4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Bie randevuda bu lkadar mı aksilik olur.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bie randevuda bu lkadar mı aksilik olur.

Benim doktor özel yer açmış. En yakın randevu olan doktordan randevu aldım. Giderken işrerinden biri bırakacaktı beni arabaya tam biniyordum pantalonun arkası belden ara yere kadar yırtıldı. Neyse indim hastanede girdim doktorun yanına dedim bir kaza geçirdim. Pantalonun arkası komple yırtıldı. Kan değerine bakalım dedi. Ben üstümdekini çıkarmak istemiyorum dedim şimdi. Yarın sabah gel kan ver o zaman dedi, ilaç raporu dedim, o zaman yazarız dedi.

Ertesi sabah direk sekreterinin yanına gittim. Kan kağıdını verdim. aldırdın mı verecek misin daha diye yüksek sesle bana söylüyor. Neyse kan vermeye gittim kolun birinde bulamadı ve koluma 2 kere kan sıçrattı, diğer koldan aldı. Yukarı çıkıp sekteretin yanına gittim ve ilaç raporu için kayıt gerekli mi diye hatırlatayım dedim. Kayıt yaptık ya diye bağırdı, orda ağzına 2 tane çakacaktım adım gerçekten deliye çıkacaktı. 19-20 yaşında lise mezunu cahil geçerli hükümet tarafından torpille işe girmiş ve kadro gelmiş bir kız çocuğu. Çok sinirlendim.

Neyse 2,5 saat kadar bekledim. Adım monitörde yazıyor ama randevusuz hasta bölümünde. Bir türlü sıra gelmiyor. Araya girdim ve doktor hanıma söyledim. O da şimdi ilaç raporunu veremeyeceğini 15-15:30 gibi gelmemi söyledi. O sığır sekreter beni boşu boşuna 2,5 saat bekletti. Anladığım kadarıyla tüm hastalardan sonra bana bakacak şekilde randevusuz hastalara yazdı.

Neyse 1 ilaç raporu için 3. gidişim ve taksi çağırdım. Doktorun yanına girdim direk. Lityum yazmayı unutmuşum dedi. KAnda asıl bakılması gereken değere baktırtmamış.
    Bir ay sonra gel birdaha kan verme dedi. Allahtan bunu düşünebildi. Neyse demir ve b12 düşük creatin yüksek çıkmış.
    Konu osmangazi tarafından (02-03-2019 Saat 09:09 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Komedi filmleri gibi olmuş, insanlar işlerini düzgün yapmıyor özellikle bu sekreter gibiler.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Öyle anlayışsız işini bilmez çok oluyor insanı deli ediyorlar bazen.

dreamer8
    Guest

Hastane işleri tam da bahsettiğin gibi. Zaten oraya gelen hasta canından bezmiş, ağrısı, bunalımı var, tahammülü yerlerde geziniyor. Hastanede çalışan sekreter, hemşire, doktor da canından bezmiş; akşama kadar soru ve sorunlarla dolu insan yığını. Kısacası hastane işi sürprizlerle doludur. Bunun sebebi de, senin için hayatın kadar önemli olan mesele, doktorun her gün yüzlercesiyle yüzleştiği kadar sıradan ve bıktırıcı. Aradaki bu fark, hasta ve doktorun iletişimini bozuyor...Her neyse, eğer kanında demir ve B12 düşükse (ki insanların yarısında bu vitaminler düşüktür), ayrıca kanındaki kreatin kinaz da artmışsa, bu sende direk kas, eklem ve kemik ağrıları yapacaktır. Bunları takviye edip, eksikleri kapatmaya bak. Geçmiş olsun.