oldu ödemek için kendi hayatımdan taviz verdim. kullandıgım şeyleri sattım 2. el olarak vs. ağarıma gidiyor ya. Öyle garip bir durumdayımki bir ton uyuşturucuyu kestim bıraktım bir sürü şey yaşadım hayatta şu kadar düşmedim ya. Bu kız kimki bana bu kızın yaptıgının onda birini yapsalardı 2 sene önce suratına bakmazdım çokta ağır konuşurdum ona, hatta kötülüğüm bile dokunurdu kendisine.
    moralim bozukken kızdan bir mesaj bir arama geldiğinde bir anda modum yükseliyor yani mutlulukla tam tersi arasında çok hızlı geçiş yapıyorum. bipolarlar gibi onlar bu dönemleri 1-2 hafta yaşıyormuşlar ama bende gün içerisinde 10 kere değişiyor bu önceden böyle değildi. bu cipralexten dolayımı böyle oldum anlık olarak çoşkulu hissediyorum sonra sinir asabiyet intihara meyil gibi şeyler.
    Şuan birşey yazmıyorum yazarsa kendisi ağır konuşucam ona

yazacaklarım bukadar
    Konu peakk tarafından (06-07-2019 Saat 06:44 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

İlaçtan mı bilmiyorum fakat geçecek.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlaçtan mı bilmiyorum fakat geçecek.
    bende biliyorum geçer çok büyük şeyler atlattım ama ben kerizmiyim diyorum. ben niye böyleyim diyorum yani şimdi vicdanımdan dolayı bu kızdan faydalanmıyorum vicdansızca davranıp çok kötü hale getirebilirim istesem ama yapmıyorum felan.
    yapmasam kerizmiyim diyorum yapsam pislikmiyim diyorum anlamadımki hocam
    çok temiz bir sevgiyle seviyordum kendi beni bu hale getirdi

Cahillik Dönemi

geçmiyor kardeşim geçmiyor kendinizi kandırmayın bu s.. boktan hayatta hiçbir halt geçmiyor....aksine herşey iyice boka sarıyor ama farkında değiliz...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Depresyon anksiyete veya okb için verilebilen bir ilaç olduğu için duygu durumunda yükselme normal. bipolar olsaydın bu iacı veremezlerdi maniyi tetikleyebilir çünkü. Seni yoran insanlardan uzak durmaya çalış derim ben. Enerjini bunlara harcayıp yapman gereken aktivitelerden kendini alıkoyma.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depresyon anksiyete veya okb için verilebilen bir ilaç olduğu için duygu durumunda yükselme normal. bipolar olsaydın bu iacı veremezlerdi maniyi tetikleyebilir çünkü. Seni yoran insanlardan uzak durmaya çalış derim ben. Enerjini bunlara harcayıp yapman gereken aktivitelerden kendini alıkoyma.
    evet hocam. uzak duruyorum birşey yazmıyorum. Ama aklıma gelip duruyor.
    İş buldum kendime onun ıvır zıvırını ayarladıktan sonra bakıcam daha iyi bir psikiyatriye gidicem çünkü devlet hastanesine gidip herşeyi anlatamadım. fişliyorlarmış uyuşturucu vs konularını anlatmadım.
    Bakalım

Karar Dönemi

benim anlamadıgım konu şu. bu ssri tipi ilaçları kullananların tecrübeleri hakkında ingilizce olarak bir çok yazı okudum. çoğusu şöyle demiş duygularımı köreltti demiş. bir iki kişiyide benim gibi bir durum yaşadıklarını gördüm. anlamadım ya belkide bende gariplik vardır.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Depresyondayken duygular köreliyor. Bu ilaçtan mı yoksa hastalıktan mı kaynaklanıyor ayrımını yapmak zor olabiliyor. Antidepresan kullandığımda beni ilk defa maniye sokmuştu ve teşhisim bipolar bozukluk olarak değişti 20 sene önce. Daha önce raporlarda şizoaffektif yazıyordu.
    ilaçlar mı beni bipolar yaptı yoksa olan bipoları mı ortaya çıkardı, belki daha önceki tanı yanlıştı, bilmiyorum hala.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...