10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sevilmek mi Sayılmak mı istersiniz?

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Sevilmek mi Sayılmak mı istersiniz?

İtiraz etmeniz, karşı çıkmanız azaldıkça uyumunuz artıyor ve sevilen biri oluyorsunuz. Kendi sınırlarınızı geniş tutarak yaşadığınızda ise saygı görüyorsunuz. Hangisini isterdiniz? Sevilmek mi sayılmak mı?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Sevilmek uyumlu olmakla iliskili ise sevilmeyi tercih etmem. Zaten uyumsuzum.
    Kendi sınırlarını geniş tutmak nedir anlayamadım. Örneklendirir misin? kararlı olmak gibi mi ya da açık görüşlülük. Hoşgörü mu?
    Temel de sevgi ve saygı beklentisine girmemek gerek. Kendi değerini bilmek, kendini tanımak ve sevmek saygı duymak daima daha önemlidir. Kendime deger verdiğim olcude insanlar değer verirler. Sever ve sayarlar.

Hoşgörülü olanlar daha çok sevilen kişilerdir diye düşünüyorum. KEndi sınırlarına girildiğinde hoşgörüyü bitirenler, kendi hakkını her heryerde savunanların saygı duyulanlar olduğunu düşünüyorum. Bu arada sevilme derken kan bağı tarafından sevilmeyi, saygı duyulma ise mevki veya paradan kaynaklananları kasdetmiyorum. Yazarken kişilikten dolayı sevilme ve sayılmayı düşündüm. MEsela sokakta zararsız gezen delilere kimse kin gütmez, sevilirler ama kimse saygı duymaz onlara bu da çok ilginç geliyor. Ben etrafımda sevilen biri olduğumu düşünüyorum ama bu örnekteki deliler gibi bir çok saygısızlıkla karşılaşıyorum.
    Konu osmangazi tarafından (07-06-2019 Saat 11:40 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Bekar mıydın dostum. Evlenince görürsün. Erkek itiraz etmese de yaranamıyor karşı tarafa.

8 yıllık evliyim

Daha çok kadınlar sevilmek, erkekler sayılmak istiyor gibi geliyor bana. Sevilmekten o kadarda haz almıyorum.

dreamer8
    Guest

Kadın bedeni, erkeğe, kadın ruhunun olduğundan çok daha uyumlu. Cümle devrikse toparlıyorum. Kadın bedeni erkeğe uygun, kadın ruhu, beyni, davranışları pek uygun değil malesef.

Karar Dönemi

bildiğimiz kriterler var. statü örneğin. iş güç, iyi bir mevki, evlilik, cocuk sahibi olmak, ev araba yazlık vs..gibi. statü hayatta başarılı azimli ve akıllı bir insan olduğunun göstergesi. toplumda saygınlık uyandırıyor. belli bir yaşa gelmene karşın hiç biri yoksa işe yaramazın tekisin. tabi ki ben olaya böyle bakanlardan değilim. hastalıkla mücadele ederek tüm bu maddiyatı kotardıysan seni aşağılarcasına içinde bir öfkeyle aaaferin diyen bir toplum. "adam deli bak nerelere geldi" oluyor. onların gözünde sen bir hastasın. neden saygı duysunlar ki sevgi, tatlı deliysen, onları eğlendiriyorsan biraz olabilir ki buna sevgiden çok sempati duymak denebilir. çünkü sevgi bir insanı anlamayı anlamak için çaba sarfetmeyi gerektirir.

kişilik özellikleri de saygınlık için bellidir. herşeyden önce ben önemliyim mesajını veriyorsan, daima akıl ve mantıkla hareket edip duygusal triplerle işin olmazsa, liderlik özellikleri taşıyorsan hani karizmatiksen saygı duyarlar. dürüst, duygusal, yardım etmeyi seven, bilgiyi paylaşıyor, kendi tekeline alıp üstün hissetmek için kullanmıyorsan, çalıp çırpmıyorsan, empati yapıyor, hoşgörülü geniş bir insansan arkadan konuşmuyorsan bir iki benzer değerleri taşıyan arkadaşın seni sever ve saygı duyar. fakat toplumun geneli seni ezer geçer.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadın bedeni, erkeğe, kadın ruhunun olduğundan çok daha uyumlu. Cümle devrikse toparlıyorum. Kadın bedeni erkeğe uygun, kadın ruhu, beyni, davranışları pek uygun değil malesef.
    bir erkeğin böyle düşünmesi çok acı. erkeklerin kendilerini böylesine maddiyata kaptırmalarının farkında olupta maneviyata geçiş yapma konusunda çaba harcamamalarını anlamak mümkün değil.

genelev devletin de erkeklerin de ayıbıdır bana göre. çünkü erkeklere önlem olsun diye genelevi kurumsallaştıran bir devletin, eğitim konusuna genelev kadar önem vermediğini gösterir.

dreamer8
    Guest

Hangi erkeğe sorarsanız sorun. Yüzde 90 ı kadınların hislerine, duygularına, davranışlarına anlam veremez ve bundan muzdariptir. Erkeklerin çok büyük bir çoğunluğunun ortak düşüncesi size çok acı geliyorsa bir şey diyemem. Zaten aynı cümle içerisinde ne zaman "kadın" ve "erkek" kelimeleri geçse mutlaka bir yerden biri kafasını kaldırıp feryat eder, insanlığı, hemcinslerini ya da ulvi değerlerini koruduğunu sanmaya başlar. Kısacası; bedenlerinizi siz seçmediniz ve erkekler çok memnun; davranışlarınızı siz seçtiniz ve erkekler epey muzdarip. Bundan değil midir zaten kadınların hemcinsleriyle bile pek anlaşamamaları.