4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Kötü anıların istemsizce akla gelmesi

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Kötü anıların istemsizce akla gelmesi

Geçmişte bir çok alınganlığım olmuştur, aşağılandığımı küçük düşürüldüğümü düşündüğüm sayılısız olay var. Görüyorum bazı kişiler bunları hiç önemsemiyor. Yakın veya uzak geçmişte yaşadığım bu olumsuz olaylar, durumlar sürekli istemsizce aklıma geliyor ve başka şeylere harcamam gereken enerjimi boşu boşuna tüketiyor. Böylece istediğim şeyleri yapacak enerjim kalmıyor ve haliyle istediğim başka şeyleri yapamıyorum.

Olumsuz anıların sürekli akla gelmesi veya onlar edinirken hissedilen alıngınlıklar,acılar takıntı mıdır? Yoksa depresiflikle mi alakalıdır? Bu iki durumun da (yaşandığı anda olumsuz etkilemesi ve sonra akla gelmesi sonucu olumsuz etkilemesinin) yaşam kalitesini düşürdüğü bir gerçek.

Siz bunlarla nasıl başa çıkıyorsunuz?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Kötü anların akla gelmesi takıntı da olabilir, depresif zamanlarında gerçekleşiyor da olabilir. İkisinde de istemsiz gerçekleşiyor. Elinde olmadan bunlara maruz kalıyorsun. Peki bu konuda ne yapılabilir. Geçmişi kaybettik, değiştirme şansımız yok. Şu an üzerinde değişiklik yapma şansımız ve geleceği şekillendirme ihtimalimiz var. Tabi bunların da bir kısmı elimizde olmayan sürpriz gelişmelerle gerçekleşiyor. Sana önerim kendine değer vermen, öz saygını artırman. Bunun için de düzgün bir hayat yaşamakla işe başlayabilirsin. Kurallara uyan, empati yapan, etrafa-doğaya-insanlara-ülkesine-mahallesine-işyerine zarar vermeyen biri olduğunda; etrafındaki büyük bir çoğunluğun ne kadar kuralsız ve alçak olduğuna baktığında kendini biraz olsun değerli hissedeceksin. Geçmişte edilgen, ürkek, hakkını savunamayan-arayamayan bir çocuktun. Şimdi gözünü açıyor ve gerçekleri görüyorsun. Öyle düşün.

Karar Dönemi

Ben bunları solian a ilk başladığımda hissetmiştim. Ciplarex i artırınca düzelmişti.

Bence hormanal birşey. Ama illaki ilaç ile çözülecek diye birşey yok. Kendine güvenirsen ilacın salgılattığı hormonu da salgılatabilirsin belki.

Çıraklık Dönemi

ben de zaman zaman bu tür durumlara giriyorum.resmen bitiriyorum kendimi.artık unutana kadar gidiyor bu durum.ilaç kullanmak da istemiyorum.ilaca ulaşmak zahmetli artık.bıktım kısacası.