Sayfa 9/46 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
460 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Benim günlüğüm olsun

Karar Dönemi

Bacağım hala hafif ağrıyor.ama bugünde sol bademcigim iğne batar gibi batıyor ve ben covit oldum diye korkuyorum.bu aralar hiç dikkat etmedim dışarı çıktım insanlarla görüştüm mesafe koymadım.insallah bişey olmaz.

Karar Dönemi

Bir aydır ablamı görmüyordum.iki gün önce eşime dedim gidelim akşam bı çay içip döneriz..eşim aramış gelin evdeyiz demiş.yarim saatlik uzaklıkta.neyse gittik görüntüsünde bişey yoktu muhabbet falan eniştem ablanın ilaçları falan dedi.ne ilacı dedim grip ya ablan dedi.beynimden vurulmusa döndüm.nasil kızdım neden söylemedin hasta olduğunu dedim.hemen kalkmak istedim ama ayibima gitti.cocuklari hemen tembih ettim uzak durun dedim.ama olanlar olducocuklari öptü falan ilk girdigimizde.uygulamadan baktik onların sokağı riskli bölge diyor vaka gösteriyor.yazlik bir mahallede deniz kenarında oturuyor.bir saat falan oturdum ama ter döktüm resmen.zaten aramız hiç iyi değildir ablamla.bende bir evham mahvoldum.dunden beri genizlerim yanıyor gibi hissediyorum.habire limonlu ballı sirkeli sular içiyorum.ama korkularima engel olamıyorum.sanki ablam koronaydi ve banada bulaştı.ben baya uzak oturdum ondan.olsa çocuklara eşime olurdu.esim ablamla yanyanaydi.allahim bitsin su korona illeti diyorum.butun dengemi mahvetti.ya inşallah kapmamisimdir.normal bir grip olunca bile tepetaklak oluyorum ben Allahım sen koru
    Konu Cirakaltintas tarafından (26-08-2020 Saat 10:12 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aile ilişkilerimiz zayıftır akrabalarla diye kendimi eksikli hissederdim. Şimdi biz hariç bütün ailede 5 ev karantinada, demek bu zayıf akrabalık ilişkilerindeki hayır bugünler içinmiş. Birbirimize gidip gelsek sık sık şimdi biz de koronaydık.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Alıntı Cirakaltintas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir aydır ablamı görmüyordum.iki gün önce eşime dedim gidelim akşam bı çay içip döneriz..eşim aramış gelin evdeyiz demiş.yarim saatlik uzaklıkta.neyse gittik görüntüsünde bişey yoktu muhabbet falan eniştem ablanın ilaçları falan dedi.ne ilacı dedim grip ya ablan dedi.beynimden vurulmusa döndüm.nasil kızdım neden söylemedin hasta olduğunu dedim.hemen kalkmak istedim ama ayibima gitti.cocuklari hemen tembih ettim uzak durun dedim.ama olanlar olducocuklari öptü falan ilk girdigimizde.uygulamadan baktik onların sokağı riskli bölge diyor vaka gösteriyor.yazlik bir mahallede deniz kenarında oturuyor.bir saat falan oturdum ama ter döktüm resmen.zaten aramız hiç iyi değildir ablamla.bende bir evham mahvoldum.dunden beri genizlerim yanıyor gibi hissediyorum.habire limonlu ballı sirkeli sular içiyorum.ama korkularima engel olamıyorum.sanki ablam koronaydi ve banada bulaştı.ben baya uzak oturdum ondan.olsa çocuklara eşime olurdu.esim ablamla yanyanaydi.allahim bitsin su korona illeti diyorum.butun dengemi mahvetti.ya inşallah kapmamisimdir.normal bir grip olunca bile tepetaklak oluyorum ben Allahım sen koru
    geçmiş olsun,inşaAllah korona değilsinizdir.Hasta olunca insan çok huzursuz oluyor.Ben de hemen iyileşmeye çalışıyorum,bir şeyler içiyorum hasta olduğum zaman.Şöyle bir şey de var bakın evimizin önüne ara sıra kediler gelir gider ben de onlarla ilgilenmeye çalışıyorum.Bir tanesiyle de samimiyiz.Geçen gün bana dediler ki ya o kedide pire var ondan uzak dur.Ben de görüntüde ne kadar belli etmesem de pimpirikliyimdir.Başladı kolum kaşınmaya..Aslında o ana kadar o kediyle bayağı vakit geçirdim,sevdim,oynadım.Yani bazen bir şey olmasa bile düşündükçe oluyormuş gibi yaşıyorsunuz onu.
    Eğer ablanız korona olduğunu düşünüyor olsaydı gidip test yaptırırdı diye düşünüyorum.Pozitif bir durum olsa idi de karantinada olurdu.Ayrıca koronavirüsünün belirtileri öncelikle yüksek ateş,kuru öksürük gibi belirtiler.Bunlardan birini yazmamışsınız.Birkaç ay önce okumuştum sanırım her test sonucu pozitif çıkan da koronavirüsü kapmış anlamına gelmiyor.Sanırım grip ve benzeri rahatsızlıklarda da pozitif çıkabiliyor.Kendinizi yıpratmayın iyi olursunuz inşaAllah.

Karar Dönemi

Koronami degilmi bilmiyorum ablam.dr bile gitmemiş.ben dün iyiydim.ama bugün akşam üstü yine genizlerimde yanma başladı.psikolojikmi yaşıyorum bunu bilmiyorum.cunku genizlerim yanıyor GİBİ hissediyorum sadece.aklim çıkıyor korona olcam diye.ben gerçekten bir soğuk algınlığını bile çok ağır geçiririm.domuz gribinden sonra bu kaldı bende.her grip olunca olucem sanıyorum.ben beslenmeme cok dikkat eden biriyim.herseyin dogalini yerim içerim.paketli gıda hiç yemem.nolcak böyle bilmiyorum.sosyal medyadaki hastalıkla ilgili şeyleri okudukça iyice korkuyorum.ya insan bigun iyi olur ertesi gün yine genizi yanarmi ya.ben yanmayı taktikca sanki daha da fazla hissediyorum yanma var gibi geliyor.ablama okadar kızıyorum ki beni bu ikileme soktuğu için.evde benden başkasında bu durum yok.neden ben sadece bu yanmayı hissediyorum acaba hastalık geldi gelicekmi diyorum.kafam hiç iyi değil.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Cirakaltintas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koronami degilmi bilmiyorum ablam.dr bile gitmemiş.ben dün iyiydim.ama bugün akşam üstü yine genizlerimde yanma başladı.psikolojikmi yaşıyorum bunu bilmiyorum.cunku genizlerim yanıyor GİBİ hissediyorum sadece.aklim çıkıyor korona olcam diye.ben gerçekten bir soğuk algınlığını bile çok ağır geçiririm.domuz gribinden sonra bu kaldı bende.her grip olunca olucem sanıyorum.ben beslenmeme cok dikkat eden biriyim.herseyin dogalini yerim içerim.paketli gıda hiç yemem.nolcak böyle bilmiyorum.sosyal medyadaki hastalıkla ilgili şeyleri okudukça iyice korkuyorum.ya insan bigun iyi olur ertesi gün yine genizi yanarmi ya.ben yanmayı taktikca sanki daha da fazla hissediyorum yanma var gibi geliyor.ablama okadar kızıyorum ki beni bu ikileme soktuğu için.evde benden başkasında bu durum yok.neden ben sadece bu yanmayı hissediyorum acaba hastalık geldi gelicekmi diyorum.kafam hiç iyi değil.
    Ben de gribi nezleyi çok ağır geçiririm. Kronik bir rahatsızlığız var mı? Bağışık sisteminizi zayıflatan bir rahatsızlığınız ya ilaç kullanıyor musunuz?Yaşınız kaçtı? Türkiye'de misiniz? Virüsün o eski öldürücü gücünü kaybettiği söyleniyor.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Bildiğim kadarıyla kronik rahatsızlığım anksiyete dışında yok.turkiyedeyim ve 39 yaşındayım.daha bir yıl olmadi butun kan testlerim yapılmış bişey çıkmamıştı.gribi ağır atlatmak domuz gribi sonrasında oldu.ondanda çok korkmuştum.onceleri grip demek evde yat dinlen demekti ayakta gecirirdim.ama domuz gribi salgını sonrasında iki sene önce bir tanidigi grip sonrasında kaybettik.o vefat sonrasında grip olunca acayip yatak yorgan yatıyorum.basimi kaldıramıyorum.bu korona çıktığından beri Aralık'ta başlamıştı Çin'de takip ediyordum olanları benim için daha bir işkence oldu.ocak ayında bende herkez gibi çok ağır bir grip geçirdim.
    Dün akşam başlayan acayip bir halsızlığım var.sanki kollarım bacaklarım benim değil.sanki her an ölecek gibi iyim.ruhum bedenden cikiyormus gibi oluyor.bu durumu ben şu 19 senelik panik atagimda belki binlerce kez yaşadım.ama her defasinda bu defa başka bişey bende kesin kötü bişey varda bu kadar halsizim diyorum.10 ay öncede yine bu sebepten gitmiştim norolojiye.beyin mr dahil herşeye bakıldı bişey çıkmadı.ama akşamdan beri yine bu halsizligin beni korkutmasiyla yaşamaya calisiyorum
    Konu Cirakaltintas tarafından (30-08-2020 Saat 04:27 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Çok acayip bişey yaşadım yaşıyorum.arabayla biyere gitmem gerekliydi.hersey yolunda keyfim yerindeydi.birden sanki bütün genizlerim şişti yutkunamiyordum.agzim bogazim kupkuru olmuştu.nefes alıyordum ama alamiyordumda.burnumun içi bile sis hissettim.isimi hemen bitirip eve geri döndüm.sicak limonlu sirkeli su yaptım içtim.biraz hafifler gibi oldu ama hala sağ burun geniz tarafım ve bogazim kuru gibi hissediyorum.cikolatali gofret yiyip öyle çıkmıştım evden.acaba alerjimi yaptı alerjimmi yükseldiği için böyle oldum.korkudan deli gibi ter döküyorum.cok korkuyorum.

Karar Dönemi

Sabah çok iyiydim ama öğlene doğru yine başımın sol arka tepesindeki batmalarim ağrılarım başladı.tedirgin olmayayım diyorum daha önce kaç defa yaşadım bişey olmadı diyorum ama yok illaki içime bir korku giriyor.magnezyum aldım bitane.agri kesici içmek istemedim ama böyle devam ederse ağrı kesicide icicem.kafama takılan neden hep aynı yer ağrıyor hep aynı şekilde.sanki bıçakla kesiyorlar geriliyor kitlatsam gecicek gibi bir ağrı.bazen gözüme kadar geliyor.sanki ensemden yukarı çıkan o sol tarafimda bir gerilme var gibi.tepeye kadar çıkıyor.(adetime 5-6 gün var)...
    Allahım bu korkuya kapilmama izin verme

Karar Dönemi

Bir iki saat önce başlayan sırt ağrım var.sag taraf ağırlıklı.tam kürek kemiğinin üstü.sirtimi oynayınca dahada ağrıyı hissediyorum.yaklasik 5 sene önce falan böyle başlayan çok şiddetli bir grip geçirmiştim kuşun ortasında.sirtlarim aynı bu şekilde agrimis akşamına yatak döşek yatar hale gelmiştim.nasil korku sardı içimi.kizim üç gündür burnu akıyor nezle gibi.baya toparladı.onunla çok mucadele ettim gece uyuyamadim ya ateslenirse falan diye.allahtan çok iyi.simdi bende bu sırt ağrısı başlayınca acaba koronami oldum diyorum.kac gündür çok şiddetli rüzgar vardı belki ceryanda kaldım falan ama bilemiyorum.halsiz değilim ateşim yok bogazim acımıyor falan ama bu sırt ağrısı beni tedirgin etti.ya inşallah çabucak geçer.

Sayfa 9/46 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon