3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: GSS borcu silmek yöntemleri?

Karar Dönemi

Post GSS borcu silmek yöntemleri?

GSS borcum var, 1500 TL kadar. Bu borç, sanki ben istedim ya 'isteğe bağlı' değil de 'zorunlu'ymuş. Bu borcu ödemeden + her ay belli bir para yatırmadan sağlığın açılmayacakmış. Düşünün, bir devlet, onca mülteciye sınırsız bakıyor. Ama öz be öz bu topraklarda doğan bizlerden GSS adı altında para kesiyor! Hep dedim yine derim: Eğitim ve Sağlık tamamen ücretsiz olmalıdır! Yeşil kart başvurusunda bulundum, 2018 yılında. Sonuç olumsuz. 2019 yılında, yani bugün yine başvuruya gittim, oradaki adam, bir şey değişmez, dedi. Ben poliklinikler ile değil, sadece psikiyatri ile git-gel yapmak, hap yazdırmak istiyorum. 4 yıldır Paxil 20mg ilacını içiyorum, son 2 yıldır da günde 3 adet içiyorum. Bir kutuda 28 tane var. Yani bana yıllık 20-30 kutu Paxil ilacını verseler, doktor da görmeyeyim tamam diyeceğim.. Ben bunun için ne yapabilirim? GSS borcunu sildirmek için, sağlığımın açılması için ne yapabilirim? Açık üniversiteye yazılmak gibi gibi şeyler.. Önerileriniz, tavsiyeleriniz nelerdir? Bugün son hapımı içtim, yarına hapım da yok. 3., 4. gün yan etki de yapmaya başlar .//

Moderatör

Allah göstermesin yarın bir gün iç organlarında, kalbinde, kanında bir sıkıntı çıkar, keşke borç harç yatırsaydım borcumu da hastaneye gidebilseydim dersin. Özelde bir Mr ı 500 TL ye çekiyorlar, ameliyatın falan bedelini düşünemiyorum bile. Söylediklerinde haklısın. Devletin sana ve sağlığına bakmakla yükümlü. Milyonlarca mülteciye bakabilen devlet, kendi işsiz, sigortasız vatandaşına da bakmalı. İnşallah bu sorun çözülür ve ilaçlarını düzenli alabilirsin. Sana önerim gerekirse borç bulmaya çalışarak, prim borcunu ve GSS ni düzenli yatırman. Sonra pişman olursun. Dünyanın binbir türlü hali var. Hastanenin her bölümüne, her an ihtiyacımız olabilir.

Cahillik Dönemi

sanırım ailenle birlikte yaşıyorsun bir öğrenci evi yada bekar evi bul ikametini oraya aldır kendini orda yaşıyor göster sonra git tekrar başvur yüzde 90 onaylanır ama mevcut borcun ne olur bilemem ???
    Talihine darılmış,
    Umutlara sarılmış ,
    Sevipte terk edilmiş bir gönül yorgunuyum,
    Aşk yolunda ezilmiş ,üzülenle üzülmüş ,
    Yüreğinden vurulmuş ,
    Zalimin mahkumuyum....