3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Siz siz olun bankacılara asla güvenmeyin..!!

Cahillik Dönemi

Standart Siz siz olun bankacılara asla güvenmeyin..!!

Cümleten s.a arkadaşlar başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum...
    Yaklaşık 1 hafta önce bir çay ocağında oturuyorum genç bir çocuk geldi bankacıymış elinde tablet bilgisayar kredi kartı veriyormuş neyse masama buyur ettim abi ne iş yapıyon kredi kartı kullanırmısın gibi sorular sordu dedim kardeşim ben işsiz güçsüz adamım bana kredi kartı vermezler ihtiyacım yok şöyle böyle dedim mesleğin ney elektronikçiyim iş arıyorum işte ben sana yardımcı olurum biz büyük firmalara da giiyoz senin için konuşurum şöyle böyle bir taraftan tablet den işlem yapıyor işin enteresa tarafı aynı bankanın bayan görevlisi aynı mekanda 20 gün önce geldi buldu beni aynı şekilde kredi kartı verdi ama olumsuz sonuçlandı. neyse efendime söylim çocuk tablet den girdi iyi abi dedi maşallah kredi ntun çok iyi dedi dedim ben borcuna sadık adamım bankalarla sorun yaşamadım hiç dedim. işte bulunduğum ilde aselsan var aselsan maaşı bizden alıyor orda çalışırmısın felan dedi olur neden çalışmayayım dedim ? hatta o sırada telefondan facebokta herhalde birinin resmini gösterdi aselsanın müdürü senin için görüşürüm sen temiz bir abiye benziyon şöyle böyle dedi hatta numarasını verdi bende kartımı verdim. bir taraftan da işlem yapıyor tabi işte sen bana önümüzdeki günlerde mesaj at hatırlat ben sana geri dönerim dedi tamam dedim bu arada kredi kartını verdi ama aktif etmedim kartı zarfı bile açmadım hatta o çocuğu da dedim bak işe girersem açar kullanırım yoksa açmam dedim tamam abi sen nasıl istersen zaten 3 ay sonra kart komple iptal olur dedi.
    ondan sonra ben 3 gün önce bu çocuğa telefondan mesaj yazdım cevap gelmedi birkaç gün daha bekleyecem baktım ses gelmiyor kartı parçalayıp atacam. Şimdi kimse kimseye iş bulmak zorunda değil amenna ama neden benim gibi adama umut verip bekletiyon bu şekilde olmuyorsa ara deki abi uğraştım olmuyor yada şuan için alım yokmuş bir kredi kartı vermek için kota doldurmak için neden insanların umudu ile oynuyon evet arkadaşlar yorum sizlerin....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Sen umut verip umudunu boşa çıkardığına şükret. Allahtan abi 100 tl ver de senin iş için müdüre evrak sunacağım, onların masrafı" dememiş. Paranı kaptırmamışsın yani. Bu devirde yanına yaklaşan hiç bir yabancı senden Bir şey almadan sana bir şey vermez. Bir daha beni ara öyle bir şey olduğunda.

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen umut verip umudunu boşa çıkardığına şükret. Allahtan abi 100 tl ver de senin iş için müdüre evrak sunacağım, onların masrafı" dememiş. Paranı kaptırmamışsın yani. Bu devirde yanına yaklaşan hiç bir yabancı senden Bir şey almadan sana bir şey vermez. Bir daha beni ara öyle bir şey olduğunda.
    haklısın başkanım eyvallah...
    gerçi öyle bir şey istesede vermezdim aradan 1 hafta geçtikten sonra mesaj yazdı dün gece bu vatandaş abi aklımdasın sana dönecem diyorne ayak anlamadım ??
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...