5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Artık emin oldum..!!!

Cahillik Dönemi

Standart Artık emin oldum..!!!

bu hayatta artık bir şeye emin oldum.. bizde bu parasızlık bu şanssızlık varken bizden hiçbir halt olmaz..!!!!
    evet isyan ediyorum feryat ediyorum işsizliğime parasızlığıma yalnızlığıma her şeyime isyan ediyorum. bu dünyanın adaletine tüküreyim biz bir yere tatile gidemezken bizden kat kat kötü adamlar dünyayı dolaşıyor …. artık dünyada ilahi adalet diye bir şey olduğuna da inanmıyorum o kadar bize eziyet eden kötülük eden adam lar bizden kat kat iyi şartlarda yaşıyor buda yalan gerçek hiç birşey yok bu dünya da. bu dünyada intihar etmek için isyan etmek için çok sebep var hiç kimse anlamıyor halimden derdim den....olmaz olsun böyle hayat birgün yüzü görmeden ölüp gdecez bu hayattan batsın bu dünya ulannnn….
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

İşte cennet tam da bu anlattığın nedenlerden dolayı ucuz değil, bedeli ağır. Aynı şekilde cehennem de hak yiyen, can alan, çalan, soyan, zalim insanlar için luzumsuz değil. Cennetin de cehennemin de ağır bedelleri vardır. Aslında şu içinde bulunduğun zor durum, seni daha çok inanca sevketmeli. Bu kadar işte dünya denen zindanın adaleti. Yoksulluk, savaş, hak gaspı, acı, gözyaşı kol geziyor. Neyine inanacaksın bu yalan dünyanın. Acılarla sınanan insanlar ve sefahatle azıp kuduran insanlar...Soruyorsun "Nerede Allahım adaletin?" diyorsun ve ben sana 5 yıldır anlatıyorum. Tam da burada. Adaletsizliğin ardından gelecek sonsuz adaletin içinde. Sadece ölene kadar bekle, sabret dedim sana. Sen hala dünyayı isteyecek kadar küçük düşünüyorsun. Büyümelisin başkanım, biraz daha devleş, az daha kavrul. Ruhun " daha acı yok mu, gelsin!!" diyecek kadar devleşir belki bir gün. Etrafındaki insanların elde ettiklerine bakıp, hayatlarına imrenmekten vazgeçecek kadar büyümekten başka şifan yok. Bu oyuna uzun yıllar daha gelecek gibisin malesef. Çünkü ben, gördüklerimi sana aktarmakta güçlük çekiyorum.

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte cennet tam da bu anlattığın nedenlerden dolayı ucuz değil, bedeli ağır. Aynı şekilde cehennem de hak yiyen, can alan, çalan, soyan, zalim insanlar için luzumsuz değil. Cennetin de cehennemin de ağır bedelleri vardır. Aslında şu içinde bulunduğun zor durum, seni daha çok inanca sevketmeli. Bu kadar işte dünya denen zindanın adaleti. Yoksulluk, savaş, hak gaspı, acı, gözyaşı kol geziyor. Neyine inanacaksın bu yalan dünyanın. Acılarla sınanan insanlar ve sefahatle azıp kuduran insanlar...Soruyorsun "Nerede Allahım adaletin?" diyorsun ve ben sana 5 yıldır anlatıyorum. Tam da burada. Adaletsizliğin ardından gelecek sonsuz adaletin içinde. Sadece ölene kadar bekle, sabret dedim sana. Sen hala dünyayı isteyecek kadar küçük düşünüyorsun. Büyümelisin başkanım, biraz daha devleş, az daha kavrul. Ruhun " daha acı yok mu, gelsin!!" diyecek kadar devleşir belki bir gün. Etrafındaki insanların elde ettiklerine bakıp, hayatlarına imrenmekten vazgeçecek kadar büyümekten başka şifan yok. Bu oyuna uzun yıllar daha gelecek gibisin malesef. Çünkü ben, gördüklerimi sana aktarmakta güçlük çekiyorum.

aynen öyle işte nerde Allahın adaleti ???
    ben bu dünyada gün yüzü görmedikten sonra cennete gitsem ne cehenneme gitsem ne ??
    yaşarken yanmışım ben cehennem nedir k i???

Karar Dönemi bypiso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dert babası, bu dünyada adalet olmadığını dinler söylüyor zaten. Hangi inanca bakarsan bak bu böyledir. Burada adalet arayışı içine girersen daha çok beklersin kardeşim.

Cahillik Dönemi

Alıntı bypiso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dert babası, bu dünyada adalet olmadığını dinler söylüyor zaten. Hangi inanca bakarsan bak bu böyledir. Burada adalet arayışı içine girersen daha çok beklersin kardeşim.

öyle bir beklentim yok zaten....