4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Hem Mutlu Olmak Hem Mutsuz Olmak

Karar Dönemi

Standart Hem Mutlu Olmak Hem Mutsuz Olmak

Merhaba arkadaslar bundan bikac ay once konu acmistim yardım istemistim sonrasında duzeltim aslında sıkıntılarımı baskalrıyla paylasınca biraz rahatladım sonra bi ara derslerden felan cok koptum eski hale geri donmeye basladim son 1 aydırda daha degisik seyler olmaya basladi mesela sabah cok asırı mutluyum derslerde felan gorusumu soyluyorum hevesliyim normalde boyle degilimdir ama nedense icimden bi anda katılmak geliyor enerjik oluyorum bir yere giderken kosasim geliyor durmadan kosacakmıs gibi oluyorum yerimde duramiyorum , arkadaslarla felan oldugunda daha fazla konusuyor egleniyorum aralarda bazen hic bir sebep olmadan bagiriyorum icimden bagirmak geliyor anlamsızca gulmek geliyor hic bir sebep olmadan kontrol edemiyorum ani sinirleniyorum gecen yemek yerken annem birsey dedi ve durduk yere bagırdım ne dediginide anlamadim tuzu istemiş gunun bir bolumu boyle oluyor bir bolumu ise mutsuz halsiz hayattan bıkkın hale geliyorum sadece uyumak istiyorum ileride bir sey olamiyacakmıs gibi dusunmeye basliyorum tum hedeflerimden vazgeciyorum okulu bırakmayı dusunuyorum, olmeyi dusunuyorum sonra careyi uyumakta buluyorum sabah kalktigimda ise basim kazan gibi oluyor bazen ne yapmami onerirsiniz bayadir internete girmiyordum internete girince biraz bu dusuncelerden uzaklasmis gibi oldum bir nebze gecti gibi

Moderatör

Manik ataklar geçiriyorsun. Yaşama karşı birden beliren istek, heyecan, coşku ve sonrasında bıkkınlık, karamsarlık. Bipolar bozukluğa da benziyor. İçinde iki tane kişilik var adeta. Bir insan ne kadar gençse, hayalleri o ölçüde büyük olur ve gerçeklerden o derece kopuk olur. Zaten ruhsal şekillenmemizi bizim çabalarımızdan çok ülkenin ve toplumun içinde bulunduğu ekonomik, sosyal, siyasi durum ile toplumun değişen kültürel değerleri, yaşanılan coğrafya vs. belirliyor. Yanı sen farkında olmadan ait olduğun dinin, toprakların, gelir seviyesinin, mahallenin içinde bir şekle girmiş oluyorsun. Sana önerim, interneti azaltman (iyi geldiğinden bahsetmişsin sen de), spora yönelmen, kitaplar okuman, insan ilişkilerini dengeli ve düzenli kurman, gençler riski sever-riskten biraz uzak durman, çılgınlık adına her arkadaşına uyup her saçmalığı yapmaman ve bu belalı yaşlarını sağ salim atlatmaya çalışman olacaktır.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hastalık falan değil bu gençliğin verdiği duygusal dalgalanma diye düşünüyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Biraz daha anlat ben bipolarım 20 li yaşlardaysan bu hastalık o yaşlarda kendini gösterir . Ben net anlarım bipolar mısın değil misin . Gerçi Dreamer'da haksız değil . Ama herkese bipolar teşhisi yapıştıran doktorlardan gına geldiği için biraz daha anlatmanı istiyorum . Bir depresif (mutsuz , kaygılı , umutsuz) birde manik ( eğlenceli , güleç , zeki, esprili dengesiz ) olabiliyor musun ?