Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Uzun süreli depresyon

Karar Dönemi

Standart Uzun süreli depresyon

Merhabalar daha önce de forumda yazmıştım sosyal fobisi olan ve kendine hayati zindan edip bu illetten kurtulamayan birisiyim. Ekonomik durumum iyi olmadığı için devlet hastanesinde psikiyatrist ile iki defa görüşüp hem sf icin hem de depresyon icin ilaç kullandim. Fakat ilacın etkisi uzun surmedi ve is yerinde bazı sıkıntıları yaşadığımda da daha kötü oldum yeni isten ayrildim aslinda zorunda birakildim böylece depresyon semptomlari ortaya çıktı bende yeniden. Sosyal fobi olarak yasamak zaten zor yeni bi ise basvuru sureci benim icin ölüm gibi. Devlet hastanesinde sosyal fobi icin bilissel psikoloji ve terapi seklinde tedavi göreniniz oldu mu? Ne derece faydalı ilactan daha etkili ve kesin çözüm olarak gosterilebilir mi? Fikir sahibi olanlar yazarsa cok sevinirim.
    "Gücümü, içimdeki güçsüzlükle boğuşurken tükettim."

Karar Dönemi

Devlet hastanelerindekiler konuşmuyor pek bir özel kadar etkili olmaz.

Çıraklık Dönemi

kendi çözümünü kendin bulacaksın.,ilaç tedavisine tekrar başlayıp depo sorumlusu vb gibi gözden uzak işler arayacaksın.ve kendine yeni bir düzen kuracaksın.gerekirse yalnız olama kafan rhatsa sorun yok.

dreamer8
    Guest

Sabit maaşla çalışan, ya da hasta başına prim alan bir doktordan fayda görmen çok zor. Gönül ister ki herkes şifasını bulsun, doktorlar ilgilensin, sistem adil ve düzgün yürüsün ama malesef devlet hastanesinden fayda göremezsin. Terapi için de bir miktar maddi durum gerekiyor. Senin yerinde olsam bir sefer borç harç para bulur, özel bir psikiyatriste giderim ve yazacağı ilacı kullanırım, ilaçtan fayda görmezsen kontrole gittiğinde ilacı değiştirir, bu şekilde doğru ilaca ulaşabilirsin. Sana ilk ivmeyi verecek olan kesinlikle ilaçtır. İlaçsız bu durumu aşamazsın. En kısa zamanda da korkularını baskılayıp yeni bir işe girmeye çalışmalısın. Kendi kendine yalnız kalırsan uzun süre, daha da depreşir sosyal fobin. Geçmiş olsun.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben sosyal fobiden dolayı devlet hastanesinde 2 kere psikoloğa gittim. Ama direk gidemiyorsunuz psikiyatristinizin göndermesi lazım. Hatırladığım kadarıyla kısaca üstüne git dedi özet olarak. Bir liste falan da tutturmuş olabilir tam hatırlamıyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Cevap veren Herkese çok teşekkür ederim.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabit maaşla çalışan, ya da hasta başına prim alan bir doktordan fayda görmen çok zor. Gönül ister ki herkes şifasını bulsun, doktorlar ilgilensin, sistem adil ve düzgün yürüsün ama malesef devlet hastanesinden fayda göremezsin. Terapi için de bir miktar maddi durum gerekiyor. Senin yerinde olsam bir sefer borç harç para bulur, özel bir psikiyatriste giderim ve yazacağı ilacı kullanırım, ilaçtan fayda görmezsen kontrole gittiğinde ilacı değiştirir, bu şekilde doğru ilaca ulaşabilirsin. Sana ilk ivmeyi verecek olan kesinlikle ilaçtır. İlaçsız bu durumu aşamazsın. En kısa zamanda da korkularını baskılayıp yeni bir işe girmeye çalışmalısın. Kendi kendine yalnız kalırsan uzun süre, daha da depreşir sosyal fobin. Geçmiş olsun.
    Cok teşekkürler dediginiz gibi biraz hastalığın üzerine gitmek gerekiyor yoksa daha cok tetikleyecek ve daha cok üzüleceğim. Elimden geleni yapicam insallah ama devlet de zaten gerekli ilaci alabiliyprsunuz sadece terapi konusunda yapmam gerekenler var konusarak da halledilebilir belki.

Depresyonda isteksizlik olur. Olgun olma kriterlerinden biri ne hikmetse isteklerini gerektiğinde bekletme veya vazgeçmedir. İstekli olduğunda vazgeç derler, isteksiz olduğunda iste derler. Ne yapacağız?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Bulunduğum şehirde ya da yakınındaysan terapini ben yapabilirim. Ankaradayım.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulunduğum şehirde ya da yakınındaysan terapini ben yapabilirim. Ankaradayım.
    Sizin meslek neydi hocam?

Sayfa 1/2 12 SonSon