3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Sizce Sorunum Depresyon Değil Mi?

Karar Dönemi

Standart Sizce Sorunum Depresyon Değil Mi?

KUSURA BAKMAYIN ÇOK UZUN
    Depresyonla ilk iki sene önce tanıştım, anksiyete ile birlikte geçirmeme rağmen hafif derecede olduğu için ilaçsız, sadece terapiyle atlattım. Depresyonum bu sene yeniden alevlendiği, hem de çok daha güçlü bir şekilde alevlendiği için terapiye başladım gene. Tabii bu sefer çok daha ağır atlattığım için birkaç defa kendimi öldürme sınırına geldim, atağında bulundum. Çoğu klasik depresif belirtiyi de gösteriyorum. Normalden çok uyuyorum, sürekli ağlıyorum ve melankoliğim, intihar düşüncelerim var, kendime zarar veriyorum, hiçbir şeyden zevk almıyorum vb. Sadece depresif inanlar daha yavaş konuşur ve düşünürken ben çok hızlı konuşup çok fazla şey düşünmekten kafamı toparlayamıyorum. Yanlış anlaşılmasın manik değil, bipolar değilim yani.

Ancak son zamanlarda bunlara biraz daha şey katılmaya başladı. Saçma sapan şeyleri unutmaya başladım. Sonra da Spiritüel şeylerle çok daha haşır neşir oldum. Ben inanıyorum ki tüm varlıklar enerjidendir ve mitolojik kahramanlar da dahil her şeyi dünyamıza çağırabilirsin. Çevreme bundan bahsettiğimde en yakın arkadaşlarım gerçekten delirmeye başladığımı söylediler. Açıkçası inanmadım çünkü inancımın delice olduğunu düşünmüyorum. Ve çift saat gördüğümde bunun şans getirdiğine, bir işaret olduğu a inanıyorum. Ama son zamanlarda sürekli takip edildiğimi hissediyorum, arkama bakmadan 2 dakika duramıyorum vb. Ayrıca cinsellikten de nefret etmeye başladım. En yakın arkadaşlarımdan biri gittikçe şizofren olduğumu ve depresyon tedavisindense şizofreni tedavisini düşünmem gerektiğini söyledi. Sizce gerçekten depresyon dışı bir sorunum olabilir mi?

Çıraklık Dönemi

bence kafandan günlük hayatını idame ettirme gibi temel ihtiyaçlar dışındaki bilgileri sil.günlük kitap oku yada film izle.spora başla.kullandığın ilaç varsa ve iyi geldiğini düşünmüyorsan doktoruna danışıp bırak.kısaca yeni bir başlangıç yap.şöyle diyeyim müslüman bile olsa karşındakine allah ın tek yüce olduğunu söyleme.

Cahillik Dönemi

ağır depresyon geçiriyon bol bol çikolota ye sakinleştirir serotonin hormonu salgılar...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...