Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir kere seninle daha önce de konuştuğumuz gibi istifa ihtimalini aklının ucundan bile geçirmiyorsun. Savaşacaksın. Devletin kapısında köle olmayı, ağrının dağlarına atanmayı bekleyen milyonlar arasında seni şanslı biri olarak görmeden edemeyeceğim. İkinci olarak aday memurluk süresi sanırım 6 aydan az-2 yıldan çok olamıyor diye biliyorum. Yani bu süre içinde asaletini alamazsan ve tekrarında yine birim amirlerince sicil başarı puanın düşük olursa işten atılman bile sözkonusu olabilir....Şu an çektiğin tüm sıkıntılar, iş acemiliği, ilk defa karşılaştığın terimler, 5 sene sonra sana çok büyük tecrübe kazandıracak ve o günlere bedel ödemiş olarak gelmiş olacaksın. En büyük şanssızlığın biriminde anlamadığın kısımları sorabileceğin ve düzgün ve açıklayıcı cevap alabileceğin birilerinin olmaması. Ben yine de önemli kısımları amirlerine mutlaka sor derim. Sormadan öğrenemezsin, sormadan hata yaparsın ve yaptığın hata kuruyemişçide çekirdek tartan çırağın hatası kadar kolay telafi edilemez. Sebat gösteriyorsun, bir tane not defterin olsun yanıbaşında, her gün öğrendiğin yeni şeyleri kısa bir kaç cümleyle not et. Öğrenmek, işin en yorucu kısmıdır. 2-3 sene çok sıkıntı çekersin ama sonra yavaş yavaş rahatlayacaksın...Birim değişiklikleri hem iyidir hem kötüdür. Hem daha fazla iş öğrenirsin, hem de yeni birime geçtiğinde pek bir şey bilmemenin sıkıntısını çekersin. Elimizden sana kolaylıklar dilemekten başka bir şey gelmiyor. Allah yardımcın olsun.
aynen başkanım ben mesela tek devlet işine gireyim de hakkari Şırnak olsun tunceli çemizgezek olsun valla işsizlik boş gezmek kadar kötü bir şey yoktur bu dünyada eğer birine beddua edecekeniz Allah seni boş işsiz güçsüz etsin deyin...