10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hem Mutlu Olmak Hem Mutsuz Olmak

Karar Dönemi

Standart Hem Mutlu Olmak Hem Mutsuz Olmak

Merhaba arkadaslar bundan bikac ay once konu acmistim yardım istemistim sonrasında duzeltim aslında sıkıntılarımı baskalrıyla paylasınca biraz rahatladım sonra bi ara derslerden felan cok koptum eski hale geri donmeye basladim son 1 aydırda daha degisik seyler olmaya basladi mesela sabah cok asırı mutluyum derslerde felan gorusumu soyluyorum hevesliyim normalde boyle degilimdir ama nedense icimden bi anda katılmak geliyor enerjik oluyorum bir yere giderken kosasim geliyor durmadan kosacakmıs gibi oluyorum yerimde duramiyorum , arkadaslarla felan oldugunda daha fazla konusuyor egleniyorum aralarda bazen hic bir sebep olmadan bagiriyorum icimden bagirmak geliyor anlamsızca gulmek geliyor hic bir sebep olmadan kontrol edemiyorum ani sinirleniyorum gecen yemek yerken annem birsey dedi ve durduk yere bagırdım ne dediginide anlamadim tuzu istemiş gunun bir bolumu boyle oluyor bir bolumu ise mutsuz halsiz hayattan bıkkın hale geliyorum sadece uyumak istiyorum ileride bir sey olamiyacakmıs gibi dusunmeye basliyorum tum hedeflerimden vazgeciyorum okulu bırakmayı dusunuyorum, olmeyi dusunuyorum sonra careyi uyumakta buluyorum sabah kalktigimda ise basim kazan gibi oluyor bazen ne yapmami onerirsiniz bayadir internete girmiyordum internete girince biraz bu dusuncelerden uzaklasmis gibi oldum bir nebze gecti gibi

dreamer8
    Guest

Manik ataklar geçiriyorsun. Yaşama karşı birden beliren istek, heyecan, coşku ve sonrasında bıkkınlık, karamsarlık. Bipolar bozukluğa da benziyor. İçinde iki tane kişilik var adeta. Bir insan ne kadar gençse, hayalleri o ölçüde büyük olur ve gerçeklerden o derece kopuk olur. Zaten ruhsal şekillenmemizi bizim çabalarımızdan çok ülkenin ve toplumun içinde bulunduğu ekonomik, sosyal, siyasi durum ile toplumun değişen kültürel değerleri, yaşanılan coğrafya vs. belirliyor. Yanı sen farkında olmadan ait olduğun dinin, toprakların, gelir seviyesinin, mahallenin içinde bir şekle girmiş oluyorsun. Sana önerim, interneti azaltman (iyi geldiğinden bahsetmişsin sen de), spora yönelmen, kitaplar okuman, insan ilişkilerini dengeli ve düzenli kurman, gençler riski sever-riskten biraz uzak durman, çılgınlık adına her arkadaşına uyup her saçmalığı yapmaman ve bu belalı yaşlarını sağ salim atlatmaya çalışman olacaktır.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hastalık falan değil bu gençliğin verdiği duygusal dalgalanma diye düşünüyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Biraz daha anlat ben bipolarım 20 li yaşlardaysan bu hastalık o yaşlarda kendini gösterir . Ben net anlarım bipolar mısın değil misin . Gerçi Dreamer'da haksız değil . Ama herkese bipolar teşhisi yapıştıran doktorlardan gına geldiği için biraz daha anlatmanı istiyorum . Bir depresif (mutsuz , kaygılı , umutsuz) birde manik ( eğlenceli , güleç , zeki, esprili dengesiz ) olabiliyor musun ?

Karar Dönemi

Alıntı Aysss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz daha anlat ben bipolarım 20 li yaşlardaysan bu hastalık o yaşlarda kendini gösterir . Ben net anlarım bipolar mısın değil misin . Gerçi Dreamer'da haksız değil . Ama herkese bipolar teşhisi yapıştıran doktorlardan gına geldiği için biraz daha anlatmanı istiyorum . Bir depresif (mutsuz , kaygılı , umutsuz) birde manik ( eğlenceli , güleç , zeki, esprili dengesiz ) olabiliyor musun ?
    uzun zamandir giremiyordum kusura bakmayin bazı zamanlar mesela 1-2 ay boyunca surekli degisen duygularim oluyor cok kisa bir sure normale donuyorum bilgisayarla ugrastigimda mutlu oluyorum ama bazen bilgisayar bile gecirmiyor hatta nefret ediyorum web tasarim programlama ile ugrasiyorum bazen yapamadigimi dusunuyorum vazgecmem gerektigini ve bos oldugum geliyor aklima bazen ise okadar istekli oluyorum hic uyumayip bu islere kafa yormayi dusunuyorum derslerde ise yine ayni durum var hangi universite istiyorum onu dusunup belirliyorum bi anda muhtesem bir ozguvenim geliyor birkac gun sonra tam tersine donuyor fazla olmasada sosyalesiyorum biraz iyi geliyor ama yine duzelmiyor hic istegim olmuyor bazen ailem bazen zorluyor odamin kapisini kitleyip garip dusuncelere giriyorum cok fazla hayal kuran birisiyim cocuklugumdan beri kontrolum altinda olmadan saatlerce hayal kuruyorum genellikle huzunlu hayallere daliyorum gecmisi hatirliyorum aglamaya basliyorum en ufak birseyde sinirleniyorum ertesi gun ise daha farkli olabiliyorum fazla uzun surmuyor şu sıralar biraz daha degisik gunduzleri mutluyum ama aksamlari cok kotu oluyorum bugun saat beşe kadar uyuyamadim hayla depresif durumdayim kucuk yaslarimdada normal degildim biraz

dreamer8
    Guest

Peki bu web tasarımı işinde ne seviyedesin? eğitim, kurs, diploma vs var mı bu konuyla ilgili, yoksa kendi kendine mi öğrendin? Web tasarımını meslek olarak düşünüyor musun gelecekte? Bir de hatalıysam düzeltin lütfen. Evinde kişisel bazda tasarım yapan birisi bana piyasada o kadar kurumsal beyaz eşya markası varken, kendi kendine buzdolabı icat edip üretmeye çalışan biri gibi geliyor. Çünkü bu tasarımların kodlama dili, paket programları, arayüz şablonları, flash eklentileri vs piyasada belli firmaların tekelinde. Çok şık, hızlı ve kullanışlı tasarımlar, siteler yapıyorlar. Şahıs bazında değil de ekip olarak tasarım yapıyorlar. Fakat şunu dersen sana hak veririm. Eğer tasarım konusunun temellerini biliyorsan, elin hızlıysa, İngilizcen ve bilgisayar bilgin iyiyse bu işle uğraşan bir firmada işe alınma şansın artıyor.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu web tasarımı işinde ne seviyedesin? eğitim, kurs, diploma vs var mı bu konuyla ilgili, yoksa kendi kendine mi öğrendin? Web tasarımını meslek olarak düşünüyor musun gelecekte? Bir de hatalıysam düzeltin lütfen. Evinde kişisel bazda tasarım yapan birisi bana piyasada o kadar kurumsal beyaz eşya markası varken, kendi kendine buzdolabı icat edip üretmeye çalışan biri gibi geliyor. Çünkü bu tasarımların kodlama dili, paket programları, arayüz şablonları, flash eklentileri vs piyasada belli firmaların tekelinde. Çok şık, hızlı ve kullanışlı tasarımlar, siteler yapıyorlar. Şahıs bazında değil de ekip olarak tasarım yapıyorlar. Fakat şunu dersen sana hak veririm. Eğer tasarım konusunun temellerini biliyorsan, elin hızlıysa, İngilizcen ve bilgisayar bilgin iyiyse bu işle uğraşan bir firmada işe alınma şansın artıyor.
    orta duzeyde bilgim var kendi kendime ogrendim meslek olarak dusunmuyorum sadece webi ihtiyaclarim oluyor bazen birde cevremden yardima ihtiyaci olanlara yardim ediyorum tam olarak web tasarima yoneldim diyemem birde dediginiz ilginc soyle anladim firmalar ekleme cikarma vs yapiyor ama sadece onlarda kaliyor gibi birsey anladim dogru degil degisimler oldugu zaman duyuru vs. oluyor gelistirici ister takip ediyor veya etmiyor kisiye kalmis birsey guncel kalirsa daha one geciyor ve sirf firmalar yapmiyor acik kaynak kodlu bir gelistirme ise baska bir kiside yardim edebilir fikrini sunabiliyor mesela bootstrap. Yazilim beni mutlu ediyor neden bilmiyorum birsey yapinca mutlu oluyorum sirf web ile ugrasmiyorum biraz karisik veri bilimi ogrenmeye calismisligimda var.

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

web tasarım işinde çok diplomaya bakmazlar başkanım daha çok yaptığın web sayfalarını referans alırlar...
    ister bu işi evinde yap ister dükkanında ofisinde bende bu şekilde evde çalışıyorum keza bu şekilde çalışan kişilere home ofis denir internet olduğu müddetçe dünyanın her yeryle irtibat kurup her yerde ki adamla anlaşıp iş yapabilirsin bene bu şeklde çalışıyorum sadece bu ara işler kesat....
    web tasarım yazılım elektronik ,proje çizme çeviri v.s.. bu tarz işleri yapan kşiler genelde home ofis çalışır....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Valla başkanım piyasa şartları ortada. Kriz, gelir adaletsizliği, işsizlik, bilgi kirliliği, bir şeyin demode olup yeni bir şeyin moda oluşu, bilişim sektörünün seyri, yaşamın sanal döngülere kayışı gibi etkenlerin hakim olduğu bir zamanda modern köleliği ve ucuz iş gücü sistemini aşıp kalabalıklardan sıyrılıp kendi yolunu çizebilenleri alkışlamak düşer bize.

Karar Dönemi

Uzun zaman sonra yazayim dedim sanirim yine memnun olmadigimdan yaziyorum lise son sinifim yaz bi donem yazdigim gibi kotuydum geziye felan katildim iyi geldi baslarda sonra o heyecanim kalmadi okul baslayana kadar biraz iyiydim okul basladi cok coskulu basladim ve birkac gun once sinavim iyi gecmedi ve okulu birakmaya karar verdim suan o dusuncedeyim halen uyuyamiyorum basim cok agriyor olumsuz hayaller kurup agliyorum gec saatlere kadar ailemede soyledim okumak istemedigimi ve olmek istedigimi baslarda asiri ozguvenliydim 2 3 saat uyuyup hem ders hem yabanci dil bi arada gotururum diyordum o enerjim oluyordu bazen hic uyumadigim oluyordu ama simdi durumlar tam tersi