Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İşsizlik parasızlık sıkıntı stres.....

Cahillik Dönemi

Standart İşsizlik parasızlık sıkıntı stres.....

batsın bu dünya bee dayanamıyorum artık çıldıracam cinnet geçirecem işsizlik parasızlık skıntı stres nereye varacak bu işin sonu faturalarımı ödeyemez oldum batsın bu dünya ...

Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşkurda İş Meslek Danışmanlarıyla hiç görüştün mü?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşkurda İş Meslek Danışmanlarıyla hiç görüştün mü?

Allah onların belasını versin daha düne kadar işsiz güçsüz adamlar şimdi memur oldu bizi beğenmiyor dallamalar...
    işkura bel bağlama usta işkur çaresizlerin kapısı nerde angarya işler var hepsi işkurda bana işkur demeyin...

Onların görevi bu, nasıl beğenmiyorlarmış. Hergün onlara giden görüşen insanlar var. Bıkma gibi bir hakları yok. İş bulana kadar gitmeni tavsiye ederim. İlanlara da bak istersen www.iskur.gov.tr adresinden. Kamu işçilikleri düşüyor bazen, bazen kura ile alıyorlar. Kpss istemiyor bazen. Takip etmekte fayda var. benim komşum güvenlik görevlisi olarak kuradan çıktı mesela. Eşime de kamu işçiliği kuradan çıktı ama kalp ameliyatı olduğu için gidemedi. Ben onun haberi olmadan başvurmuştum şans çıktı ama malesef kalp kapakçıklarında yakma işlemi yapıldığından gidemedi.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onların görevi bu, nasıl beğenmiyorlarmış. Hergün onlara giden görüşen insanlar var. Bıkma gibi bir hakları yok. İş bulana kadar gitmeni tavsiye ederim. İlanlara da bak istersen www.iskur.gov.tr adresinden. Kamu işçilikleri düşüyor bazen, bazen kura ile alıyorlar. Kpss istemiyor bazen. Takip etmekte fayda var. benim komşum güvenlik görevlisi olarak kuradan çıktı mesela. Eşime de kamu işçiliği kuradan çıktı ama kalp ameliyatı olduğu için gidemedi. Ben onun haberi olmadan başvurmuştum şans çıktı ama malesef kalp kapakçıklarında yakma işlemi yapıldığından gidemedi.
    Allah şifa versin geçmiş olsun...
    Valla usta doğru diyonda işte herkes senin gibi düşünmüyor maalesef.. işkura gitmiyorum ama siteden takip ediyorum dediğin gibi açıktan alımlar oluyor ama oda piyangodan para çıkması gibi bir şey alacakları 1 kişi 2 kişi onada milyonalrca adam müracat ediyor misal 10 gün önce Erzincan a gittim bir işe başvurdum alacakları 1 kişi başvuran 80-90 kişi tuttum erzincana gittim evrak teslim ettim kurrada çıkmadı adımız şans yani yada çok büyük torpilin olacak..

1-2 kişilik alımlara zaten başvurma. İlin büyüklüğüne göre orta ve küçük olan yerlerde çok alım yapan yerlere seç. Mesela istanbulda 1000 kişi alıyor ilan. Büyük yerde çok da başvuran olur deyip es geç. Mesela diyelim ki orta büyüklükte bir yer ve alım çok olan yerlere seç. Benim buranın 350-400 bin nufusu var. 96 kişi alıyorlardı ve sadece bayan alıyorlardı ben de ihtimal yüksek olur diye tahmin ettim burayı seçtim ve eşime kuradan çıktı. Güvenlik içinse komşum manisayı tercih etti orası burdan fazla alıyordu ve o da çıkmış. Ben noter kurasında torpil olmasının imkansız olduğunu ama mülakatta hakkıyla girenin olmadığını düşünüyorum.

Cahillik Dönemi

bu bahsettiğim iş tam benlikti o yüzden başvurdum askeriyede elektrik-elektronik teknisyeni alıyordu ustalık belgesi ve usta öğretici belgesi istiyordu hepsi bende vardı Erzincan da sevdiğim şehirdi o yüzden başvurdum... olursa çıkar giderim diye düşündüm olmadı...
    Valla usta torpilin girmediği yer yoktur. mülakat kurra sınav yeterki iş yapan adamın olsun biz beceremiyoz orası ayrı mesele batsın bu dünya nereye varacak bu işin sonu ???

dreamer8
    Guest

Eğer bu gidişata dayanamıyorsan önündeki seçenekleri listeleyip, birini seçip harekete geçmelisin. Ama sen hem stabilsin, hem de "batsın bu dünya" kıvamındasın hala. Gerçekten dayanamıyorsan ya delirirsin (zaten delirdim deme. Daha ötesini kastediyorum.), ya suç işlersin ya da risk alıp değişik girişimlerde bulunursun. Sitem etmek yıllardır hiç bir işine yaramadı. Belli ki bundan sonra da yaramayacak. Bir şeyler yap artık başkanım durum o kadar vahimse.

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer bu gidişata dayanamıyorsan önündeki seçenekleri listeleyip, birini seçip harekete geçmelisin. Ama sen hem stabilsin, hem de "batsın bu dünya" kıvamındasın hala. Gerçekten dayanamıyorsan ya delirirsin (zaten delirdim deme. Daha ötesini kastediyorum.), ya suç işlersin ya da risk alıp değişik girişimlerde bulunursun. Sitem etmek yıllardır hiç bir işine yaramadı. Belli ki bundan sonra da yaramayacak. Bir şeyler yap artık başkanım durum o kadar vahimse.

önümüzdeki seçenekler ney peki abi ????
    yıllardır aynı şeyi söylyorsam demek ki yıllardır değişen bir şey olmamış benim suçum mu ? zaten bu zamana kadar nasıl akıllı kaldım şaşıyorum...

Cahillik Dönemi

angarada Etimesgut da bir iş var tam benlik 3. hava bakım ikmal müdürlüğü elektrik-elektronik teknisyeni alıyor ama alım il geneli olduğu için başvuramıyorum Allah kahretsin ...

Sayfa 1/2 12 SonSon