4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Ne biçim kitap bu

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ne biçim kitap bu

İsmini vermeyeceğim okuyan varsa zaten bilir çok ünlü bir psikolojik kitap türkçeye çevrilmiş. Kitapta erkek arkadışına yapıcı bir eleştiride bulunduğunda üzülüyor veya sana kızıyorda diyor bu kendi düşüncelerindendir. Senin suçluluk duygusu çekmene gerek yok. Neyse başka bir yazı daha ilginç;

Kadını eşi aldatıyormuş , kadından da boşanmıyor. KAdın üzgün psikoloğa geliyor. Psikolog empati yapmasını istiyor. Teknikler deniyorlar. KAdın sonra kocasına kızmıyor hatta ona hak veriyor. Beni de sekreterini de seviyor diyor. Bu kadar genişlik mi olur?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmini vermeyeceğim okuyan varsa zaten bilir çok ünlü bir psikolojik kitap türkçeye çevrilmiş. Kitapta erkek arkadışına yapıcı bir eleştiride bulunduğunda üzülüyor veya sana kızıyorda diyor bu kendi düşüncelerindendir. Senin suçluluk duygusu çekmene gerek yok. Neyse başka bir yazı daha ilginç;

Kadını eşi aldatıyormuş , kadından da boşanmıyor. KAdın üzgün psikoloğa geliyor. Psikolog empati yapmasını istiyor. Teknikler deniyorlar. KAdın sonra kocasına kızmıyor hatta ona hak veriyor. Beni de sekreterini de seviyor diyor. Bu kadar genişlik mi olur?
    Bence bir insan sevgisinde bencil olmalı. Hem sekreterini hem beni seviyor demek çok yanlış, sadece beni sevmeli demeli bence ve erkeğin de seçim yapması gerekir bu durumda.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

dreamer8
    Guest

İşte kitaplarda, dizilerde, reklamlarda, kliplerde, çizgi filmlerde dahi bu türden esnek, geniş, aile yapısını zedeleyici davranışları normalleştirerek toplumu zehirliyorlar malesef. Bunu okuyan 10 kişiden 5 i senin gibi eleştirirken, 5 i de bu yayınların etkisi altında kalarak dejenere oluyor. Kapandaki peynirin kokusuna doğru yüyürüyüp avlanan farelerden farksız malesef günümüz insanı.

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte kitaplarda, dizilerde, reklamlarda, kliplerde, çizgi filmlerde dahi bu türden esnek, geniş, aile yapısını zedeleyici davranışları normalleştirerek toplumu zehirliyorlar malesef. Bunu okuyan 10 kişiden 5 i senin gibi eleştirirken, 5 i de bu yayınların etkisi altında kalarak dejenere oluyor. Kapandaki peynirin kokusuna doğru yüyürüyüp avlanan farelerden farksız malesef günümüz insanı.

başkanım doğru söylüyor bir ara aşkı memnun diye dizi çıkarttılar millet yengesine kaydı.. fatmagülün suçu ney dizi yaptılar tecavüzler tavan yaptı kurtlar vadisi diye dizi yaptılar adam öldürmeler mafyalar tavan yaptı özenti tamamen başka bir şey değil....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...