3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Biraz yaşama sevincim var fakat pandemi oldu olalı tadım kaçtı.

Karar Dönemi

Standart Biraz yaşama sevincim var fakat pandemi oldu olalı tadım kaçtı.

Dostlar ben 5 yıl önce felan majör depresyon geçirmiştim.
    O gün bugündür ne depresifim ne de mutluyum arada ortada bir haldeyim diyelim.
    Bu süre içerisinde hep bir arayış içinde oldum, belki neşeli bir ortam bulursam, kendime iyi arkadaşlar, dostlar edinirsem psikolojik olarak fazlaca kendimi toparlarım umudu vardı hep içimde.. fakat doğrusu ne yazık ki insanların büyük çoğunluğu moralsiz ve yaşam mücadelesi ile meşgul.. biraz olsun sosyal yaşama, hobilere, eğlenceye dönük olarak yaşayan insan göremiyorum toplumda belki zenginler arasında bu şekilde insanlara rastlayabilirim fakat beni aralarına alacaklarını sanmam.. oysa ki maddi durumum da gayet iyidir.

Birde başımıza pandemi denilen illet geldi toplum olarak adeta seme olduk.. insanlığımızı unuttuk doğadan ve doğamızdan koptuk.
    Diyeceğim o ki ben bile depresyonlar atlattım, fakat ayağa kalkıp tekrardan yaşamayı sevmek istedim, inadına iyimser ve dolu dolu yaşamaya çalıştım ancak görüyorum ki artık hiç şansım ve fırsatım kalmadı gibi.. bu böyle nereye gidecek bilmiyorum. kısacası uzun süredir çok yalnızım.. öyle ki psikoloji forumlarında felan konu açıp dertleşmeye ve sosyalleşmeye çalışıyorum... online bilgisayar oyunları bile tad vermiyor artık.. bu böyle gitmez geçecek bu monoton günler diyorum fakat ümidim iyice kesildi diyebilirim ve çok karamsarım. Selametle kalın.

Karar Dönemi

Pandemi hangimize iyi geldiki.nirmal.olan insanlar bile panik atak anksiyete yada depresyona girdiler.benimde bütün yaşama hevesim gitti.surekli korku tedirginlik mutsuzluk var.19 senedir panik atak vardı.koronadan sonra herşeyden korkar oldum.buda hayat kalitemi nerdeyse sıfıra düşürüyor.okullar açıldı çocuklar okuldan geliyor çocuğuma sarılmaya korkuyorum ya bişey kaptiysa diye.lanet olsun bu hastalığa.nerden sardı dünyayı

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İnsanlar depresyonu panik atağı kafa kaşıntısı gibi birşey sanıyor eğer kendilerinde yoksa. İşyerindeyken başımdakı damarların attıgını hissettim, kalp atışlarım hızlandı, göğsümde baskı hissettim, tansiyonum çıktı veya düştü. Özel muayenesi olan doktoruma mesaj attım panik atağa benziyor dedi. O zaman kadar 3 tane psikiyatrik rahatsızlığım var daha kötüsü olamaz derken gerçek ölüm korkusunu panik atakla yâsâdım. Eminim bunun da daha kötüsü vardır...
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...